Sari la conținut
Forum Roportal
Ana15

Balonari, constipatie, probleme digestive

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

M-am confruntat cu probleme digestive, constipatie, balonari si am gasit intamplator navigand pe net un produs care mi-a scimbat viata ,Gelul cu Microfibre si Probiotice,dupa doua saptamani deja m-am simtit mult mai bine aveam scaun zilnic si un abdomen plat.Ma bucur ca am descoperit acest produs care nu numai ca este eficient dar are un pret accesibil tuturor. Va recomand sa consumati acest produs.

Editat de BlueSugar
Edit site.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am confruntat cu probleme digestive, constipatie, balonari si am gasit intamplator navigand pe net un produs care mi-a scimbat viata ,Gelul cu Microfibre si Probiotice,dupa doua saptamani deja m-am simtit mult mai bine aveam scaun zilnic si un abdomen plat.Ma bucur ca am descoperit acest produs care nu numai ca este eficient dar are un pret accesibil tuturor. Va recomand sa consumati acest produs.

Am facut o cautare pe internet (mai exact am scris pe google "Gelul cu Microfibre si Probiotice" si am vazut ca produsul costa aproape 100 RON... Ma intreb daca intradevar isi merita banii!

 

Sper sa nu am dezamagirea pe care am avut-o in privinta altor produse ca re "vizeaza" colonul despre care am gasit dovezi ca nu au nici o valoare terapeutica!

 

Voi cauta informatii despre produs si substantele pe care le contine!

Editat de laursan3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu am dezamagirea pe care am avut-o in privinta altor produse ca re "vizeaza" colonul despre care am gasit dovezi ca nu au nici o valoare terapeutica!

 

Sint sute de feluri de Probiotice in State, si sotul meu folosete 2 capsule pe zi cu mancarea cea mai putin gatita/preparata la caldura, totusi fiind masa principala!!!

Il ajuta ca nu putea manca inainte aproape nimic insa nu stiu daca si vindeca!!!

Toate aceste produse clar ca vizeaza colonul!!! si ajuta la miscarea materialului in intestine ca de aici apar problemele ca se lenevesc intestinele.

 

OneBode Flo (90 caps)

 

$34.95 iar a doua sticla doar $17.48 in magazinele Hi-Health din Statele Unite

Editat de Darianna
edit size

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm! Ma intreb daca nu e mai rentabil sa cumpar prune si paine cu tarate pentru usurarea tranzitului intestinal! (aluzie la alimentele bogate in fibre)

 

Cred ca acele medicamente nu merita cumparate de majoritatea dintre noi ci de un numar mic de persoane care au anumite anomalii cum ar fi intestine prea lungi si alte probleme care afecteaza un numar restrans de persoane!

Editat de Darianna
SCOS CITAT! DACA POSTEZI IMEDIAT DUPA MESAJUL CARUIA II RASPUNZI, NU MAI CITA.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru balonare si alte probleme digestive ,recomand Deteoxicolon (mai scump dar excelent)sau Colon suport(varianta mai ieftina dar ffff eficienta).Detoxifiaza tot organismul ....

Aste doua produse le recomand cu caldura.feedback 100% pozitiv :roll:

 

 

LE prunele is bune ,sunt bogate in fibre ,dar o cura ca aceste fructe se asocieaza de obicei cu o durere masiva de burta +diareee

Editat de Magical.cernat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

LE prunele is bune ,sunt bogate in fibre ,dar o cura ca aceste fructe se asocieaza de obicei cu o durere masiva de burta +diareee

 

E inutil de facut reclama rea prunelor, ca-s fructe in sezon in primul rand si sint dulci si bune si trebuie mancat cat mai mult din ele pana sint inca pe pom!!! Durerea si restul nu e vina prunelor!!! ci intestinelor care abia mai misca materialul si este blocat undeva, de aici provine discomfortul. Alimentatia nesanatoasa si statul degeaba duce la constipatie.

