Sari la conținut
Forum Roportal
MissHyde

Nu ii place sexul mult

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Povestea sta cam asa: intotdeauna am avut un libido crescut, insa am perioade in care, din varii motive, imi inhib dorinta de a face sex. De cateva saptamani, libidoul meu este foarte crescut, vreau sex tot timpul, ma gandesc aproape tot timpul la sex si am orgasme dupa orgasme (bine, asa sunt si in mod obisnuit, ma excit rapid si am multe orgasme). De mentionat este ca nu caut neaparat orgasmul, ci insasi ideea de a face sex ma innebuneste si nu ma mai pot opri. Problema este ca prietenul meu nu mai are chef. Mi-a si zis-o: "Ai devenit sexaholic". Ma bulverseaza afirmatia lui, eu nu consider apetitul meu o problema atat de mare si, mai mult de atat, ma face sa cred ca lui nu ii mai place sa faca sex cu mine. A zis ca pur si simplu nu rezista, ca el nu este un animal si ca vrea "sa si-o traga ca o fiinta inteligenta, adica cu masura". I-am replicat ca nu exista asa ceva, ca "trasul" in sine este pur animalic si ca, daca tot suntem animale, hai sa profitam: "You and me baby ain't nothing but mammals/So let's do it like they do on the Discovery Channel". Voi ce credeti?

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desi pare ciudat sunt multe femei cu libidou mai mare decat al barbatului :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi ce credeti?

Ca pretenul tau tre sa-si faca provizii de vin rosu si sa presteze ca sa nu ajunga single sau incornorat.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Voi ce credeti?

 

Am avut si io o experienta de genul asta si dupa vreo trei luni si cateva partide de sex pe zi, ajunsesem sa prefer sapatul unui sant cu tarnacopul decat sa mai continui in acel ritm :o:

Editat de Black velvet
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Povestea sta cam asa [...] ce credeti?

 

Un domn pe nume Martin Kafka, care se ocupa cu studiul unor astfel de chestiuni, te-ar intreba: "Mai mult de 7 orgasme pe saptamana ?" Daca ai raspunde afirmativ, te-ar eticheta ca suferind de o sexualitate excesiva. "Hypersexual disorder" este un nou diagnostic propus pentru aparitia celei de-a 5 editii a DSM-ului (manualul de referinta in ceea ce priveste diagnosticul tulburarilor mentale). Daca vrei sa arunci un ochi, AICI.

 

In alta ordine de idei, poate ar fi bine sa fii informata asupra cauzelor hipersexualitatii. Poate fi vorba de un dezechilibru hormonal, afectiuni neurologice, mentale si altele.

Editat de Tancut
  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un domn pe nume Martin Kafka, care se ocupa cu studiul unor astfel de chestiuni, te-ar intreba: "Mai mult de 7 orgasme pe saptamana ?" Daca ai raspunde afirmativ, te-ar eticheta ca suferind de o sexualitate excesiva. "Hypersexual disorder" este un nou diagnostic propus pentru aparitia celei de-a 5 editii a DSM-ului (manualul de referinta in ceea ce priveste diagnosticul tulburarilor mentale). Daca vrei sa arunci un ochi, AICI.

 

In alta ordine de idei, poate ar fi bine sa fii informata asupra cauzelor hipersexualitatii. Poate fi vorba de un dezechilibru hormonal, afectiuni neurologice, mentale si altele.

 

Eu, la 7 orgasme pe saptamana nu m-as considera suferind :D

 

Desigur, poate n-as reusi sa tin "piept" unui asemenea atac in fiecara saptamana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×