Sari la conținut
Forum Roportal
Amuneth

Fructul interzis

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am stat sa ma gandesc.. ca totusi.. oricat am sti ca un lucru ne poate face rau.. noi suntem tentati de el.. deci de ce mereu frunctul interzis trebuie muscat si apoi regratat?:P ( scuze daca n-am pus in locul potrivit topic-ul ptr ca nu stiu unde l-as fi putut incadra si scuzze daca a mai fost discutat) de exemplu: mi-e pofta acum atat de tare de un sandwich de la fast-food cu toaTE ca stiu ca daca mi-as satisface pofta apoi as regreta pt ca sunt foarte bogate in calorii:D

Editat de DoarCineva
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar de calorii ti-e teama?dar de compozitia chimica a saormei sau hamburgerului....carnea e facuta din animale stresate crescute in ferme cu hormoni de crestere si alte chimicale...varza si cartofii sunt din culturi modificate genetic si stropite cu tone de chimicale super.toxice....sa nu mai vorbim.de uleiul folosit care devine negru....asa de des a fost prajit.....tocmai am vazut la tv o fetita la care i-a venit primul ciclu la 4 ani....iar azi este considerat normal sa-ti vina primul ciclu la 10 ani iar la 12 ani multe proaste ajung gravide.....in fine sa nu deviem de la topic.....

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar de calorii ti-e teama?dar de compozitia chimica a saormei sau hamburgerului....carnea e facuta din animale stresate crescute in ferme cu hormoni de crestere si alte chimicale...varza si cartofii sunt din culturi modificate genetic si stropite cu tone de chimicale super.toxice....sa nu mai vorbim.de uleiul folosit care devine negru....asa de des a fost prajit.....tocmai am vazut la tv o fetita la care i-a venit primul ciclu la 4 ani....iar azi este considerat normal sa-ti vina primul ciclu la 10 ani iar la 12 ani multe proaste ajung gravide.....in fine sa nu deviem de la topic.....

tot ce zici tu sunt alte calorii.. era un exemplu.. alt exemplu.. ne implicam mereu cu persoana ce stim ca n-o sa ne fie bine doar ca ni se pare tentant.. intelegi.. sunt diferite tentatii

 

Toate cele ne omoara. :spiteful:

tot ne omoara eu intreb de ce alegeam ceva ce stim ca ne face rau in loc sa alegem de exemplu ceva mai putin rau si mai putin palpitant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am stat sa ma gandesc.. ca totusi.. oricat am sti ca un lucru ne poate face rau.. noi suntem tentati de el.. deci de ce mereu frunctul interzis trebuie muscat si apoi regratat?:P

 

 

Ce este acela un frunct? Am vazut ca si in titlu ai folosit acelasi cuvant.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tot ce zici tu sunt alte calorii.. era un exemplu.. alt exemplu.. ne implicam mereu cu persoana ce stim ca n-o sa ne fie bine doar ca ni se pare tentant.. intelegi.. sunt diferite tentatii

Sau poate e ceva specific tineretii si a alegerilor gresite care implica 0% ratiune.....si 0% inteligenta....tentatii sunt la tot pasul....

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce este acela un frunct? Am vazut ca si in titlu ai folosit acelasi cuvant.

am gresit:) fruct

 

Sau poate e ceva specific tineretii si a alegerilor gresite care implica 0% ratiune.....si 0% inteligenta....tentatii sunt la tot pasul....

nu cred ca daca te implici cu cineva gresit.. trebuie neaparat sa fi tanar. atunci cum iti explici amantii/amantele intr-o casnicie veche?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tot ne omoara eu intreb de ce alegeam ceva ce stim ca ne face rau in loc sa alegem de exemplu ceva mai putin rau si mai putin palpitant

 

Pe unii, banalitatea ii omoara. Daca nu-i si putina adrenalina, parca nu-i farmec.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am gresit:) fruct

 

 

nu cred ca daca te implici cu cineva gresit.. trebuie neaparat sa fi tanar. atunci cum iti explici amantii/amantele intr-o casnicie veche?

Hai sa zicem ca am putea incadra in categoria asta si a doua tinerete pana in 40-45 ani....ce sa zic asa sunt unii daca nu au harem nu se simt bine...iar unele super nimfomane daca nu se culca cu tot clubul nu simt ca traiesc....nu am o explicatie...exista si dependenta de sex....si exista deja si clinici pentru a trata o astfel de dependenta....adica sex facut excesiv....fiecare traieste cum crede dar pana la urma excesul in orice duce la boala si slabirea organismului....asa ca....

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe unii, banalitatea ii omoara. Daca nu-i si putina adrenalina, parca nu-i farmec.

mda, eu:))

 

Hai sa zicem ca am putea incadra in categoria asta si a doua tinerete pana in 40-45 ani....ce sa zic asa sunt unii daca nu au harem nu se simt bine...iar unele super nimfomane daca nu se culca cu tot clubul nu simt ca traiesc....nu am o explicatie...exista si dependenta de sex....si exista deja si clinici pentru a trata o astfel de dependenta....adica sex facut excesiv....fiecare traieste cum crede dar pana la urma excesul in orice duce la boala si slabirea organismului....asa ca....

femeile care sunt de ex abuzate verbal de ce raman cu acel barbat?:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×