Sari la conținut
Forum Roportal
Amaliacristina22

L-am inselat pentru ca fumeaza iarba

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Situatia mea este similara aproape.sunt casatorita de 4 ani cu el.pana la sf. anului 2011 am avut o relatie f frumoasa dar de la inceputul anului el nu a mai castigat bani din imobiliare si si-a inecat amarul in marihuana.eu ia-m spus ca ma deranjeaza f. rau ca ca vad iarba ca pe o amanta.nu o suport.desii nu face urat. Mi-a zis ca nu renunta la iarba pentru ca il face sa se simta bine.iar eu am fost foarte deranjata de faptul ca nu renunta la iarba pt. mine.asa ca luasem hotararea de a ne despartii pt. o perioada.perioada in care eu am iesit cu alt baiat de cateva ori si am avut cu el o aventura de o noapte. Suflet nu am pus...doar mi-a placut de el si el reusea sa-mi umple sufletul.ma-m simtit singura si din cauza asta s-a ajuns la o aventura.eu consider ca s-a ajuns aici din vina lui.pt. ca daca lasa iarba relatia noastra nu ajungea in stadiul asta. Gresesc cumva ? ar trebuii sa accept iarba lui ? fumeaza o data pe saptamana cam asa...El a aflat de aventura mea de la amant si a plecat de acasa...si el se asteapta sa vin la el in genunchi si sa-i cer iertare.dar el practic a gresit ca nu a renuntat la iarba iar eu ca la-m inselat. Tin sa va spun ca eu inainte cu 2 zile de aventura la-m informat ca imi place de alt barbat.si eu ia-m spus ca daca renunta la iarba renunt si eu la el si ne reluam relatia...cum ar trebuii sa procedez ? Am nevoie de un psiholog ? Ar trebuii sa accept iarba ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma-m simtit singura si din cauza asta s-a ajuns la o aventura.eu consider ca s-a ajuns aici din vina lui. Gresesc cumva ?

Da. Daca te-ai simtit singura de ce nu te-ai apucat sa cosi goblen?

Nu da vina pe el pentru aventura ta. Decizia a fost A TA !

El a aflat de aventura mea de la amant si a plecat de acasa..

Data viitoare alege unul cu ciocu` mic. :lol:

Tin sa va spun ca eu inainte cu 2 zile de aventura la-m informat ca imi place de alt barbat.si eu ia-m spus ca daca renunta la iarba renunt si eu la el

Santajele nu duc niciodata la ceva bun. :nea:

Ar trebuii sa accept iarba ?

IN NICIUN CAZ !

 

Ar trebui sa-ti vezi de drum...parerea mea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Amalia Cristina,

Eu nu cred ca ar trebui sa accepti consumul de substante stupefiante de catre sotul tau, dar asta din perspectiva medicala, in nici un caz nu as compara marijuana cu o amanta.

Pe de alta parte in ceea ce priveste inselatul sau neinselatul depinde de termenii despartirii.

Dar modul in care conditionezi tu faptul ca ai avut o aventura de o noapte cu faptul ca fostul tau sot consuma marijuana nu este nici pe departe cinstit.

1. Cum as proceda? pai nu stiu, nu vad inselat faptul ca am avut o legatura cu o persoana cat eram despartita de precedenta. Insa daca era o pauza si ai actionat sub impuls sexual trebuie sa iti ceri iertare. Ok, nu ii musai in genunchi, totusi :crazy: .

2. Ai nevoie de psiholog? Nu sunt cine sa decid.....nu cred, in opinia mea.

3. Nu, nu ar trebui sa accepti consumul de stupefiante in casa ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Situatia mea este similara aproape.sunt casatorita de 4 ani cu el.pana la sf. anului 2011 am avut o relatie f frumoasa dar de la inceputul anului el nu a mai castigat bani din imobiliare si si-a inecat amarul in marihuana.eu ia-m spus ca ma deranjeaza f. rau ca ca vad iarba ca pe o amanta.nu o suport.desii nu face urat. Mi-a zis ca nu renunta la iarba pentru ca il face sa se simta bine.iar eu am fost foarte deranjata de faptul ca nu renunta la iarba pt. mine.asa ca luasem hotararea de a ne despartii pt. o perioada.perioada in care eu am iesit cu alt baiat de cateva ori si am avut cu el o aventura de o noapte. Suflet nu am pus...doar mi-a placut de el si el reusea sa-mi umple sufletul.ma-m simtit singura si din cauza asta s-a ajuns la o aventura.eu consider ca s-a ajuns aici din vina lui.pt. ca daca lasa iarba relatia noastra nu ajungea in stadiul asta. Gresesc cumva ? ar trebuii sa accept iarba lui ? fumeaza o data pe saptamana cam asa...El a aflat de aventura mea de la amant si a plecat de acasa...si el se asteapta sa vin la el in genunchi si sa-i cer iertare.dar el practic a gresit ca nu a renuntat la iarba iar eu ca la-m inselat. Tin sa va spun ca eu inainte cu 2 zile de aventura la-m informat ca imi place de alt barbat.si eu ia-m spus ca daca renunta la iarba renunt si eu la el si ne reluam relatia...cum ar trebuii sa procedez ? Am nevoie de un psiholog ? Ar trebuii sa accept iarba ?

