Sari la conținut
Forum Roportal
trecator

Medicamente pentru anxietate, atac de panica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vreau sa va intreb si eu, sa-mi spuneti exact daca aveti sau ati avut probleme de genu asta, anxietate, atac de panica, tulburari de somn,tulburari cardiovasculare.

Ce medicamente stiti ca sunt bune pentru asta? Medicamente care se elibereaza fara reteta, si fara medicamente homeopate(Sedocalm, Sedatif Pc) alea sunt placebo...

Deci va rog daca stiti sigur.

Va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe tine te rog sa mergi la medic, iar pe ceilalti ii rog sa NU promoveze medicamente pe acest forum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe tine te rog sa mergi la medic, iar pe ceilalti ii rog sa NU promoveze medicamente pe acest forum.

 

Un sfat foarte intelept si util .

 

Una e sa discutam despre efectele diverselor medicamente si eventualele probleme aparute ca urmare a efectelor secundare si alta este sa promovam automedicatia .

Asta imi place mie la forumul asta, ca discutiile sunt discutii si solutiile sunt solutii .

Editat de romania inedit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe tine te rog sa mergi la medic, iar pe ceilalti ii rog sa NU promoveze medicamente pe acest forum.

 

 

Nu am medic, nu am asigurare...sorry :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am medic, nu am asigurare...sorry :(

 

 

asta cu asigurarea e o problema :rtfm: , ar fi bine sa incerci sa rezolvi cumva, fara asigurare nu prea ai cum sa beneficiezi de vreun tratament

iti ramane doar varianta cabinetelor particulare ( unele dintre ele !) unde nu se cere asigurare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Du-te la un psihiatru, iti va da o reteta, pe care o sa tot poti lua medicamente. Pe cele pe care ti le prescrie el. Dar sincer iti spun, nu va tine. Nu au cine stie ce efect, si dormi toata ziua.

Editat de Renaissance'91

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×