Sari la conținut
Forum Roportal
Kristosel

de ce a trimis dracii in porci?si au murit...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

de ce a trimis isus dracii in porci?a facut o paguba mare.porcii au murit.sau pe scurt isus ia ucis trimitand draci in ei.porcoi ăia chiar nu contau?e tare ciudata toata chestia asta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
porcoi ăia chiar nu contau?e tare ciudata toata chestia asta..

 

Nu toti stiu sa respecte viata in sine, pentru unii animalele nu au suflet si nici simtire... si nu conteaza catusi de putin daca-si bat joc de ele...

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce a trimis isus dracii in porci?a facut o paguba mare.porcii au murit.sau pe scurt isus ia ucis trimitand draci in ei.porcoi ăia chiar nu contau?e tare ciudata toata chestia asta..

 

 

Nu, trebuia sa lase un om sa moare decat sa omoare porcii. De ce scoti din context si nu spui povestea asa cum este ea? Plus ca dracii sunt cei care au manat porcii ,nu Iisus. De fapt, care e problema? Erau porcii tai?

 

Nu toti stiu sa respecte viata in sine, pentru unii animalele nu au suflet si nici simtire... si nu conteaza catusi de putin daca-si bat joc de ele...

 

 

Crede-ma ca nu despre genocidul porcilor este vorba aici.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu erau ai mei.dar nu vad de ce sa fi atat de salbatic sa trimiti draci in porci.si isus stia ca vor muri,doar e omniscient. nu trebuia sa il lase pe om sa moara,trebuia sa trimita dracii de unde au venit.si nu cred ca au venit din porci.pe langa asta,chiar isus spune,ca dracii se intorc in corp,ba inca cu mai multi amici. inteleg ca incerci sa iti aperi zeul,da sa avem si putina logica si ratiune,pe langa iubire.eu unu nu as putea u ide o turma de porci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta e treaba bibliei sa explice.eu spun ce scrie in biblia inspirata de duhul sfant. porcii aia erau a cuiva.pai cum vine el,isus si ii omoara porcii?o turma de porci costa o avere.la lasat pe posesor sarac.si pe porcari fara servici.asta da.bravo sfintenie.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma ca nu despre genocidul porcilor este vorba aici.

 

:flowers: Stiu foarte bine ca nu la genocid se refera :) dar tot atat de bine stiu ca aceasta era o practica vrajitoreasca folosita din cele mai vechi timpuri, adica scoaterea demonilor din oamenii asa-zis posedati si gasirea unei noi gazde pentru ei, in general erau trimisi in animale. Daca Isus ar fi fost cine se pretindea ca este si ar fi avut puterea pe care pretindea ca o are, ar fi fost foarte simplu pentru el sa scoata dracii respectivi si sa-i trimita inapoi in locul de unde au venit, adica in Iad. El n-a facut asa, ci a urmat exact practica vrajitoreasca de exorcizare...

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai perfecta dreptate.practici vechi.oricum.se pare ca isus se targuia cu dracii,si s-au inteles ca in schimbul unei lazi de bere,sa ii lase sa tortureze porcii si sa nu ii trimita acasa.eu sincer ma gandesc la paguba produsa pagubitului.eu il dadeam in judecata pe acest isus.sau il faceam de porc.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai perfecta dreptate.practici vechi.oricum.se pare ca isus se targuia cu dracii,si s-au inteles ca in schimbul unei lazi de bere,sa ii lase sa tortureze porcii si sa nu ii trimita acasa.eu sincer ma gandesc la paguba produsa pagubitului.eu il dadeam in judecata pe acest isus.sau il faceam de porc.

 

 

Am citit noul testament de la stanga la dreapta si de la dreapta la stanga, sa dea dracii-n porci daca am gasit acolo expresia "lada de bere' .

Daca vrei intr-adevar sa discuti, nu mai inventa.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca nu intelegi ironia,e problema ta.tine de limitele tale. daca esti asa documentat.raspunde la intrebare,nu veni cu aberatii si alungiri.raspunde clar,.de ce ia ucis porcii omului?

Editat de Kristosel
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×