Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
aron

Problema in Gothic 2

Recommended Posts

Salutari tuturor.

Am si eu o problema si sper sa-mi gasesc raspunsul aici.Joc Gothic 2-Night of the Raven si am ajuns cu eroul in faza in care a gasit amuleta cu puteri speciale "Eye of Innos" dar fusese distrusa.Singurul care poate sa ma ajute este magul Vartras care nu poate sa-si paraseasca postul din cetatea Khoronis pana ce nu un alt Water Mage ii ia locul.Problema este ca nu gasesc alt Water Mages dispus sa faca asta .Nu-i stiu decat pe cei de la situl acela arheologic care cauta sa descifreze un fel de portal acolo.Sunt vreo 5 dar cu nici-unul nu apare optiunea de a ma ajuta sa-l inlocuiasca pe Vartras,iar cei de la manastire nu sunt Water Mages si oricum nici cu ei nu ma pot intelege(nu apare nici o optiune in dialogul cu ei).Va rog ,cei care l-au jucat poate isi amintesc cum au facut.

Va multumesc1

Multumesc pentru link-uri .

Le-am urmarit,numai ca situatia acolo e un pic diferita fata de a mea.Avatarul respectiv e preot ,al meu e din militia.Apoi Vartras se duce de buna voie acolo ,la locul intalnirii ,Circle of stone , pentru refacerea amuletei,decat ceilalti doi preoti trebuie convinsi.In situatia mea Vartras spune clar ca ii trebuie un inlocuitor altfel nu poate sa ma ajute,iar acel inlocuitor eu nu-l gasesc( trebuie sa fie Water Mage).

Multumesc si astept in continuare ajutor.