Sari la conținut
Forum Roportal
Aby05

Ecograf la cate saptamani e sigur?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut

Acum 4 saptamani s-a rupt prezervativul si prietena mea a luat postinor,de atunci am facut 3 teste in a doua saptamana,2 teste in a treia saptamana si 1 test la 4 saptamani toate negative dar i-a intarziat menstruatia 2 saptamani deja ,ieri am fost la ginecolog,a facut ecograf si ia spus ca nu vede nimic cum ca ar fi sarcina insa nu stiu ce a vazut el la intestin si ia dat niste pastile laxative si sa mearga maine,ecograful a fost facut la 6 saptamani de la ultima menstruatie(am inteles ca asa se masoara saptamaniile de sarcina daca ar fi cazu)

Se vedea dupa 6 saptamani la ecograf daca era sarcina?are vre-un rost sa imi mai fac griji si dupa ce toate testele au iesit negative?din ce am inteles postinoru poate sa ,,reseteze,,ciclu.

 

Multumesc mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai potolit, dca a luat Postinor corect, nu e gravi, ala deregleaza menstruatia pe multe luni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se vedea dupa 6 saptamani la ecograf daca era sarcina? are vre-un rost sa imi mai fac griji si dupa ce toate testele au iesit negative ?

Nu-ti mai fa griji ca nu e gravida. Se vedea deja la 6 saptamani daca era. Data viitoare cand mai veti cate o sperietura din asta, daca veti mai avea, sa faca test de sange. Ala iti va da raspunsul corect 1000%.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×