Sari la conținut
Forum Roportal
ayrtonny

Incepator in viata amoroasa

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut!

 

Ma numesc Mihai, am 26 de ani, si desi astfel de subiecte s-au mai discutat pe forumuri, totusi m-am gandit sa imi expun si eu problema mea aici. Nu este chiar copie la indigo a altor situatii asemanatoare.

 

Pana acum cateva luni de zile am fost un tip virgin. Pana aici suna deja cunoscut, am vazut si alte subiecte in care barbati sufereau de "virginitate". Voi imparti descrierea problemei in mai multe parti:

 

1. Din punct de vederea sexual pana la aceasta varsta totul s-a rezumat la masturbare. Mai am insa o particularitate: ma uit deopotriva si la femei si la barbati. Mi-am inceput viata sexuala relativ devreme si m-am amaturizat din punct de vedere fizic relativ repede: In clasa a 4-a deja ma masturbam, iar pilozitatea pubiana era complet dezvoltata, in clasa a 6-a deja aveam par pe picioare asa cum il am si acum, in clasa a 7-a deja ma barbeream, iar in clasa a 11-a aveam deja par pe burta si pe spate, si asa mai departe. "Lectiile" de educatie sexuala mi le-a dat tata, uitandu-ma cu el la filme erotice pe diverse canale nemtesti. Tin minte ca eram un pustan pe atunci, si nu scoteam un sunet fiind o tacere de mormant cand ne uitam la astfel de filme. M-au fascinat de mult atat barbatii cat si femeile.

Viata sexuala mi-am inceput-o anul acesta, relativ recent. Mi-am facut cont pe un site de gay (PlanetRomeo) unde mi-am realizat un profil si am inceput sa discut cu diferiti barbati de diferite varste, din diferite medii sociale, si asa mai departe. Desi la inceput mi-a fost teama, si am avut retineri, si o oarecare timiditate, totusi intr-o seara am "spart gheata" si m-am arata dornic de a face sex cu un tip care m-a invitat la el acasa. Atunci am sarutat pasional prima data in viata mea. Am facut sex cu respectivul si oral si anal, ne-am simtit bine amandoi deopotriva. Cel mai important lucru pentru mine a fost faptul ca am reusit sa "sparg gheata" si sa fac sex cu o persoana. Nu a fost si nici nu va fi vreodata pentru mine o problema faptul ca aceasta relatie a fost una gay, importanta a fost "ruperea" ghetii.

Ulterior am inceput sa explorez acest domeniu al sexualitatii, sa ma mai culc si cu alti barbati pentru a prinde ceva experienta. Ma pot mandri, chiar cu faptul ca am devenit, peste noapte chiar foarte bun la pat, asa cum imi marturisesc multi.

M-am culcat si cu o femeie, o prostituata mai exact, pentru a testa si compara cum are loc o relatie hetero. Multe dintre skill-urile asimilate in relatiile cu barbatii s-au dovedit utile in activitatea sexuala cu femeile.

 

2. In ceea ce priveste relatiile cu femeile am avut doar scurte relatii de prietenie, mai mult sau mai putin lungi. Din pacate marea lor majoritate nu pot zice teoretic ca s-au terminat, ci pur si simplu am lasat ca ele sa se "estompeze" de la sine. Nu sunt un tip tandru, sunt foarte serios in cele mai multe din situatii, si poate chiar cu un usor handicap sentimental. Pana acum aveam probleme, si imi era o oarecare frica sa abordez o femeie deoarece nu stiam cum sa o mangai, cum sa o sarut si asa mai departe. Acum slava domnului, datorita relatiilor gay am reusit sa scap de acest handicap. Pur si simplu ieseam la un suc cu o femeie, sau inghetata, sau film, de cateva ori si eventual mai gaseam alte activitati pe care sa le "realizam" impreuna. Din pacate am fost si un tip care intotdeauna puneam relatiile umane, fie cu femei, fie cu barbati undeva pe locul doi in viata mea. Asta inseamna ca si in cazul relatiilor mai lungi sau mai scurte, erau de obicei intalniri sporadice. Am invatat insa un lucru foarte important ca si aici ca si in alte domenii este nevoie de perseverenta.

Ca sa fie tabloul de om ciudat complet, va mai marturisesc ca nu am apelat acum recent la site-uri de matrimoniale, ci la un site de matrimoniale crestine.

In ceea ce priveste femeile nu mi-am dorit o femeie care sa fie inalta, supla si devreme acaasa. Ceea ce am cautat insa foarte mult: o femeie spontana si care sa fie dornica sa umble cu mine prin munti, cu cortul si cu rucacul in spate.

