Sari la conținut
Forum Roportal
Kilkoana

Dieta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De ce urasc dietele : pentru ca intradevar daca te tii de una o perioada, slabesti. Dar ce se intampla dupa ce ai slabit, te lasi de ea si revii din nou la obiceiurile alimentare care te-au facut sa te apuci de dieta in primul rand ? Te ingrasi din nou si de cele mai multe ori dublu.

Daca nu revine omul la obiceiurile alimentare proaste, aia nu se mai cheama tinut dieta ci alimentatie sanatoasa care face parte din stil de viata sanatos, care poate fi mentinuta definitiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In general nu tin diete, sau mai bine zis de la o vreme nu mai tin diete ca am vazut ca nu dau rezultate decat pe termen scurt si cand renunti la ele kilogramele pierdute revin inapoi (ba parca se mai adauga cateva :doh: ); asa ca manac cam de toate dar sunt atenta la cantitatea pe care o mananc si ma feresc sa stau la PC sau TV si sa rontai tot felul de snacks-uri; incerc sa mai fac si ceva miscare ( nu foarte multa! :o: )

Consider ca cea mai buna dieta pe care o putem aplica este de a nu ne scula satui de la masa, adica atentie la cat mancam!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dieta cu dulciuri se pune? :lol:

Importanta e si calitatea produselor, cantitatea, combinatiile dintre alimente, multa apa, nu mancat seara si sportul desigur :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate in cand, mai fac exercitii tae-bo, luate de pe net. Pentru mentinere, mai mult.

In rest, aproximativ cum spunea Naeema, multe lichide (eu imi prepar limonada), fructe, peste, nu prajeli, nu fast-food.

Kilkoana, daca te gandesti sa reduci 5 kg, poti evita sa nu mai mananci seara si sa faci ceva exercitii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la ce a zis Naeema.

Cred ca teoria in legatura cu slabitul o stii in mare parte: grasimi cat mai putine, dulciuri cat mai putine, mancat dupa ora 19 interzis, multa apa,sport, legume si fructe si multa AMBITIE. Ambitia e foarte importanta si iti mai recomand eventual sa-ti gasesti "colege" printre apropiati care sa fie interesate sa slabeasca si sa va ambitionati reciproc (ajuta!).

 

 

si ce viata-i aia fara dulciuri? o viata intreaga de restrictii...NU, merci fain!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si ce viata-i aia fara dulciuri? o viata intreaga de restrictii...NU, merci fain!

 

 

aici n-avem dulciuri! :crazy:

 

la gastronomie! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si ce viata-i aia fara dulciuri? o viata intreaga de restrictii...NU, merci fain!

poate m-am exprimat eu incomplet.....cat mai putin zahar....cand ti-e pofta de dulce il poti inlocui cu succes cu miere, fructe uscate si fructe de sezon , yummy! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aici n-avem dulciuri! :crazy:

 

la gastronomie! :o:

pai mai intai am citit topicul de dulciuri...si dupa aceea m-am hotarat sa arunc un ochi si pe aici :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol: dulciurile sunt drogul meu, imi dau putere sa merg mai departe cu sporul, cu alte restrictii asa ca la dulce nu renunt :focus:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mierea e ok, fructele uscate nu-mi plac. dar scuza-ma, astea nu-s dulciuri, cand mi-e pofta de ceva dulce mananc o ciocolata, o prajitura, un kinder bueno etc. In fine, nu asta era ideea. Mi se pare ca regimul vostru alimentar e prea drastic. Mie imi place sa mananc de toate, mai ales dulciuri, dar incerc sa tin cont de cantitatea pe care o mananc. Cate putin din toate si e ok ;)

 

shades.gif

 

Mda?

Sa vedem si noi rolleyes.gif

 

serusflowers1.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×