Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

si totusi a slabit si a pozat in Vogue, lucruri care, afirma ea ca nu o sa se intample niciodata.

si caaat ma enerveaza "someone like you"!!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place Adele :) Rolling in the deep imi place f mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

da si tu p-aici mai des ca sa constati ca intre timp s-au mai schimbat preferintele muzicale pe roportal.

:)

 

si totusi a slabit si a pozat in Vogue, lucruri care, afirma ea ca nu o sa se intample niciodata.

si caaat ma enerveaza "someone like you"!!!!

si pe mine stars.gif

mai este un mega hit de acest gen cu clipul cela unde protagonista nu mai termina de alergat dupa unul cu picioarele goale prin zapada.

am lapsus momentan dar e de aceeasi factura... romanticatease.gif

Editat de Rodica`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

da si tu p-aici mai des ca sa constati ca intre timp s-au mai schimbat preferintele muzicale pe roportal.

:)

 

 

si pe mine stars.gif

mai este un mega hit de acest gen cu clipul cela unde protagonista nu mai termina de alergat dupa unul cu picioarele goale prin zapada.

am lapsus momentan dar e de aceeasi factura... romanticatease.gif

stiiiiu eu, daca vrei pot sa-ti si cant :)) A AA I follow, a a I follow you... etc etc (follow the river)

Editat de s_s_s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si-a pierdut vocea de o vreme, dar se va recoveri ... ne da de stire doctorul care l-a mai tratat cu conditia asta.  A avut ea cateva momente in State la evenimente importante cand a tacut si cred ca s-a dat drumul la voci din pivnita ca ea era dusa, a inceput sa injure sau asa ceva, nu mai tin minte exact.  O cred si nu prea ca s-au cam retras toti care au promis ca-l vor face daca Trump ajunge presedinte.  Madonna s-a mutat in Portugalia sa-si dea fiul la facultatea de fotbal de exemplu, multe sint pe masa de operatie si bolnave cu conditii despre care n-ar fi vorbit altadata.   A avut si momente cand a putut sa reinceapa song-ul dar nu ma mir ca i s-a intamplat ca prea se forta sa dea totul din ea.

O prietena a trecut prin asta si are o voce foarte grava si ragusita, desi a fost tratata in Elvetia si acum evita sa vorbeasca si la telefon, doar scrie sa nu cumva sa revina ca a stat 1 an intr-o camera unde nu-si auzea nici vocea ei sau asa ceva mi-a spus.    Insa la Adele este promis o voce mai celebra, precis banii ei cumpara altceva.

N-am auzit-o de o vreme si nu stian unde s-a ascuns ca in Australia nu prea zaboveste nimeni de placere, la dive ma refer daca au terminat concertul.  

Pana si Mariah Carey mereu revenea la New York dupa o buna distractie energizanta cu iubitul logodnic putred de bogat care a pus pe ghegetele-i un inel la fel de scump ca o tara mica din Europa, ceva nu se lipeste de unii acolo jos.   


Mai e o frustrata croitoreasa care nici n-a fost intrebata sa imbrace pe cineva dar a refuzat ... care-si vinde experientele si ideile despre trecerea timpului ... ca altceva nu mai are ce sa ofere, Diane von Furstenberg, in unicul magazin din Phoenix, mai mult de 5 minute nu petrece nimeni.  

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.msn.com/en-gb/entertainment/music/adele-what-is-the-meaning-behind-her-saturn-tattoo/ar-AAQHKA8

Am urmarit 2 ore cu Adele ca sa fiu updated cu barfele care vor urma, ca nu scapa nici ea de gurile femeilor din jurul ei.    Cica Oprah o modereaza si-i pune intrebari din gradina ei, un video facut mai devreme si este intercalat in programul muzical de pe terasa Observatorului de Stele si noi Planete de pe varful muntelui precis Griffith, splendid aranjament la apus de soare.   Ea era imbracata precum pe prima poza mare, in negru, tinuta de opera mai mult decat un show in aer liber, unde majoritatea spectatorilor erau imbracati ca de mers pe stadion la un meci amical.   

Tin minte cu 6 ani in urma dadea din gura ca pleaca din America daca Trump va fi ales Presedinte, a avut de plecat urgent acasa in U.K. si de atunci pan'acum nu s-a miscat deloc pe plan profesional.   Ce usor se arunca totul pe o casnicie rea in care statea de dragul copilului.  Au divortat, dar au legatura stransa si perfecta intelegere plus respect si dragoste cu fostu'. 

Da' cred ca a durat doar pana si-a dat seama ca si banii s-au terminat, cei castigati in USA si acolo nu-i prea mult din nimic pe orizont pentru ea, asa ca a luat legatura cu o veche cunostinta  din America, cineva cu relatii in afacerea de muzica si distractie, un om cu influente mari in fiecare maneca, exact de cine avea nevoie ea sa fie re-lansata pe scenele lumii pana mai are loc de raperi si altii mai tineri si mai solicitati de marele public.  Gest tipic intre actori si alti Hollywoodieni cand se agata scai de unu cu potential nesfarsit, macar pana reusesc ceva sa obtina de la public si poate sa vanda CD-uri.  

Vine Craciun si Celine Dion isi cauta sufletul ca a ramas doar piele si oase, durere de gat si altele, muzica s-a terminat si pentru ea ca si pentru multe altele.   De Madonna nu prea se stie nimic sau de Cher, ca le cam mor admiratorii iar de Adele nu prea stie nimeni  nimic, 6 ani lipsa din lumina reflectoarelor e ca si cum nici n-a existat.  

Aseara si-a plans soarta fara iubire si dragoste, dar cred ca vor fi fortati angajatii sa cumpere cate 10 CD-uri, cadouri de Craciuni la pret redus doar sa fie pe primul loc la vanzari in staistica. 

N-am tinut minte numele iubirii noi, doar o clipa au aratat o poza cu el care m-a lamurit de ce aproape toata lumea sint de rasa africana in orchestra si in sala, nu necesar pentru ca Oprah este moderatoarea pe acolo, sau pentru ca  "black lives matters"  ci adoratul a aranjat totul si lanseaza pe ai sai cu ocazia asta nu numai pe Adele, ca ar fi iesit iar scandal, Oprah nici nu s-ar fi bagat deloc in acest program ca ducesa din L.A. e gata de inca un interview in acel scaun de gradina in care se intindea si Adele.  

Nimic nou sub soare, au mai facut si altele, aproape toate s-au agatat de cate-un agent influental afro-american pana au reusit sa obtina succese mari pentru o vreme.

Curios, cantecele scrise de americani suna mult mai bine decat cele compuse de ea, sint din repertoriul ei vechi, dar trebuia adaugat si ceva nou care se vrea rescris sa meraga mai bine sau va primi noi cantece de la noii compozitori ca sa fie la inaltime peste toate cu microfonul in mana.   

Femei puternice, talente speciale,  independente si de sine statatoare daca au de ce se rezema, culoarea nu conteaza spre binele nostru, nici culoare banului nu are rol pana are si ceva verde intre nuante$$$$$           

Ladies and Gentlemen, ne saluta Adele din departari ... Hello!

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×