Sari la conținut
Forum Roportal
Danfodor

Primarii PDL nu renunţă la nici un bănuţ

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

primarii-pdl-nu-renunta-la-nici-un-banut-sunt-hotarati-sa-dea-statul-in-judecata-daca-li-se-vor-lua-banii-primiti-de-la-guvernul-ungureanu-145367.jpg

În Gorj, primarii PDL se revoltă. Edilii spun că nici nu poate fi vorba să dea înapoi banii primiţi, acum circa o lună, de la guvernul Ungureanu şi ameninţă cu justiţia.

Editat de BlueS
Edit reclama.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e si scopul, deja bine-stiut de catre ambele parti. Statul n-are cum sa se despagubeasca de unul singur. Totusi, inca avem un sistem centralizat. Probabil sunt doar niste asa-zise combinatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu nu prea ma pricep cu politica dar parerea mea este ca toate astea sunt doar o distorsiune facuta de cei de la putere sa afecteze modul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu prea inteleg, doar mi-am dat cu parerea. Dar daca ai cunostinte din legislatie si contabilitate, iti poti da seama mai usor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca este nevoie de prea multe cunostiinte de contabilitate,administratie si politica,ca sa-ti dai seama ca Victor Ponta abereaza electoral ,iar stirea asta este doar un flame cu iz electoral.

Banii aceia au fost dati pentru niste proiecte concrete si era nevoie de finatarea respectiva acolo unde au ajuns.Ca "nevoia PDL-ista" a avut mai multa trecere la guvernele Boc si Ungureanu decat "nevoia USL-ista" asta este altceva.Probabil ca Ponta va contrabalansa curat democratic chestiunea. Sa declare insa ca va recupera acei bani nu stiu prin ce metoda legala ca nu exista si apoi va folosi sumele,iarasi nu stiu prin ce modalitate legala, pentru pensii si salarii,reprezinta culmea demagogiei ,politicianismului si o nesimtire de politician cum nu am mai vazut decat la Dan Diaconescu sau combinata cu prostia,la Gigi Becali.Cam langa astia se plaseaza Victor Ponta cu astfel de declaratii.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici intram pe terenul presupunerilor si speculatiilor.

Primarii faceau cu banii ce au mai facut.Care a facut bine comunitatii asta ar fi facut si acum,care ar fi alimentat clientela politica cu contracte,tot asa,care ar fi finantat din ei campania electorala si ar fi masluit actele,la fel si tot asa.

Legal,politic si moral,lucrurile stau insa cum am spus eu,adica Ponta este ori prost ori nesimtit ori ambele,ori crede ca prea multi romani sunt prosti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Banii aceia au fost dati pentru niste proiecte concrete si era nevoie de finatarea respectiva acolo unde au ajuns.

Nu te necaji ca banii vor fi platiti pentru proiecte dupa campania electorala.

Ponta doar i-a pus la "pastrare" ca pe baza lor sa nu poata fi mituit prostimea flamanda la alegeri cu cate o punga portocalie cu tacamuri de pui!

 

iarasi nu stiu prin ce modalitate legala, pentru pensii si salarii,reprezinta culmea demagogiei ,politicianismului si o nesimtire de politician cum nu am mai vazut decat la Dan Diaconescu sau combinata cu prostia,la Gigi Becali.Cam langa astia se plaseaza Victor Ponta cu astfel de declaratii.

Da cum de nu-ti aduci aminte de ticalosia lui Basescu care a mers pinaintracolo incat a promulgat marirea salariilor profesorilor cu 50% ca apoi nu numai sa nu isi puna in aplicare promisiunea marsava de marire ba chiar sa le mai si micsoreze salariile cu cca 40%!

 

Evident ca toata clasa politica din Romania ultimilor 20 de ani sunt niste ticalosi, si tocmai din aceasta cauza singura salvare ar veni de la guvernul "Stanford" propus de Diaconescu, adica o noua clasa politica formata din tineri eminenti, care au absolvit Universitati celebre din lumea normala si care s-au format ca oameni intr-o lume normala, si nu intr-o societate aflata in cancer moral asa cum este societatea romaneasca.

 

Dar cui sa-i explici ca rahatul in care traieste el, este de fapt un rahat, cand el s-a obisnuit cu rahatul in care s-a nascut si in care traieste si-i se pare ca aceasta este normalitate?

Ba chiar si-a mai propus sa apere valorile "rahatului/gunoiului" care s-au dovedit a fi bune pentru agricultura ecologica, si crede ca agri-cultura este egal cultura.

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te necaji ca banii vor fi platiti pentru proiecte dupa campania electorala.

Ponta doar i-a pus la "pastrare" ca pe baza lor sa nu poata fi mituit prostimea flamanda la alegeri cu cate o punga portocalie cu tacamuri de pui!

 

Care bani, ca nu exista si taman ce am explicat ca de luat inapoi nu se poate.Chiar de s-ar putea prin absurd sa zicem sau ar gasi Ponta prin subsolul guvernului, vreun sac de bani dosit de Boc la ordinul lui Basescu, de care s-a facut MRU ca nu stie nimic (asta ca sa fac presupuneri in stilul tau) ,chiar daca ar fi asa zic, tare buna parere mai ai despre Ponta,daca presupui ca nu i-ar baga urgent in clientela politica USL hamesita de atata opozitie si in campania lor electorala ?! :stars:

 

Da cum de nu-ti aduci aminte de ticalosia lui Basescu care a mers pinaintracolo incat a promulgat marirea salariilor profesorilor cu 50% ca apoi nu numai sa nu isi puna in aplicare promisiunea marsava de marire ba chiar sa le mai si micsoreze salariile cu cca 40%!

 

Ma lasi!!!

Basescu a fost impotriva, ba chiar si PDL-ul a fost impotriva.La vot au votat toti in parlament ,pentru ca eram in campanie electorala ca si acum si statea bugetarul din invatamant la balcon, cu geana pe ei sa vada cine nu voteaza cu poporul.In cele din urma daca toti au zis ca da,Basescu ce dracu sa faca ,sa zica el nu si sa-si puna profesorii in cap ,mai ales la o asa unanimitate politica?!

De fapt Tariceanu si liberalii au fost de vina,dar cum sa ai tu pica pe ei ,doar pe asa masuri la fel de "viabile" a dus-o romanul bine cativa ani,cat sa faca liberalii 25%.

 

Partea cu rahatul n-o comentez ca pute.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

burel, eu cred ca tu esti fan pdl...

 

nu cred ca ai o optiune oke, parerea mea...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×