Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu e pacat, nu e sanatos doar.

Gandeste-te la unicorni mai bine.

ar fi bine daca as putea , dar nu pot , ma gandesc doar la ai mei c-o sa sufere dupa mine , in rest n-as avea nici o retinere.. viata asta e de r****.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ihim, este...da' nu doar pentru tine e de rahat viata, pentru majoritatea e asa.

intradevar... dar ideea asta ma obsedeaza... nu mai scap de depresii.. parca e o gaura fara fund.. si macar de as avea o varsta de as sti ca nu mai scap.. dar inca sunt tanara.. si deja m-am saturat :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cauta sa faci lucruri care iti fac placere, indiferent care ar fi ele, mergi la un psiholog(nu tre' sa fii nebun ca sa mergi la psiholog) fa-ti de drum, iesi si plimba-te, alearga prin parc...nu impinge oameni batrani pe scari, chestii din astea.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cauta sa faci lucruri care iti fac placere, indiferent care ar fi ele, mergi la un psiholog(nu tre' sa fii nebun ca sa mergi la psiholog) fa-ti de drum, iesi si plimba-te, alearga prin parc...nu impinge oameni batrani pe scari, chestii din astea.

n-am fost niciodata genul ala de copil nebun... bine nu ma mai incadrez la copii deja.. as vrea sa da.. era mai usor inainte, as vrea sa merg la un pshiholog dar din pacate situatia financiara nu-mi permite.. toti au probleme.. as vrea sa stiu cum rezista... eu nu mai pot.. sunt o persoana slaba.. poate ei sunt puternici, oricum ar fi.. eu cred ca dumnezeu ma bate in cap de cate ori am ganduri atat de negre.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-l pe Dumnezeu, n-are legatura cu treaba asta, rezolva-ti problemele ca toti ceilalti...in caz ca n-au rezolvare, uita pur si simplu de ele, nu mai sta in casa, iesi cu oricine.

Nu e nimeni puternic, mai devreme sau mai tarziu, toata lumea are un moment sau mai multe, asemanator cu asta prin care treci tu acum si trec peste, pur si simplu.

Nu e nici o reteta, renunta la a mai analiza si la a te gandi foarte des la treaba asta, de aia ti-am zis sa faci lucruri care iti fac placere.

 

De ce esti tu in starea asta?

Editat de Pharrell24
  • Upvote 8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-l pe Dumnezeu, n-are legatura cu treaba asta, rezolva-ti problemele ca toti ceilalti...in caz ca n-au rezolvare, uita pur si simplu de ele, nu mai sta in casa, iesi cu oricine.

Nu e nimeni puternic, mai devreme sau mai tarziu, toata lumea are un moment sau mai multe, asemanator cu asta prin care treci tu acum si trec peste, pur si simplu.

Nu e nici o reteta, renunta la a mai analiza si la a te gandi foarte des la treaba asta, de aia ti-am zis sa faci lucruri care iti fac placere.

 

De ce esti tu in starea asta?

2 ani jumate de sperante desarte, stres, situatie financiara vai de ea + multe alte chestii care par juvenile in ochii altora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

2 ani jumate de sperante desarte, stres, situatie financiara vai de ea + multe alte chestii care par juvenile in ochii altora.

Ce conteaza cum par toate in ochii altora?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×