 

Hmmm! Ma intreb daca nu e mai rentabil sa cumpar prune si paine cu tarate ...

 

N-are voie nici paine din tarate iar prunele nu-i plac!!! Flora intestinala i-a fost refacut cu acele capsule, de asta avea nevoie. Deja e bine, mananca iaurt zilnic si bea suc de rosii, ca ajuta in continuare la crearea acelor bacterii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,m-am confruntat cu probleme digestive de cand ma stiu (mostenire de la mama). Am avut gastrita in liceu, balonari aproape in fiecare zi, diaree sau constipatie, dureri de stomac. Am invatat n toti acesti ani ca este foarte important sa ai o flora intestinala sanatoasa, flora se distruge de la antibotice, un stil de viata nesanatos etc.. Am incercat sa iau probiotice si m-au ajutat oarecum insa cand le opream problema reaparea. Cautand un remediu mai eficient am gasit un produs care elimina flora patogena din stomac si nu doar repopuleaza asa cum fac probioticele. De doua luni iau Enterosgel, este un gel din siliciu organic special pentru probleme digestive si ma simt mult mai bine. Va recomand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu e mai rentabil sa cumpar prune si paine cu tarate ...

 

Prunele uscat si painea ajuta in primele faze si la cei care si pot manca multa paine sau pruni, ca nu toata lumea are voie la mai mult acid. Sotul meu n-ar nici o anomalie, astea sint preturi locale la aceste produse care ajuta in timp real!!! Sint si mai ieftine dar nu toti experimenteaza numai cu medicamente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

pentru simptome ale colonului iritabil se pot folosi amestecuri de plante medicinale cu efect calmant, stomahic (stimuleaza secretia sucurilor gastro-intestinale, antispastic (combate spasmele musculaturii netede a intestinelor), carminativ (ajuta eliminarea gazelor intestinale)cum sunt frunzele de măslin (Olivae folium), mentă (Menthae herba), volbură (Convolvuli herba), rădăcină de valeriană (Valerianae radix), sunătoare (Hyperici herba), rizomi de obligeană (Calami rhizoma), flori de lavandă (Lavandulae flos), scorţişoară (Cinnamomi cortex).Se administreaza cate 2 grame din acest amestec pe zi sau cate 1 capsula din Colon sanatos, de 3 ori pe zi.

Daca predomina durerea sau balonarea se recomanda excluderea din alimentatie a carnii grase (inclusiv peste, mezeluri, carnati), branzeturi grase, prajeli, legume sau fructe crude, bauturile carbogazoase, dulciuri.Se permite consumul de legume preparate termic, fara coaja(evitandu-se fasolea, varza, mazarea), fructe verzi coapte sau preparate termic, decojite, carne slaba, branza slaba.

Daca predomina constipatia se recomanda consumul de alimente bogate in fibre vegetale:cereale integrale fierte sau coapte, fulgi de cereale, paine integrala sau cu tarate, tarate(20-30gr/zi), muslli, legume, zarzavaturi si fructe, crude(sucuri, salate) sau preparate termic, lactate.Se asigura hidratarea cu minim 2l lichide/zi (suc fructe, apa, ceai)

Daca predomina diareea se recomanda excluderea din alimentatie a carnii grase, afumaturilor, rantasuri, mezeluri, cereale, paine proaspata, lactate, legume crude sau gatite, fructe crude sau preparate termic.Se recomanda consumul de orez, porumb, gris, paine prajita, branzeturi uscate, ou fiert, carne slaba de pui, vita, peste, ulei crud, unt.

 

Recomandari generale pentru patologia digestiva: se evita consumul de alcool, cafea, tutun, se informeaza medicul in cazul aparitiei simptomelor alarmante.Simptomele colonului iritabil, se amelioreaza dupa inceperea regimului dietetic si a medicatiei dupa 2-3 saptamani, pana la 1-2 luni) de la caz la caz.Dieta si medicatia se urmeaza 3 luni, apoi se continua doar cu dieta, medicatia reluandu-se la reaparitia simptomelor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×