Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

.

Pana si cei de la Holyhood au mai multa minte recunoscand autenticitatea scrierilor apostolului Ioan

 

Cei de la Hollywood "recunosc" multe : Omul paianjen, E.T. , Terminatorul, Darth Vader , etc., etc....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei de la Hollywood "recunosc" multe : Omul paianjen, E.T. , Terminatorul, Darth Vader , etc., etc....

Cine-or mai fi si astia?

Deci in afara de o singura noapte de farsa cu ET a lui Orson Welles, n-am auzit ca pentru restul din numaratoare, americanii sa-si faca buncare, in speranta ca vor scapa teferi.

Editat de -altul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine-or mai fi si astia?

 

 

Personaje hollywoodiene "recunoscute" ca la fel de autentice ca si scrierile lui Ioan

Editat de VEMANS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic, ca sunt doar om. Deci sa ascultam ce zice Biblia care spune cel mai exact:

 

Ioan 8

57 Deci au zis Iudeii către El:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar o.dai pe citate din biblie?alte dovezi nu ai?biblia e putin cam expirata si prea multi 'prea fericiti..saraci cu duhul' dar putrezi de bogati....au adaugat si scos texte din biblia originala....iar biblia originala nu avem certitudinea ca nu e vre-o fabulatie scrisa de vre-un betivan intr-un moment sublim de inspiratie. ... ;-)

Pai trebuie sa ne obisnuim cu ideea ca au exista oameni pe planeta asta care erau de buna credinta si ne-au transmis doar adevarul. Isteria asta a suspiciunilor permanente nu stiu daca nu cumva se inscrie in cadrul deraierilor psihologice catalogate.

Deci daca toata Biblia s-a indeplinit intocmai in realitate cum ar putea fi o poveste inventata? Asa si pamantul pe care stam acuma pote fi acuzat ca e doar o poveste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×