Sari la conținut
Forum Roportal
lasthope

Cancerul de ficat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Multumesc pentru sfat, de-as putea sa ma gindesc la mine ar fi bine. A fost greu ,dar acum urmeaza o alta etapa. Casa e goala, la fel si sufletul meu ,nu stiu cum o sa ma obisnuiesc sa traiesc cu rana asta deschisa.Nici pentru baiatul meu care e cel mai scump copil din lume nu gasesc puterea sa ma adun. Mi-ar prinde bine poate sa tin legatura cu cineva care a trecut prin asta. As fi recunoscatoare daca mi-ar da cineva o adresa de mail.

 

Stimata Analia,

Doresc sa va transmit intreaga mea compasiune in legatura cu pierderea sotului dumneavoastra. Va deranjez cu urmatoarea problema : sint farmacist la farmacia Anacora din Craiova si astazi o clienta disperata si cu lacrimi in ochi ne-a intrebat daca nu avem medicamentul LIPIODOL. Acesta ii trebuie fratelui sau diagnosticat cu cancer la ficat. I-am raspuns ca nu detinem acest medicament. L-am cautat apoi la toate depozitele de medicamente din Craiova dar nu l-am gasit. La sfirsit am zis sa caut si pe internet unde printre multe rezultate cu date generale despre medicament am gasit si mesajul dvs. de pe acest forum. Vreau foarte mult sa o ajut pe aceata doamna si din acet motiv va rog sa aveti amabilitate sa imi spuneti si mie de unde ati procurat medicamentul pentru a putea sa il gasesc si sa il comand la rindul meu pentru doamna care ne-a rugat foarte mult sa i-l gasim. Va multumesc si va ramin profund recunoscator.

Cu respect, Jean Nistorica.

Ma puteti contacta la nistoricajean@yahoo.com sau la telefon :

0251-411308 si 0351-402395 (numere de la farmacie) sau la 0744-547020.

 

 

Va multumesc mult pentru gindurile voastre. Conteaza enorm pentru mine.

Singuratatea, tristetea si indiferenta mea la ceea ce ma inconjoara se alina putin citind cuvintele pe care mi le-ati adresat. Stiu ca exista zile cu soare pentru toti dintre noi. Ne lasam in mina destinului ca nu avem ce face dar trebuie sa luptam cu toata forta!

Va doresc sanatate voua si la cei dragi!!

Stimata Analia,

Doresc sa va transmit intreaga mea compasiune in legatura cu pierderea sotului dumneavoastra. Va deranjez cu urmatoarea problema : sint farmacist la farmacia Anacora din Craiova si astazi o clienta disperata si cu lacrimi in ochi ne-a intrebat daca nu avem medicamentul LIPIODOL. Acesta ii trebuie fratelui sau diagnosticat cu cancer la ficat. I-am raspuns ca nu detinem acest medicament. L-am cautat apoi la toate depozitele de medicamente din Craiova dar nu l-am gasit. La sfirsit am zis sa caut si pe internet unde printre multe rezultate cu date generale despre medicament am gasit si mesajul dvs. de pe acest forum. Vreau foarte mult sa o ajut pe aceata doamna si din acet motiv va rog sa aveti amabilitate sa imi spuneti si mie de unde ati procurat medicamentul pentru a putea sa il gasesc si sa il comand la rindul meu pentru doamna care ne-a rugat foarte mult sa i-l gasim. Va multumesc si va ramin profund recunoscator.

Cu respect, Jean Nistorica.

Ma puteti contacta la nistoricajean@yahoo.com sau la telefon :

