Sari la conținut
Forum Roportal
sorinqk

Pisica mea e bolnava?

Postări Recomandate

Am o pisica de 9 ani.Acum trei luni i a aparut o umflatura pe coada.Am fost cu ea la doctor , i am dat antibiotice dar nu a disparut.Acum i a aparut alta umflatura pe spate :flowers: A mai patit cineva asa? Sa merg la un alt doctor? Cam cat traieste o pisica ? (varsta maxima ca sa nu ma apuc de :samui: de azi )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ar trebui sa o duci si la alt doctor!!sa vezi ce zice!!!nu te poti baza tot timpul pe parerea unuia!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cam cat traieste o pisica ? (varsta maxima ca sa nu ma apuc de :samui: de azi )

De regula pisicile traiesc intre 10 si 16 ani, insa unele traiesc mult mai mult. Un prieten de-al meu are o pisica (un motan de fapt) care a implinit in urma cu vreo 3 saptamani frumoasa varsta de 18 ani! :flowers:

 

si sunt perfect de acord cu Andradada: neaparat sa iti duci pisica si la alt doctor.

Editat de monica_b

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut greseala,sa ma bazez pe un singur doctor!!!si asa de mult iubeam pisoiul ala!!!iar doctorul,in loc sa il vindece l'a facut mai rau!!si a murit!!

de aia zic ca!!e foarte important sa o duci,la inca un doctor,mai ales,daca de la tratamentul care l'a primit,nu s'a vindecat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am facut greseala,sa ma bazez pe un singur doctor!!!si asa de mult iubeam pisoiul ala!!!iar doctorul,in loc sa il vindece l'a facut mai rau!!si a murit!!

de aia zic ca!!e foarte important sa o duci,la inca un doctor,mai ales,daca de la tratamentul care l'a primit,nu s'a vindecat

 

 

Am sa merg si la alt doctor sa vad ce spune.Sper sa fie bine ca la ce doctori sunt :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am nevoie de ajutor cu sfaturi din partea celor care au pisici si cunosc simptomele de boli.

Sunt speriata rau ca pisica mea are urechilecam recide azi-dimineata, dar mananca normal

Ce sa inteleg, ca i-a scazut temperatura corpului si e bolnava, desi se comporta normal, sau ca o pot apuca iar caldurile; mentionez ca a slabit, poate ca are calduri cam des. HELP ME!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ti-as zice sa nu iti faci nici o grija. Pisica mea, pe care o am de 4 ani, are intotdeauna urchile reci. Si pt. este asa de jucausa, nu as zice ca e bonlava.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

urechile ar fi o problema daca ar fi ... calde. La un animal te ghidezi daca are febra dupa nas, daca e cald si uscat sau dupa urechi, Urechile trebuie sa fie nici reci nici foarte calde, iar nasucul trebuie sa fie rece si umed! intr'adevar, caldurile repetate o pot slabi. Du'te la veterinar, sterilizeaza pisica daca nu vrei sa o dai la imperecheat, sau fa'i o injectie pt calduri, am uitat acum cum se numeste.... cert e ca dupa injectia respectiva nu mai intra in calduri minim 3 luni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SALUT!sunt noua pe aici...si credeti-ma ca ma bucur enorm k v-am gasit...am nevoie de sfaturile celor care stiu cat de cat ceva..am un pisoi de aproape 2 anisori....nu am avut probleme cu el niciodata..din cand in cand la recomandarea doctorului veterinar ii mai dadeam cate o pastiluta pt viermisori....insa azi am observat...(nu am cum sa ma exprim altfel :P sange....in....excrementele lui!ce are?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! :P m-am speriat asa de tare.....si el nici nu mai este in apele lui...sta intr-un colt acolo...merge doar sa manace..si atat!

tin sa mentionez k atat din delasarea mea k is toanta..si din lipsa banilor..BOTIC(pisoiul meu) nu este vaccinat!oare sa aiba asta vreo legatura cu ce a patit el?

va rog ajutati-ma....cat is de mare...cand am vazut cum miauna de durere...m-a apucat bocitul!

astept parerile voastre

multumesc anticipat

Editat de Anc@B

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×