Sari la conținut
Forum Roportal
lasthope

Cancerul de ficat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna Dorinam

 

Imi pare rau pt sotul tau.Am in fam un caz de ascita(descoperita odata cu un cancer).A stagnat boala (inclusiv ascita) cu tratament(ceaiuri,argila ,enzime) de la Virginia Faur(cauta pe net despre Favisan).Sotul tau are un avantaj prin faptul ca nu are hepatita,incercati.Multa sanatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

MULTUMESC MULT PENTRU RASPUNS SI SCUZE CA NU AM PUTUT INTRA PINA ACUM, DAR AM FOST FFF. OCUPATA .SOTUL MEU ACUM SE SIMTE UN PIC MAI BINE,I-AM SCOS ORICEFEL DE CEAI PENTRU CA NU MAI ELIMINA LICHIDELE, ACUM S-A MAI DESUMFLAT CIT DE CIT,DAR CRED CA A INTERVENIT O ALTA PROBLEMA:LA GENUNCHI I-AU APARUT DOUA UMFLATURI DESTUL DE MARI, SI FOARTE TARI.NU IMI POT EXPLICA CE POATE FI ,SI I-AU APARUT IN MOMENTUL IN CARE I S-AU DESUMFLAT PICIOARELE.NU SINT MOBILE, DAR MA INGRIJOREAZA FOARTE TARE.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara !

Pentru eliminarea lichidului de ascita incercati cu pelin ,macinat in risnita de cafea si cit cuprinde risnita puneti in amestec cu miere 400 g .Se iau trei linguri pe zi.

Tatal meu a luat cind a facut o steatoza hepatica cu lichid de ascita.

 

SANATATE MULTA VA DORESC !!...SI PUTERE SA TRECETI PESTE TOATE PROBLEMELE !!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna

 

Pt genunchi pune comprese cu bitter(si cel ramanesc e bun) ,gasesti in farmacii ,sau comprese cu frunze de varza verzi(le zdrobesti un pic). La compresele cu bitter sa ungi pielea intainte cu crema de galbenele sau tataneasa.Sanatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-mi vine sa cred ca asa va fi si in cazul sotului meu.Inca mai sper intr-o eroare de diagnostic, mai ales ca evolueaza de un an de zile si nu asa fulgerator -cu edeme , ascita si prurit,fara dureri.Daca nu e prea dureros si nepotrivit in momentele de fata as vrea sa stiu sa pot face comparatie,unde exact era situata tumora,ce dimensiuni avea,i s-a facut biopsie ,ecografia si tomografia au fost concludente? sau din cauza interventiei chirurgicale nu a mai fost nevoie, desi vad ca au fost cazuri limita carora li s-au mai dat ...7 luni .Ce ticaloasa e si viata asta!! Cind e sa n-ai noroc mai bine nu stiu...Doamne fereste! Daca as putea as lua cu mina durerea tuturor... nu mai contenesc din plins ca nici putere nu mai am! Vom incerca din nou parerea si conduita unor noi chirurgi...cine stie!?

buna!ii doresc multa sanatate sotului tau.stai linistita ca nu cred ca e la fel de rau cum era prietenul meu:cand s-a operat de apendicita(dupa ce doctorii de la urgenta i-au facut egografie,analize de sange etc si au ajuns la concluzia ca are apendicita),au descoperit o tumoare la colon pe care au scot atunci si au mai descoperit inca 2 de dimensiuni mai mici pe ficat si unul dintre doctori cand a iesit din operatie a spus ca nu mai are de trait decat 6 luni.normal noi nu l-am crezut si parintii au inceput sa umble cu analizele din doctor in doctor si nici unul nu a spus ca o sa moara chiar ca o sa se faca bine cu ajutorul citostaticilor si mai tarziu daca este cazul cu un transplant de ficat.Lui nu i-a fost rau decat in zilele cand facea citostatice in rest era normal ca noi toti dar in ultima luna( a sasea)au inceput durerile iar doctorii nu au mai facut nimik.A el a incercat si un tratament naturalist trimis de la o clinica din strainatate dar nu a avut nici un rezultat.ii doresc multa sanatate si putere sotului tau sa reusisti impreuna sa invingeti boala asta crunda,si stiu ca dani prietenul meu o sa se roage pt voi si pt toti bolnavii de cancer.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....poate sa-mi dea cineva amanunte in legatura cu acest flagel cu care se confrunta foarte multi oameni(simptome, stadii incipiente, evolutie, prognoza, mod de manifestare, medicamentatie si orice tine de acest subiect delicat)???

lasthope

 

Va sugerez sa vizitati site-ul d-lui Dumitrescu Dumitru la adresa:

 

http://www.neoplazii-titan.ro/

 

Recomand contactarea d-lui Dumitrescu Dumitru din Constanta.

Date de contact:

Tel fix: 004.0241.619932

Mobil: 004.0726.109068

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna Dorinam

 

Imi pare rau pt sotul tau.Am in fam un caz de ascita(descoperita odata cu un cancer).A stagnat boala (inclusiv ascita) cu tratament(ceaiuri,argila ,enzime) de la Virginia Faur(cauta pe net despre Favisan).Sotul tau are un avantaj prin faptul ca nu are hepatita,incercati.Multa sanatate.

 

salut,

 

dupa spusele doctorilor , tatal meu mai are de trait pina in iunie, maxim iulie, culmea este ca acum tata este bine , este un om normal ( nu stiu pina cind) face tratamente naturiste pt cancer si pt ascita si chiar am sunat doctorul sa-i spunem ca se ridica din pat si face pimbari fara sa oboseasca si a ramas foarte surprins si ne-a mai chemat la un control dupa pasti. sint f curioasa sa vad daca tratamntul naturist si cel pt ascita , cel cu frunze de pelin, a avut efect. chiar eu cu ochii mei am vazut cum i-au scos lichid cu singe din burta. tine regim, bea zilnic suc de legume(telina, patrunjel, morcovi,SFECLA,pastirnac) , sucuri de fructe si are o vointa extraordinara ( fara sa stie ca are cancer, stie doar de ciroza) si culmea este ca in spital ii faceau injectii pt calmarea durerilor si acum nu mai i-a nici o pastila contra durerilor ( are coastele cuprinse de cancer 5 cm, asta in ianuarie) . am auzit la televizor de un medicament care stopeaza cancerul in faza terminala ,dar nu se gaseste decit in america.acest medicament se numeste TAYKER.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Iuly,

 

Multumesc pentru raspuns. Noi nu stim ce sa mai facem in afara de internari periodice pentru dializa ,caci ce este clar e ca ficatul la baza e bolnav de ciroza pe care sint una sau !?.. doua formatiuni tumorale. Nu stiu, oricum s-a ajuns la sindrom hepatorenal si nici nu stiu ce se poate face: sa insistam cu internarile pentru ca de fiecare data l-au mai pus pe picioare desi doctorii tot dau din umeri ca n-au ce sa faca prea mult, adica ar supravietui cu internari mult prea costisitoare dialize, antibioterapie, transfuzii, albumina etc.. As vrea sa stiu daca cineva a reusit sa faca transplant, mult mi-ar fi de folos!, si conditiile, cum se gaseste un donator, cu cit trebuie platit, interventia chirurgicala cit costa etc.In plus avem 5 fiole de LIPIODOL

daca este cineva interesat le dam la schimb cu albumina umana.Astept raspuns, si doresc la toata lumea sanatate si o viata normala ca nu e putin lucru ca toate sa fie la locul lor!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×