Sari la conținut
Forum Roportal
MissHyde

Nu ii place sexul mult

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu, la 7 orgasme pe saptamana nu m-as considera suferind :D

 

Tu nu, si multi alti. Aproape jumatate din numarul barbatilor investigati si un sfert din cel al femeilor ar putea fi etichetati ca "hyper", (deci "suferinzi"), dupa acest criteriu. Cred ca e destul de improbabil in aceste conditii ca noul DSM sa includa un astfel de criteriu.

 

 

bai da' nu le lua oamenilor jucaria.. ca doar de-asta intra pe forum. Mai o glumita cu tenta sexuala, mai un misto, mai o atentie, o maslina, un PM..

 

Toti, Amarena !?!!!! Si cei de la topicele de religie care propovaduiesc postul, pocainta si privatiunile ? :stars:

 

Simtului umorului a inceput sa-mi oboseasca in aceasta acerba competitie feminino-masculina. Am inceput sa ma plictisesc cand vad ca toate discutiile se transforma in arhi-cunoscutele intepaturi intre "noi, barbatii" si "voi, femeile". Ma gandeam ca diversitatea in discutii face bine.

 

Povestea fara sfarsit. Una din capodoperele literaturii pentru copii. :)

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai na, acuma eu ce sa zic. Mie-mi place sa le zic tachinari. Si sincer, nu tachinez ce nu mi-e simpatic. Dar daca tu o iei asa... ma dau batuta. Poate asa iti dai seama ca e doar impresia ta. Cel putin in ceea ce ma priveste.

N-am nimic cu barbatii, tot oameni sunt si ei. Pot sa glumesc la fel si pe seama femeilor, no problem.

 

OK, scuze, de fapt nu am nimic cu tine, era vorba doar de acea tema.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cei de la topicele de religie care propovaduiesc postul, pocainta si privatiunile ?

 

N-as putea sa indraznesc.. :o: Eu ma refeream la cei obisnuiti ai acestei arii.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-as putea sa indraznesc.. :o: Eu ma refeream la cei obisnuiti ai acestei arii.

 

Soc dupa soc ! :stars: Exista useri obisnuiti ai acestei arii, Amarena ????

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu, si multi alti. Aproape jumatate din numarul barbatilor investigati si un sfert din cel al femeilor ar putea fi etichetati ca "hyper", (deci "suferinzi"), dupa acest criteriu. Cred ca e destul de improbabil in aceste conditii ca noul DSM sa includa un astfel de criteriu.

 

Ma intreb cum s-a decis autorul la numarul de 7 orgasme ca limita a normalitatii? :D

 

Am citit, e foarte interesanta recenzia. Mentioneaza inca vreo cateva criterii ale hipersexualitatii care sunt interpretabile. De unde incepe un comportament sa devina compulsiv sau adictiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai potolit :o:

 

Who, me? :unsure:

 

Stau.

 

De fapt plec. Sa vad daca se poate atinge norma normalitatii :lol:

Editat de lynxul_negru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

http://www.tandfonli...720169408400028

 

January,

Poate este raspunsul tau de adaptare la traumele parentale din familia de origine.

Ma refer mai ales la tata.

Ai descris ca a avut un comportament deviant sexual fata de tine in mica copilarie.

In cartea de mai sus, sunt studiate si aceste aspecte.

Comportamente compulsive - asociate cu placerea, ca raspuns de adaptatare la stres-ul inconstient al traumelor vechi.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×