Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pana si in Biblie,„Evanghelia dupã Marcu”: „Tot ceea ce cereti rugându-vã, sã credeti cã l-ati primit deja si atunci îl vei vedea împlinindu-se”,se vorbeste despre asa ceva.Dar sunt multi oamenii care nu li se implinesc cererile,pentru ca ceea ce ei cer nu o vad ca pe o realitatea si ca pe o speranta ca se va implini.Am testat de cateva ori treaba asta pe mine de 2 ori mi s-a indeplinit de multe alte ori nu,si aici cred ca intervine subconstientul care accepta ceea ce crezi tu ca este real si ceea ce nu crezi tu ca este real.

 

Eu , de cele mai multe ori , cand ma rog la Dummnezeu sa-mi faca un bine , se indeplineste .Ce ma face sa cred si mai mult era faptul ca acele lucruri pe care le cer , nu depindeau deloc de mine , deci iese din discutie ideea auto-convingerii .

 

Si mai depinde si ce ai cerut , pentru ca Dumnezeu nu-ti da decat de ai nevoie .

Asadar nu cere lucruri de care nu ai neaparata nevoie pentru ca nu o sa le primesti , sau cel putin nu doar dintr-o rugaminte de 1 minut .

Editat de Neverknow1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cere lucruri de care nu ai neaparata nevoie pentru ca nu o sa le primesti , sau cel putin nu doar dintr-o rugaminte de 1 minut .

Zi cate minute ar trebui sa ma rog pentru un Bentley Continental. Chiar am nevoie sa stii. Fiecare cu nevoile lui, nu ?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zi cate minute ar trebui sa ma rog pentru un Bentley Continental. Chiar am nevoie sa stii. Fiecare cu nevoile lui, nu ?

Pai e simplu, numarul de minute creste exponential cu numarul de atei din societate (ca si Bentleyul nu poate cadea de pe luna)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai e simplu, numarul de minute creste exponential cu numarul de atei din societate (ca si Bentleyul nu poate cadea de pe luna)

Eu iti propun sa mergi sa te inchini la niste ramasite de cadavre ca toti crestinii....poate iti mai da atunci Dumnezeu minte....si te mai luminezi putin

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu , de cele mai multe ori , cand ma rog la Dummnezeu sa-mi faca un bine , se indeplineste .Ce ma face sa cred si mai mult era faptul ca acele lucruri pe care le cer , nu depindeau deloc de mine , deci iese din discutie ideea auto-convingerii .

 

Poti sa ne dai niste exemple concrete, despre ceea ce ai cerut si modul in care ai primit? Asta ca sa nu credem ca e doar lauda.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa ne dai niste exemple concrete, despre ceea ce ai cerut si modul in care ai primit? Asta ca sa nu credem ca e doar lauda.

Si bogatul nemislotiv a zis sa fie lasat sa mearga la rude sa le asigure ca Iadul exista. Si raspunsul a fost sa faca bine sa se multumeasca cu ce au ca e suficient, si pe alea pe care le au le calca in picioare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si bogatul nemislotiv a zis sa fie lasat sa mearga la rude sa le asigure ca Iadul exista. Si raspunsul a fost sa faca bine sa se multumeasca cu ce au ca e suficient, si pe alea pe care le au le calca in picioare.

 

Eu am intrebat ceva concret! Deci, nu pot concluziona decat ca nu ai, cel putin tu, nicio situatie in care sa-i fi cerut ceva dumnezeului tau si sa se fi indeplinit!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×