Sari la conținut
Forum Roportal
Ea.

E o meserie sau o trauma?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Poate ne mentinem in zona psihologiei, aici nu e nici coltul vesel, nici bicepsii hazlii.

@ Ea : Eu nu inteleg titlul. Ai vrut sa intrebi daca e o meserie traumatizanta? Sau daca a aparut in urma unor traume?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca a aparut in urma unor traume

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar la barbati chiar ca nu pricep cum mere treaba cu sculatul la comanda.

 

Sunt barbati si barbati, la unii merge, iar la altii nu. Nu oricine se poate face gigolo. Tu prezinti niste poze cu o baba zbarcita, dar gandeste-te ca este mult mai feminina decat o oaie, o capra sau un cadavru. Daca unii pot cu acestea, de ce n-ar putea si cu niste babe?

Editat de Black velvet
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o baba zbarcita, dar gandeste-te ca este mult mai feminina decat o oaie, o capra sau un cadavru. Daca unii pot cu acestea, de ce n-ar putea si cu niste babe?

 

Adevarat vorbesti.

Mai ales ca din spate nu i se vede figura de oaie moarta.

:)

 

Dar femeia aleasa de Naaema este o exceptie. Este o femeie care a fost destul de frumoasa, inainte de a se desfigura prin operatii estetice.

 

E si asta ceva ce tine de o obsesie.

 

In real life putine femei arata atat de hidos.

 

Uitati-va cum arata inainte de operatii plastice: pretty cool.

:)

 

donatella10200501.jpg

Editat de Nemo!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e barbat.

 

Nu este :rot: dar uite ceva si mai feminin. Cum crezi ca se va descurca un gigolo, are voie sa refuze serviciile daca a fost platit?

 

old-woman4.jpg?w=450

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu prezinti niste poze cu o baba zbarcita, dar gandeste-te ca este mult mai feminina decat o oaie, o capra sau un cadavru. Daca unii pot cu acestea, de ce n-ar putea si cu niste babe?

Faci aluzie la ceva/cineva anume sau nu am inteles eu bine ? rolleyes.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faci aluzie la ceva/cineva anume sau nu am inteles eu bine ?

 

Nu stiu ce ai inteles, dar eu am raspuns la intrebarea pusa de tine in postarea Link, adica ”Sincer, de cate mii de euro ar fi necesar ca sa vi se scoale in preajma ei ?” adica ea fiind baba din poza pe care ai atasat-o in acea postare.

Editat de Black velvet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

BlackVelvet:

Nu este :rot: dar uite ceva si mai feminin. Cum crezi ca se va descurca un gigolo, are voie sa refuze serviciile daca a fost platit?
Orice barbat care citeste si altceva decat carti...de joc, stie si intelege ca puterea erectiei sta in capul de sus. Cei care au incercat vreodata sa-si imbunatateasca ceva la aptitudinile ce-i caracterizau, au inteles ca nu doar sala de forta, sau nr. de femei tavalite e solutia.

In contextul dat solutia e supersimpla. Aplici metoda transfigurarii si orice femeie urata devine zana.Nu-i greu si nici umilitor.

Mai mari probleme-s cu atitudinea ei.

De ex. eu n-as putea fi niciodata gigolo, pt. ca-mi imaginez ca m-ar putea trata ca pe-un obiect, sau cu aroganta, ori dispret, ceea ce-mi displace.Mai usor as iubi o batranica tandra, expusa de voi in imagini, decat un fotomodel cu fite-n capatana.

Oricum, mai greu e sa-ti accepti statutul de "curv", si sa te complaci in situatii penibile, decat sa ai o erectie.

Legat de moralitate, as puncta tot pe ideea de mai sus; iti ramane o farama de demnitate daca o faci cu o femeie urata, dar cu care rezonezi oarecum (platit fiind), decat cu una care te plateste si trateaza ca pe-un vibrator de plastic si accepti pt. ca "ai nevoie de bani".

Nu exista diferente majore intre prostitutia masculina si cea feminina.Cei care o practica pot fi oameni respectabili doar daca stiu sa se respecte pe sine (si asta e foarte posibil...chiar n-ar trebui etichetati peiorativ).

Trauma apare doar daca esti constrans prin forta, sau alte metode (santaj, de ex.).Daca o faci benevol si suferi esti doar prost, nu traumatizat...sau traumatizat de prostie nu de meserie.

...cat despre "cric"...daca nu urca la comanda, sau urca necontrolat (pe plaja, de ex.), inseamna ca are un cuvant greu de spus, in luarea deciziilor.De-aici si exprimarea plastica a femeilor: "barbatii gandesc cu...capul".Ii exclud pe adolescenti si cei f. tineri, care abia-si incep viata sexuala (si eu stateam cu orele in apa, la mare...ca sa-mi treacalaugh.gif).

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×