Sari la conținut
Forum Roportal
lastunul

Masina lui Ceausescu.

Postări Recomandate

Inca mai functioneaza.

 

Am pus pe ea inchidere centralizata, alarma, casetofon, boxe. Am mai stilizat bordul la consola de la casetofon (nu am poze recente).

post-23247-1141585153_thumb.jpg

post-23247-1141585169_thumb.jpg

post-23247-1141585188_thumb.jpg

post-23247-1141585207_thumb.jpg

post-23247-1141585224_thumb.jpg

post-23247-1141585252_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fantastic ! Nu am crezut ca aceasta masina mai exista in Romania ! Chiar citisem in urma cu vreun an un intreg articol in jurnalul national despre vestitul proiect "Lastun" ... esti cu adevarat pasionat, felicitari !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa... :yahoo:

Dupa cate stiu eu,italienii de la fiat au luat licenta si au facut fiatul cinquecento.Uitati-va cat de asemanator este,cu diferenta ca are caroseria de metal,si e putin mai stilizat;si cu motorul de fiat,bineinteles... ^_^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Smartul cu anticipatie mioritica. Atat doar ca pe vremea aparitiei lui performantele masinilor la romani erau kilogramele de cartofi care incapeau in portbagaj... in nici un caz masina de agrement. Credea atunci cineva ca Lastunul va ajunge masina rara de colectie?...

Imi aduc aminte ca prin '92 aveam un vecin care si-a gasit dimineata Lastunul urcat pe o masa de ping-pong... (daca mai stiti... erau in regimul de trista amintire in parcuri mese turmate din beton)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

felicitari pentru masina. De fapt pentru ca ai mentinut-o in functiune.

La vremea respectiva, ideea era geniala. Spatiu mic, consum de 3l/100km, etc...(apropo, cat consuma de fapt?)

 

maybe@ Nu stateai pe vremea aceea in cartierul Nufarul din Oradea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte foarte dragut!!! cred k e geniala, mai ales pentru aglomeratia Bucurestiului.

Uitandu-ma la poze, am realizat k Tico este destul de asemanator... Sau ma insel?? Uitati-va aici Tico-pitico, nu e asa? Un Lastun cu 4 portiere, pardon, 5! :shout:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×