Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ambitia, razbunarea si toate astea nu mi se par chiar asa inutile. Chiar cred ca aduc beneficii personale. Fara ele, am sta vesnic nemultumiti de vietile noastre si ne-am plange in loc sa facem ceva.

 

Pai nu e ok viata, nici neok. Depinde de asteptari si cum te raportezi la ele. In fine, important e sa traiesti si sa cugeti, restul vin de la sine, sau nu-ti pasa daca nu vin.

Mai... ai dreptate. Nimic nu e cum ne dorim noi. Totusi e mai greu sa lasi "sa vina de la sine", mai ales cand iti pasa de cevaul sau cinevaul care te "oboseste"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ambitia, razbunarea si toate astea nu mi se par chiar asa inutile. Chiar cred ca aduc beneficii personale.

Daca la ambitie e de discutat, in ceea ce priveste razbunarea ..numai beneficii materiale poate sa aduca in cel mai bun caz.

Editat de stupid_me
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toti obosim. Cat ma tine extenuarea asta? Depinde; cel mai mult...cateva luni; cel mai putin, cateva minute.

 

Sunt la o varsta la care oboseala trebuie sa treaca repede, pentru ca numai asa pot continua. Multumesc lui Dumnezeu, am gasit mereu energia de care am avut nevoie. Uneori extraenergie. :P

Editat de Lirio
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu acu ma simt obosit dar asta se datoreaza faptului ca empatizai cu o anumita persoana.

 

Cand sunt bosit imi revin dupa o perioada si culmea e ca nu fac nimic deosebit ca sa-mi treaca starea de oboseala. :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Partea nasoala la mine este ca la primele semne de oboseala creierul meu incepe imediat sa comande organismului sa produca adrenalina si de asta nu prea pot sa dorm pana cand nu sunt "descarcat" din punct de vedere energetic pana la un anumit nivel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Obosesc si eu in ultimul timp daca lucrez ceva mai greu ... tai lemne, fac multe sarmale sau altceva de mancare si din astea dar imi trece dupa un dus si o relaxare/somn de cateva ore ... sint ca noua!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

WTF, topicul nu e despre oboseala fizica. E despre loaze ca mine si ca altii care se simt la fel. Singurul nostru defect e ca gandim, ca altfel poate am fi fost si noi cu adevarat fericiti.

Hai, noapte buna.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×