Sari la conținut
Forum Roportal
Sashaaa

Hingherii din Romania

Postări Recomandate

Nu pot intelege cum exista atata indiferenta pentru caini si daca stam sa ne gandim la progamul hingherilor la modul cum trateaza cainii si mediul unde sunt aruncati...e strigator la cer!!!prea mult chin pentru niste sufletele nevinovate si totusi devotate omului.Am vizionat diferite forum-uri si am observat ca sunt oameni cu inima care isi exprima durerea fata de aceste animalute,dar de ce nu sugereaza nimeni nimic?de ce parerile noastre sunt ignorate in loc sa se ia masuri,nu conteaza parerea noastra???de ce noi trebuie sa muncim ca niste sclavi pentru a-si face ei treburile?noi ce primim la schimb,nici macar o induplecare pentru suferinta asta...daca sistemul din romania este intr-o continua decadere si nu sunt in stare sa amenajeze zone primitoare pentru caini precum si mancare suficienta atunci oameni buni nu lasati hinghierii sa va ia cainii!imperechiatii,aduceti si mai multi,luati-i inapoi din iadul de acolo si cresteti-i cu dragoste si daruinta!!!doare prea mult!!!! :cry: :cry: :cry:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din pacate iubitorii de animale nu pot sa adune si sa creasca/hraneasca toti cainii de pe strazi. sunt prea multi...

aceasta "problema" a fost evitata ani buni...daca se intervenea de la inceput nu am fi ajuns aici...

atata vreme cat oamenii nu sunt educati nu se va schimba nimic...atata vreme cat badea gheorghe va abandona puii de catei in camp sau la periferia oraselor nu se va schimba nimic...

daca fiecare dintre noi am duce macar un singur caine vagabond la sterilizat s-ar vedea rezultatele in timp...

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
atunci oameni buni nu lasati hinghierii sa va ia cainii!imperechiatii,aduceti si mai multi,

 

Sunt in deplin acord cu ceea ce ai spus despre modul in care sunt tratate niste fiinte numite cei mai buni prieteni ai omului, dar nu pot fi in acelasi acord cu ceea ce am selectat mai sus, deoarece a inmulti in mod aberant acei caini, nu facem altceva decat sa crestem numarul acestor fiinte care n-au alta sansa decat de a fi chinuite.

 

Solutii la aceasta problema, cam dificil de gasit intr-o societate in care primeaza doar banul, iar mijloacele prin care este obtinut sunt dintre cele care calca in picioare orice morala si bun simt... Pentru solutionarea problemei cainilor, ar trebui ca mai intai sa se insanatoseasca societatea, iar sanatatea ei va conduce si la alegerea unor conducatori pe masura, capabili sa rezolve si astfel de probleme, pana atunci insa...

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Normal, numai sistemul e de vina, nu si pensionarii (sa nu credeti ca mi-as dori ca acestia sa moara - inclusiv pensionarii) care le arunca mancare pe strada.

Parerea mea e ca un caine vagabond e cel mai bun prieten al omului. Insa doar al omului care-i ofera de mancare, nu si al copilului care vine singur seara de la scoala.

Editat de Dzidzean
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, de vina e sistemul si faptul ca oamenii nu sunt educati in aceasta privinta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica, cretinii (auto-intitulati iubitori de animale) care le arunca mancare pe strada si sporesc inmultirea lor, in loc sa-i ia permanent acasa.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adica "cretinii" care nu au auzit de varianta sterilizarii si abandoneaza in continuare puii pe unde apuca.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

este evident ca avem pareri diferite...nu consider ca cei care ii hranesc fac o greseala asa mare, la urma urmei e normal sa ti se faca mila de un biet animal...asta e cea mai mica problema...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cresteti-i cu dragoste si daruinta!!!doare prea mult!!!! :cry: :cry: :cry:

 

de hingheri nu ti-e mila? stii cat se chinuie ei cu latul ala de sarma? si lor nu le da nimeni de mancare.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×