0251-411308 si 0351-402395 (numere de la farmacie) sau la 0744-547020.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am reusit si am ajuns cu tata la o clinica in Lyon unde am facut un PET CT scan.Diagnosticul in Romania a fost: hepatocarcinom (caractere de malignitate) pe cei 2 noduli observati pe CT scan.Diagnosticul din Franta ne-a dat sperante foarte mari: nu se pune problema(cel putin momentan - trebuie sa tinem din scurt) unui cancer la ficat.Cei care au dubii asupra cancerului (la tata nu am vrut sa facem biopsie ptr ca din cauza cirozei, asta era dificil de realizat) - incercati sa faceti acest PET Scan - sa stiti sigur cu ce va luptati. E un aparat si in Budapesta (si am inteles ca inca 2 in Bulgaria, niciunul in Romania). Am ales Franta din cauza recomandarilor unui medic care zicea despre prestigiul clinicii din Lyon(clinica cred ca se numeste "inola" - voi verifica pe fisele cu rezultate si voi updata mesajul).Ne-a dat sperante pentru ca avem un pic mai mult timp sa pregatim un transplant.Despre transplant am auzit, pana acum:1. in China am contactat o clinica tx bridge. Au fost foarte amabili, am trimis analizel au zis destul de repede ca se poate face transplant. Am solicitat un pret pentru operatie (neoficial am auzit de 120-150.000$) si de 1 sapt nu am nici un raspund de la ei. La fel i-am rugat sa-mi spuna si de preturi POST operatorii - despre care am auzit ca sunt mari si alea. Timpul de asteptare: 1-2 luni2. azi am scris unui spital din Italia. Astept sa vad ce zic.3. In UK, un transplant e in jur de 100.000 Lire. De acolo am primit indrumari sa cautam un raspuns si in Franta si Belgia unde zic ei ar fi mai ieftin. In UK listele de asteptare sunt mari : 6 luni, 1 an, chiar mai mult (depinde de scoring-ul pe care il ai)4. In Franta si Belgia am auzit despre 120-150.000 Euro.5. in Romania, am primit din mai multe surse informatii despre dr. Irinel Popescu. Recunosc, informatiile sunt cat se poate de contradictorii. Apreciez tot ce mi se zice, chiar daca e de bine sau de rau. "Pretul" e de 30-50.000 Euro - de fapt asta fiind "spaga" - nu stiu cui si ptr ce se da, dar despre sumele astea am auzit. Se pare ca au fost in jur de 12 transplanturi pana acum la Fundeni, dar nu stiu cat e media de asteptare.Cei care simt ca au completari sau comentarii, va rog sa ma ajutati. Sunt sume astronomice ptr mine, si daca printr-o minune voi reusi sa vindem tot ce avem, as strange o asemenea suma - am dubii daca sa aleg #1 sau #5. Mi-e greu sa cred ca vom reusi sa ajungem la cat e la #4. #3 a picat ptr ca e foarte mult.
Am posibilitatea sa ma interesez ce pret are un transplant la dl. irinel Popoescu.Atit stiu, ca se asteapta cam 1 an, si ca mai usor este de realizat la timisoara.Noi ne-am interesat pentru sotul meu, dar riscul de respingere este f. mare, ciroza este autoimuna.Organismul ii poate respinge foarte usor organul transplantat,iar la noi mai este si problema celorlalte organe, care sint afectale si ele.O sa iau legatura cu un doctor chirurg care opereaza cu dl. profesor, si daca imi permite am sa iti dau nr. lui.Oricum,nu cred ca sumele sint acelea de care vorbesti tu.M-i se par enorme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bna ziua! Am citit si eu informatiile de pe forum mai ales dupa ce tatal meu, nesimtindu-se bine a mers sa-si faca analizele! As dori sa-mi spuna cineva daca se confrunta cu cancer la ficat, caci in pima faza el nu a dorit sa vorbeasca cu nimeni. Mentionez ca i s-a dat regimul diabeticului pt.ca avea glicemia ridicata si anume 129. Rezultatele analizellor sunt:

TGO 23

TGP 61

GTP 48

UREE 39

CICATIMINA 0.9

GLICEMIE 129

COLESTEROL 324

TRIGLICEMIDE 174

CALCIU 9.7

BILURIB 0.68

LEUCOCITE 13800

HEMATII 17GR.

TROMBOCITE 249000

Si-a facut analizele cam pe la jumatatea lunii ianuarie deoarece acuza dureri mari de picioare. I s-a dat ca tratament: LIV 52 si SIMVACARD. De asemenea regim alimentar. Pana acum a slabit 10 kg., dar cred ca este de la regimul alimentar. Mentionez ca acum 3 ani si-a facut operatie cu laserul la Bucuresti si i- fost scoasa fierea datorita pietrelor.

As dori sa ma lamureasca cineva daca este vorba de cancer sau doar de o altfel e problema a ficatului. Mentionez ca de atunci tine regimul cu sfintenie si in paralel ia de la plafer 2 ceaiuri: HEPAVIT si DIAFORT.

Va multumesc anticipat!

 

este posibil sa fie doar un diabet de tip doi... ce varsta are tatal tau? ce greutate avea inainte de a slabi?

Sotul meu a fost diagnosticat cu diabet de tip doi acum trei luni si a slabit 23 kg (dar avea de unde) in urma regimului alimentar, glicemia i-a scazut de la 300 la 87 (fara medicamente, doar cu regim), asa ca nu cred ca este cazul sa te gandesti la ce este mai rau

Sanatate multa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! am descoperit acest forum cautatand cate ceva pe internet despre cancerul hepatic ; tatal meu in varsta de 63 de ani a fost diagnosticat acum cateva zile la Fundeni cu acest diagnostic ! am descoperit pe net un produs care face minuni (spun ei )in lupta cu cancerul ... este vb de ceaiul indian chippewa ( http://chippewa.ro/ ) !! Vreau sa incerc orice ptr ai prelungi si usura viata tatalui meu ..! Rugamintea mea este daca stie cineva de unde pot cumpara acest ceai din Bucuresti...pe net nu am gasit decat sa fac comanda online!!! si daca chiar e atat de bun acest ceai sau am citit doar o reclama cum sunt multe altele! L-a mai incercat cineva? nu as vrea sa ii fac mai mult rau daca ii dau acest ceai sa bea..desi e din plante medicinale !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna

 

Pt genunchi pune comprese cu bitter(si cel ramanesc e bun) ,gasesti in farmacii ,sau comprese cu frunze de varza verzi(le zdrobesti un pic). La compresele cu bitter sa ungi pielea intainte cu crema de galbenele sau tataneasa.Sanatate.

