Sari la conținut
Forum Roportal
Cretulescu70

schimbare peste noapte

Postări Recomandate

buna ziua, sunt nou pe aici dar ma incumet sa scriu vazand ca multi au gasit raspunsuri la problemele lor. voi intra direct in subiect. prietena mea sustine ca s-a schimbat. ca si-a dat seama ca ceva s-a intamplat cu ea, ca s-a maturizat si ca se percepe diferit pe ea si lumea din jur diferit. spuneca abia acum simte ca este femeie. sustine ca si-a dat seama ca nu ne potrivim si ca sa ne vedem fiecare de viata lui. spune ca s-a redescoporit, si ca abia acum a inteles ca omul langa care doreste sa imbatraneasca este total diferit fata de mine. spune ca maturizarea ei tarzie se datoreaza faptului ca nu a avut mama si ca tatal ei nu s-a ocupat de ea pasand-o mai mult pe la rude. si, lipsita de aceasta afectiune, ea abia acum intelege ce se petrece cu ea, la varsta de 30 de ani. este posibil asa ceva? este posibil ca un om sa se schimbe peste noapte? este posibil sa spuna ca m-a iubit dar acum nu ma mai iubeste si ca nici nu mai putem incerca deoarece ea ma va percepe asa cum ma stia? a inceput sa mearga si la un psiholog care cica ii confirma aceasta schimbare a ei. chiar asa? dupa doua vizite la pshiolog sa i se spuna asta? suntem de 4 ani impreuna si ne-am facut deja un rost. depindem destul de mult unul de celalalt. si pana mai ieri imi spunea ca ma iubeste si ca ce fericita este ca ma are.

sa fie adevarat sau are pe cineva si se teme sa-mi spuna? sa poata inventa un om asa ceva?

multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

depinde...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Marius? nu e vina psihologului.. pur si simplu ... oamenii evolueaza si doresc altceva

Editat de Ea.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×