Sari la conținut
Forum Roportal
Jet puternic

BAC 2013 , bataie de joc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

de la anul elevii vor da bacul la n materii , din ordinul unui ministru idiot si venit din fundu curtii care a [edit ]sa ajunga unde a ajuns.

se cauta muncitori necalificati nu? asa ca mafiotii i-au dat taranului de ministru niste banuti ,,putini'' acolo sa fie ca na gestu conteaza si astfel dragii mei multi din cei care citesc asta vor fi viitorii shaormari , lucratori pe santier , femeie(barbat) de serviciu si vanzator din taraba x.

 

aici ma refer la cei de clasa a 11a care au invatat doar la materiile care ii intereseaza, acum vor trebui sa invete la tot sau o sa pice la bac.

ori va apucati de furat ori va angajati ca niste sclavi pe 500 ron vanzator sau nu main stiu ce.asta daca nu aveti pile bineinteles

 

din punctul meu de vedere nu iti trebuie bac sa iei banii de pe cardul vreunui absolvent de facultate proaspat angajat, sau sa il furi pe fata si el sa nu isi dea seama, ca pana la urma binele propriu conteaza si nu al altuia

Editat de Aseneth
editat limbaj vulgar si licentios

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...

ori va apucati de furat ori va angajati ca niste sclavi...

Asa e, varianta "va apucati de invatat" iese din calcul, poti sa te imbolnavesti de "cultura generala".

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2:

asta mi-a placut cel mai mult:

 

"TOMA(n.n.ALIMOS) SIA(sic!) ADUNAT CU STANGA MATELE,CU DREAPTA A INDEMNAT MURGUL, IAR CU CEALALTA IA(sic!) TAIAT CAPUL LUI MANEA."; " INPARATU(sic!) AVEA O GRADINA MARE CU FLORI SI IN FUND UN MAR DE AUR".

 

 

 

http://www.evz.ro/detalii/stiri/colectia-de-perle-de-la-bacalaureat-2012-cartea-mea-preferata-e-abecedarul-990173.html

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" INPARATU(sic!) AVEA O GRADINA MARE CU FLORI SI IN FUND UN MAR DE AUR".

 

Mor de ras, practic ma dor coastele si tot nu ma pot abtine de ras ... de imparatu' ...

insa pe vremea mea asa ceva nu se putea intimpla la Bac!!! nu cred ca cineva sa fi scris asa ceva pe hartie!!! cred ca era bagat in gradinita direct :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...

insa pe vremea mea asa ceva nu se putea intimpla la Bac!!! ...

ehe ... pe vremea mea ...

 

Lumea "evolueaza", problema e: incotro?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E nevoie de motostivuitori, de ospatari, de vanzatori, de maturatori, etc.

 

Dar noi vrem sa fim toti docti si licentiati semidocti.

Ar fi cazul sa intram in normalitate si sa nu mai fim atat de culti precum ne pretindem.

E de ajuns ca jumatate din tara suntem juristi si cealalta economisti.

Cu GHILIMELE.

 

BAC-ul nu te face un om integru, nu e necesar sa fie toata tara bacaloriata, e mai util sa fim sanatosi la cap.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E nevoie de motostivuitori, de ospatari, de vanzatori, de maturatori, etc.

Dar noi vrem sa fim toti docti si licentiati semidocti.

Ar fi cazul sa intram in normalitate si sa nu mai fim atat de culti precum ne pretindem.

E de ajuns ca jumatate din tara suntem juristi si cealalta economisti.

Cu GHILIMELE.

O sa ajungeti ca tarile occidentale unde localnicii autohtoni nu vor sa se coboare la ocupatii "josnice" precum gunoieri, lucratori la tejghea, taximetristi, vanzatori la benzinarie (tur de noapte), femei de serviciu (sau si barbati) etc dar se plang ca vin emigrantii sa le "fure" joburile. Alea pe care ei nu vor sa le faca, deoarece aspira toti la functii de la CEO in sus. rolleyes.gif

Or sa dea chinezii si indienii navala si peste voi. :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×