 

 

din pacate doctorii au avut dreptate, TATA, a murit pe 26 iunie. e cumplit de dureros. imi este dor de el, de bunatatea lui, de veselia lui, de sarutul lui, de cuvintul TATA, dar oricit as cauta, gasesc numai durere.....

sanate tuturor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....poate sa-mi dea cineva amanunte in legatura cu acest flagel cu care se confrunta foarte multi oameni(simptome, stadii incipiente, evolutie, prognoza, mod de manifestare, medicamentatie si orice tine de acest subiect delicat)???

lasthope

 

 

Tatal meu a fost diagnosticat acum cateva zile cu cancer la ficat in stare de metastaza..doctorii i-au mai dat speranta de viata aproximativ 6 luni..nu pot descrie ce inseamna pt mine acest lucru dar tot ce pot spune e ca trebuie sa lupt. Daca ar fi aflat in urma cu cel putin un an soarta lui ar fi fost alta.Primele simptome care le-a avut au fost: febra pe care o facea in fiecare zi dupa-aminaza,lipsa puterilor..abia reusea sa se mai dea jos din pat,stare de nervozitate, dureri,greata,etc..tot ce pot spune este ca a fost intrenat acum trei luni in spital si nu au descoperit nimic.Aceasta boala nu este descoperita daca nu este cautata... daca parintii vostri sau cineva apropiat are aceste simptome mergeti sa faca un tomograf si cereti analize specializate pt cancerul la ficat.

Raluca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tatal meu a fost diagnosticat acum cateva zile cu cancer la ficat in stare de metastaza..doctorii i-au mai dat speranta de viata aproximativ 6 luni..nu pot descrie ce inseamna pt mine acest lucru dar tot ce pot spune e ca trebuie sa lupt. Daca ar fi aflat in urma cu cel putin un an soarta lui ar fi fost alta.Primele simptome care le-a avut au fost: febra pe care o facea in fiecare zi dupa-aminaza,lipsa puterilor..abia reusea sa se mai dea jos din pat,stare de nervozitate, dureri,greata,etc..tot ce pot spune este ca a fost intrenat acum trei luni in spital si nu au descoperit nimic.Aceasta boala nu este descoperita daca nu este cautata... daca parintii vostri sau cineva apropiat are aceste simptome mergeti sa faca un tomograf si cereti analize specializate pt cancerul la ficat.

Raluca

 

iti dau un sfat , exista la bucuresti un medic BOGDAN POPA, la spitalul Floreasca care face chemoembolizare ( cauta pe net) , un fel de citostatice care prelungesc viata, se fac prin vena femurala (parca) direct in ficat ,dar tatal tau tb sa tina regim , adica sucuri de fructe si legume (sfecla in special) . e o lupta grea si dureroasa , am trecut prin asta si iti doresc sa ai multa putere psihica . e greu dar nu te lasa . SANATATE MULTA!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
BUNA! Revin cu o intrebare si sper sa nu stresez pe nimeni cu insistentele mele. Am pus pe site analizele tatalui meu si as dori sa le confrunt cu cele ale bolnavilor de cancer la ficat de pe site pentru a ma convinge de starea lui, daca rezultatele sunt asemanatoare sau diferite. Ma poate ajuta cineva? S-ar putea sa par disperata, dar trebie sa gasesc un raspuns. Va rog!

Buna

Daca doresti putem sa confruntam analizele precum si tratamentul pe care-l urmeaza, tatal meu avand aceeasi problema medicala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Puteti sa faceti un tratament arternativa cu ISCADOR !Actiunea Iscador-ului. Experienta clinica acumulata pana in prezent, de-a lungul mai multor decenii, a permis urmatoarele observatii: Cresterea fortelor imunitare si regulatorii ( actiunea imun-modulanta ), Stimularea termoreglarii, Cresterea parametrilor vitali ( stare generala, performanta psiho-fizica, apetit, somn ) chiar si independent de situatia tumorala locala, Calmarea durerilor, Inhibarea proliferarii maligne fara influentarea tesuturilor sanatoase. Studiile si experientele de pana in prezent demonstreaza ca preparatele poseda atat virtuti citostatice cat si imunmodulante. De asemenea, ele exercita o actiune stimulanta asupra hematopoiezei. Indicatii terapeutice. Maladii tumorale maligne si benigne, Afectiuni maligne ale sistemului hematopoietic si afectiunile insotitoare,Stimularea hematopoiezei, Profilaxia recidivelor tumorale, Precanceroze definite.Aplicarea de Iscador poate avea loc concomitent cu o chimio-hormon sau radioterapia. Plus cu produsul Preventa 105 si Preventa 85 care este produs de centrul de cercetari HYD din Budapesta dupa o inventie a unui biolog maghiar, Gabor Somlyai, care aratat ca reducerea continutului de deuteriu din apa duce la obtinerea unei ape

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am publicat METODA DE VINDECARE A CANCERULUI...in TRATAMENTE NATURISTE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×