Sari la conținut
Forum Roportal
sakhira

Imunitatea in HCV

Postări Recomandate

Tratament

Sunt membra noua al acestui site,am 28 ani si de 4ani sunt bolnava de hepatita C,pe langa un diabet zaharat insulino dependent de la 13 ani.Am facut tratament cu pegintron si ribavirina,dupa o punctie hepatica ,care pt mie a fost groaznica.Tratamentul l-am suportat doar 8 luni pt ca incepusem sa ma simt foarte rau si asa am facut o hipotiroidie.Nici nu vreau sa ma gandesc prin cate am trecut.De multe ori ma intreb cu ce l-am suparat pe D-zeu.

Ma simt aprox bine ,mai sunt si zile proaste,insa ce as vrea sa stiu e daca cineva stie vreo metoda prin care sa-mi creasca imunitatea.Sunt as medicala intr-un lab de analize(asa m-am pricopsit cu HCV) si elecroforeza mea e tare proasta.

Va multumesc,D-zeu sa va ocroteasca.

Editat de garga

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca sa intelegcorect tratamentul nu a functionat la tine?...

Tratamentul,zic eu mi-a folosit,transaminazele s-au normalizat dupa interferon,insa &GT-ul din electroforeza proteinelor mi-e mereu mic,ceea ce dovedeste ca imunitatea mea lasa de dorit.Nu stiu daca asta se datoreaza hepatitei C sau diabetului.Mi-am facut viremia de curand si nu prea stiu sa interpretez rezultatul(deocamdata nu am ajuns la medicul meu):<600ui/ml(457ui/ml),nu prea inteleg nimic din acest rezultat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Geanina,

 

Referitor la imunitate, eu nu cred ca se trage de la diabet.

Si eu am diabet, ce-i drept de putin timp, dar nu am avut nici o

problema cu imunitarul datorita diabetului.

Mai degraba problemele tale pot fi cauzate de efectele secundare

ale tratamentului cu interferon si ribavirina.

Si eu am avut probleme mari cu imunitatea in timpul tratamentului.

Atunci eu am luat din greu echinaceea sub forma de capsule de la HOFIGAL si

sunt sigur ca asta m-a ajutat foarte mult, am simtit asta si s-a cunoscut la analize.

Sigur mai sunt si alte metode de a imbunatati activitatea sistemului imunitar,

dar eu doar pe asta am cunoscot-o si daca a dat rezultate nu am mai cautat

si altceva.

Curaj Geanina ! esti atat de tanara si nu trebuie sub nici o forma sa te

lasi coplesita, lupta continua.

 

Succes si sa auzim numai de bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

geanina...cred ca tiam mai raspuns si pe celalalt forum....rezultatul viremiei mi se pare cam ciudat....stii cumva care a fost limita detectabilitatii la acest test? banuiesc ca 50 IU/ml sau?....Daca iau strict acest rezultat vad ca virusul mai este inca prezent. Parerea mea este ca ar fi bine sa mai repeti inca odata acest test peste vreo cateva luni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna Geanina,

 

Referitor la imunitate, eu nu cred ca se trage de la diabet.

Si eu am diabet, ce-i drept de putin timp, dar nu am avut nici o

problema cu imunitarul datorita diabetului.

Mai degraba problemele tale pot fi cauzate de efectele secundare

ale tratamentului cu interferon si ribavirina.

Si eu am avut probleme mari cu imunitatea in timpul tratamentului.

Atunci eu am luat din greu echinaceea sub forma de capsule de la HOFIGAL si

sunt sigur ca asta m-a ajutat foarte mult, am simtit asta si s-a cunoscut la analize.

Sigur mai sunt si alte metode de a imbunatati activitatea sistemului imunitar,

dar eu doar pe asta am cunoscot-o si daca a dat rezultate nu am mai cautat

si altceva.

Curaj Geanina ! esti atat de tanara si nu trebuie sub nici o forma sa te

lasi coplesita, lupta continua.

 

Succes si sa auzim numai de bine.

Intr-adevar cu echinacee nu am incercat,am luat ulei de catina de vreo 3 ani in cure de 3 ori pe an,dar vad ca fara nici un rezultat,Multumesc pt incurajari,am cam ramas fara"munitie"ca sa mai pot lupta.

 

geanina...cred ca tiam mai raspuns si pe celalalt forum....rezultatul viremiei mi se pare cam ciudat....stii cumva care a fost limita detectabilitatii la acest test? banuiesc ca 50 IU/ml sau?....Daca iau strict acest rezultat vad ca virusul mai este inca prezent. Parerea mea este ca ar fi bine sa mai repeti inca odata acest test peste vreo cateva luni.

Alte amanunte nu stiu,viremia mi-am facut-o la spitalul Matei Bals din bucuresti,eu fiind din provincie.De repetat am sa o mai repet,dar nu pre curand pt ca m-a costat multisor(4mil 500 de mii).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×