L-ai inselat ca fumeaza maricica ? Wow.

Inteleg ca te deranjeaza ca fumeaza marihuana, dar tu daca vrei sa fii sotie buna care-si sustine sotul si ii pasa de el, nu numai de tine insuti, ar trebui sa incerci sa il ajuti sa-i treaca amarul sau macar sa fie ameliorat, sau sa treaca prin el mai usor. E deprimat ca nu-i mai merge bine serviciul, ca nu mai face asa multi bani, si poate cine stie de ce alte motive. Omul nu se apuca de fumat jointuri asa de flori de mar. La 15 ani face asta, nu la maturitate. Vezi ce-l macina si cum il poti ajuta, in loc sa-i dai ultimatumuri si sa te sexuiesti cu alti barbati. Gizas Christ.doh.gif

 

Ma mir ca dupa ce a aflat ca l-ai inselat, nu s-a apucat de heroina. :lol:

Editat de Naeema
  • Upvote 9

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...cum ar trebuii sa procedez ? Am nevoie de un psiholog ? Ar trebuii sa accept iarba ?

 

Urgent ai nevoie sa termini si ultimele 10 clase din cele 12 obligatorii pana acum.

 

Acum sa trecem la limba pasareasca:

N-ul parasii. Iel ie perechia ta. daca va-ti suportat 4 ani, sunteti potriviti. la urma urmei fumeaza iarba si ie recomandat sa folosesti cat mai multe plante pentru at-i mentine starea buna de sanatate.nu cred ca ai nevoie de psiholog.nu cred ca o sa pricepi nimic din ce-o s-ati bolboroseasca ala.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ma mir ca dupa ce a aflat ca l-ai inselat, nu s-a apucat de heroina. :lol:

 

 

ma intreb in cazul ala ea ce ar fi facut. S-ar fi dus cu doi? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar trebuii sa accept iarba ?

 

 

Tu nu trebuie sa accepti nimic acum, de sotul tau depinde daca te mai accepta sau nu. Si pentru tine chiar exista speranta, esti una dintre norocoase,intrucat el daca ia destula iarba ar putea sa se simta atat de bine incat sa te accepte si sa se intoarca acasa. Dar la amant de ce ai renuntat daca iti umplea sufletul? Incepuse si el sa rumege trifoi?

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Situatia mea este similara aproape.sunt casatorita de 4 ani cu el.pana la sf. anului 2011 am avut o relatie f frumoasa dar de la inceputul anului el nu a mai castigat bani din imobiliare si si-a inecat amarul in marihuana.eu ia-m spus ca ma deranjeaza f. rau ca ca vad iarba ca pe o amanta.nu o suport.desii nu face urat. Mi-a zis ca nu renunta la iarba pentru ca il face sa se simta bine.iar eu am fost foarte deranjata de faptul ca nu renunta la iarba pt. mine.asa ca luasem hotararea de a ne despartii pt. o perioada.perioada in care eu am iesit cu alt baiat de cateva ori si am avut cu el o aventura de o noapte. Suflet nu am pus...doar mi-a placut de el si el reusea sa-mi umple sufletul.ma-m simtit singura si din cauza asta s-a ajuns la o aventura.eu consider ca s-a ajuns aici din vina lui.pt. ca daca lasa iarba relatia noastra nu ajungea in stadiul asta. Gresesc cumva ? ar trebuii sa accept iarba lui ? fumeaza o data pe saptamana cam asa...El a aflat de aventura mea de la amant si a plecat de acasa...si el se asteapta sa vin la el in genunchi si sa-i cer iertare.dar el practic a gresit ca nu a renuntat la iarba iar eu ca la-m inselat. Tin sa va spun ca eu inainte cu 2 zile de aventura la-m informat ca imi place de alt barbat.si eu ia-m spus ca daca renunta la iarba renunt si eu la el si ne reluam relatia...cum ar trebuii sa procedez ? Am nevoie de un psiholog ? Ar trebuii sa accept iarba ?

Biata de tine, tu suferi de egocentrism, vezi marijuana ca pe o rivala.

Cu amantul nu ai pus suflet - cum asa, doamnelor, voi, niste suave sunteti capabile de asa ceva?

Si cum e posibil sa ne imaginam ca s-ar impune sa iti scuzi f***l de o noapte?

 

Ce hahalera esti...

Editat de bydy
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu amantul nu ai pus suflet - cum asa, doamnelor, voi, niste suave sunteti capabile de asa ceva?

 

Uite ca nu. Fiecare cu 'portia' lui. Unul cu sufletul, celalalt cu 'nestemata'.

De aia merita sa ramana impreuna.

Ea cu drogatul , el cu curvistina.

Si al 3-lea castiga..s-a ales doar cu placerea.

Editat de 5 o'clock

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar la amant de ce ai renuntat daca iti umplea sufletul? Incepuse si el sa rumege trifoi?

Umplut sufletul intr-o noapte ? Ma indoi. Rimeaza cu trifoi. :rot:

Io stiu ca intr-o noapte sa poace umple multe, da de suflet inca n-am auzit.

 

 

 

Editat de Naeema
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×