Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Incalzirea Globala - Mit sau realitate ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am invatat recent niste metode de descifrare a programarii predictive, prin simpla atentie sporita.

In primele doua minute ale documentarului am observat ca ni se dau concluzii, nu posibilitati. Fii atenta la termeni - cum va fi viata dupa oameni? Intr-o zi oamenii nu vor mai exista pe Pamant. Certitudini, nu variante - asa te prinzi ca scopul nu e de a informa ci de a indoctrina.

Finnian, tu vezi indoctrinare si conspiratii la orice pas, in absolut orice te inconjoara. Ma las pagubasa, ca nu pot discuta cu cineva care a atins un astfel de nivel de suspiciune, ca sa nu spun paranoia. Imi pare rau ca trebuie sa o spun, dar e emotional and mentally draining sa port descutii indelungate in astfel de atmosfera. Deja din cateva schimburi de mesaje am observat ca m-am incarcat cu energie negativa.

Editat de Naeema
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e cliseu, eu ti-am spus exact ceea ce simt cand discut cu tine. Crezi ce vrei. Si cu asta chiar ca eu personal am incheiat discutia. Nu numai ca ma depresezi dar ma si stresezi, si totcmai de stres nu am eu nevoie acum.

 

Te rog doar sa iti pui singura intrebarea de ce ai deschis topicul, daca reactionezi asa la raspunsurile care nu iti convin si etichetezi oamenii. Ar fi mai usor ca cine nu poate duce asemenea discutii sa nu le mai deschida. Parerea mea.

Draga nu te-am etichetat. Nu mai fa atata drama. Ti-am spus ce sentimente imi starnesti. N-am nimic cu tine personal, incat sa te etichetez. Ce vrei daca asa impresie mi-ai lasat ?

Sa mor eu, nici regimul lui Saddam nu era asa stresant si negativ ca tine.

Exprima-ti opiniile linistita, dar nu fa gura cand cineva ori nu e de acord cu ele, ori le considera paranoice. E si asta o opinie nu ? Asta opinie am eu despre tine, si anume ca esti exagerat de paranoica, na ce vrei ?

 

Vesnica nemultumita a forumului, asta esti tu. Mereu ai ceva de comentat negativ, mereu te plangi de cate ceva, ba la moderatori, ba in general, ba deschizi topicuri pentru asta, ba le inchizi. Hai ca m-ai enervat deja. There is always something with you, every god damn day. Jizas ... rolleyes.gif

Editat de Naeema
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

În toată istoria lui, Pământul a cunoscut 5 extincţii majore, şi alte circa 20 mai mici, când viaţa aproape a dispărut.

 

Ce se întâmplă acum, e o glumă. Sau, poate e a şasea extincţie majoră. Nu e nimic nou.

 

ce este intradevar uimitor este ca planeta are capacitatea de a se regenera; disparitia unor specii duce la dezvoltarea altora, se pare ca asa a fost si dupa disparitia dinozaurilor in urma unui cataclism natural, atunci au supravietuit mamiferele mici care apoi au cucerit teritorii si au evoluat

daca specia umana ar dispare probabil ca in locul ei ar veni alte specii, dar eu nu cred in disparitia speciei umane asa curand, sunntem totusi din punct de vedere al timpului universal la inceput de evolutie

 

sunt foarte de acord cu ce spui tu, dar o singură nedumerire am - unde vor fi descoperite aceste specii de vreme ce omul mai degrabă distruge decât să scoată din joben plante noi?

 

probabil ca in momentul in care acestea vor deveni obiective imediate de necesitate clara pentru supravietuire omul isi va concentra atentia asupra acestui aspect si ideeile vor veni

 

Am invatat recent niste metode de descifrare a programarii predictive, prin simpla atentie sporita.

 

In primele doua minute ale documentarului am observat ca ni se dau concluzii, nu posibilitati. Fii atenta la termeni - cum va fi viata dupa oameni? Intr-o zi oamenii nu vor mai exista pe Pamant. Certitudini, nu variante - asa te prinzi ca scopul nu e de a informa ci de a indoctrina.

 

 

pentru ca se bazeaza pe ideea ca la un moment dat si specia umana ca si cellelta va urma acelesi model de evolutie "aparitie-dezvoltare-declin"

Editat de Indigo 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Organizatia care a publicat cartea respectiva a scornit incalzirea globala.

Uite, nu e nevoie să fii un geniu, ca să-ţi dai seama că dacă mai pui o pătură pe tine, îţi va fi mai cald. Chiar dacă asta ţi-o spune cine ştie ce mason sau reptilian, nu înseamnă că nu e aşa.

Lasă mai bine teoriile astea de prin filme şi vezi mai bine câteva calcule simple privind bilanţul radiativ.

Totul este extrem de simplu, este matematică. Ai văzut şi tu cum este într-o seră, astea nu sunt invenţii. Se poate comenta doar viteza cu care se modifică clima şi efectele asupra diferitelor zone ale Terrei. Mai departe însă, folosirea în scopuri ideologice a acestei teorii este cea care trebuie combătută.

Însă trebuie să mai fii atentă la ceva. Tu citezi teorii ale conspiraţiei care afirmă că politica oficială încearcă să ne manipuleze. Este evident că e aşa. Dar te-ai gândit că şi cei care vehiculează asemenea teorii încearcă să te manipuleze? Ei chiar nu au intenţii ascunse?

Editat de Marinel
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×