Sari la conținut
Forum Roportal
Black velvet

Dragostea ii face pe oameni mai prosti?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Dragostea nu e rationala. Daca ar fi asa, am putea mereu sa alegem de cine ne convine sa ne indragostim si de cine nu. Ori realitatea ne demostreaza ca se intampla sa ne indragostim de persoane interzise sau nepotrivite cu idealul nostru de pereche.

 

Aia nu e dragosteala. Ala e sindromu' "o/il vreau pt ca nu pot sau nu trebuie sa-l / o am". N-are nicio legatura cu sufletul pereche, e doar o rebeliune a... eului orgolios.

 

Categoric ii prosteste. Sau hai sa zic ca pt inceput ii... tampeste pentru o perioada. Daca raman asa chiar si atunci cand fiecare isi dezvaluie... uhm, nepotrivirea de caracter cu a celuilalt, atunci clar, e prostie. :o:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anuleaza ratiunea, in cazuri extreme. Doamne pazeste si apara! :pope: In cele mai multe cazuri se poate spune ca o diminueaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vorbiti despre dragoste? :roll:

Sa-mi exprim si eu opinia ( originata de experienta personala), dragostea nu prosteste, cel mult, te determina sa iti reevaluezi prioritatile. E un sentiment placut pe care l-am trait de vreo 3 ori si l-as mai trai.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe mine sigur ma prosteste :)))

 

dar ma si inspira ... din etapa prostiei trec in aia a inspiratiei... :roll:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-ai inteles nimic din ce am scris, nici nu m-as fi asteptat sa intelegi.

Am inteles neasteptat de bine ce ai scris. Diferenta este ca eu nu folosesc apelative gen "vaca" si "cretin".

 

Nici eu nu ma asteptam sa intelegi la ce m-am referit.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aia nu e dragosteala. Ala e sindromu' "o/il vreau pt ca nu pot sau nu trebuie sa-l / o am". N-are nicio legatura cu sufletul pereche, e doar o rebeliune a... eului orgolios.

 

Categoric ii prosteste. Sau hai sa zic ca pt inceput ii... tampeste pentru o perioada. Daca raman asa chiar si atunci cand fiecare isi dezvaluie... uhm, nepotrivirea de caracter cu a celuilalt, atunci clar, e prostie. :o:

Nu omul e vinovat pt. propria sa tampenie, doar dragostea, dragostea-i vinovata pt. ca l-a pocnit prea tare. :D

Mi-ar placea sa explici un picut cum sta treaba cu sindormul descris de tine. Daca vrei. :)

 

Am inteles neasteptat de bine ce ai scris. Diferenta este ca eu nu folosesc apelative gen "vaca" si "cretin".

 

Nici eu nu ma asteptam sa intelegi la ce m-am referit.

Ma bag si eu ca musca in lapte, cred ca Pharrell a vrut sa scoata mai tare in evidenta eventualele defecte ale cuiva prin exagerare, nu cred ca a vrut sa jigneasca pe cineva. :)

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai nici nu aveam ce intelege, eu am zis una, tu ai aberat cu povestioare din carti care dau bine ca si text. Vorbesti ca o virgina care asteapta cavaleri, esti crescuta cu texte din astea, nu ca ar fi un lucru rau, da' nu aparea sa-mi explici despre viata si dragoste, ca nu reactionez foarte bine cand vin copile sa-mi explice treburi din astea, got it?

Fix ma doare in trei litere ca tu nu folosesti apelative, care atunci cand ies din tastele mele, te fac sa dai ochii peste cap. Vino si povesteste-mi despre viata atunci cand nu o sa mai fii virgina, atunci cand o sa te lovesti cu capu' de tocuri pen' ca magarul nu te mai suna sau si-a gasit sa te insele cu cea mai buna prietena a ta...pe scurt, vino si da sfaturi dupa ce ai trait si tu putin, pana atunci, lasa-ma, cel putin pe mine, cu textele astea invatate pe de rost, ca sa nu mai vorbesc despre faptul ca NU AI INTELES CE AM SCRIS.

Editat de Pharrell24
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu omul e vinovat pt. propria sa tampenie, doar dragostea, dragostea-i vinovata pt. ca l-a pocnit prea tare. :D

Mi-ar placea sa explici un picut cum sta treaba cu sindormul descris de tine. Daca vrei. :)

 

 

Pai e un "sindrom" pe care il au majoritatea oamenilor intr-un moment sau altul, cand tanjesc dupa tot felul de lucruri care le sunt "interzise". Partea proasta e, ca de cele mai multe ori acele lucruri le sunt si total inutile si mai degraba le dauneaza decat sa le aduca oares'ce avantaje. Dar nu dom'le, ei tre' sa le aiba si mai multe nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai, mai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×