 

3. Inca din scoala am fost un tip dedicat carierei, banilor si asa mai departe si mai putin relatiilor umane. De altfel si acum am doar un singur prieten cu care ies la bere si mai discutam una alta. Am facut liceul, apoi facultatea, m-am angajat, mi-am construit propria casa cu ajutorul parintilor si a unui credit de la banca. Din punct de vedere profesional sunt foarte multumit, am ajuns deja intr-o pozitie de conducere, mai neinsemnata inca, dar totusi la aproape 26 de ani este o realizare. Am fost genul de om care statea peste program sa rezolv diversele probleme aparute, ma implicam in tot felul de activitati ale firmei, ba chiar am avut la un moment dat si doua joburi. Lucrez in domeniul IT.

Editat de Orwhaus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si problemele tale care ar fi?

Din cate vad ne-ai descris cum functionezi tu, insa inainte ai precizat ca "imparti descrierea problemei pe mai multe parti".

Pe o parte te declari multumit de modul in care functionezi, pe alta parte denumesti aceste lucruri "probleme".

Nu crezi ca e cazul sa decizi daca aceste comportamente sunt sau nu probleme pentru tine?! Pentru ca numai in functie de modul in care percepi tu lucrurile, decizi daca este cazul sa modifici ceva sau nu.

Sau tu vrei numai sa afli daca si ceilalti le considera "normale"?

Sa stii ca nu exista normal si anormal. Exista numai diferite comportamente...unele mai adaptate altele mai putin adaptate mediului.

Decide intai ce vrei sa obtii din partea societatii si de la viata, apoi ajusteaza-ti optim comportamentul in functie de asta. Asta inseamna adaptare la mediu

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si problemele tale care ar fi?

Din cate vad ne-ai descris cum functionezi tu, insa inainte ai precizat ca "imparti descrierea problemei pe mai multe parti".

Pe o parte te declari multumit de modul in care functionezi, pe alta parte denumesti aceste lucruri "probleme".

Nu crezi ca e cazul sa decizi daca aceste comportamente sunt sau nu probleme pentru tine?! Pentru ca numai in functie de modul in care percepti tu lucrurile, decizi daca este cazul sa modifici ceva sau nu.

Sau tu vrei numai sa afli daca si ceilalti le considera "normale"?

Sa stii ca nu exista normal si anormal. Exista numai diferite comportamente...unele mai adaptate altele mai putin adaptate mediului.

Decide intai ce vrei sa obtii din partea societatii si de la viata, apoi ajusteaza-ti cat mai optim comportamentul in functie de asta. Asta inseamna adaptare la mediu

 

Multumesc de raspuns! Asteptam sa vad un semn, o intrebare din partea cuiva, pentru a continua sau nu. Nu am experienta cu forumurile astea "cu oameni" decat cu cele legate de probleme tehnice de tip JAva Programming & Co. Continui!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema legata de curaj, si catusi de putin experienta am rezolvat-o si voi mai experimenta in continuare cu barbatii.

 

4. In ceea ce priveste aspectul fizic, am inceput sa tin cura de slabire si sa merg la sala. Aveam in iarna aproape 97-99 de kg la 1.84 inaltime. SE pare ca la fel cu ceva perseverenta am reusit sa ajung la aproape 90 de kg si foarte posibil sa mai scad in greutate.

 

Am totusi o problema legata de curaj, multe lucruri nu le fac din lipsa de curaj. Nu stiu insa cum sa reusesc sa fac sa scap de acest handicap !?

 

Apoi o alta problema care a inceput sa se iveasca: bun, ok, site-uri de matrimoniale, WTF !? :stars:

Alte locuri unde sa intalnesc o femeie normala nu un site unde ar mai putea fi. Am mai si spus ca sunt un tip relativ solitar, nu am prieteni aproape deloc, decat un singur amic. Unde sa ies? Pur si simplu ma bag in vorba cu femeile pe strada? In club nu as parea ciudat sa ma duc singur ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu insa cum sa reusesc sa fac sa scap de acest handicap !?

 

Exersand ( punand in practica, in maniera proprie) lucrurile care vrei sa le faci. Daca nu gasesti aceasta putere in interiorul tau, atunci inseamna ca nu ai fost "construit" sa fii foarte curajos. Tine de functiile anumitor zone corticale. Deci de genetica.

Apoi , urmeaza educatia si ceea ce "traiesti" ( adica mediul).

Toate 3 au mare importanta.

 

Apoi o alta problema care a inceput sa se iveasca: bun, ok, site-uri de matrimoniale, WTF !? :stars:

Alte locuri unde sa intalnesc o femeie normala nu un site unde ar mai putea fi. Am mai si spus ca sunt un tip relativ solitar, nu am prieteni aproape deloc, decat un singur amic. Unde sa ies? Pur si simplu ma bag in vorba cu femeile pe strada? In club nu as parea ciudat sa ma duc singur ??

 

Daca nu extinzi aria de cautare, respectiv sa inveti socializarea, sansele scad. Si evident, iti va trebui mai mult noroc pentru a intalni pe cineva, lucru care nu-l poti controla tu.

 

Solutia o poti gasi doar singur, astfel incat sa te simti confortabil cu tine insuti, nu sa fortezi nota.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Beginer, ai 26 ani si spui ca ti-ai inceput viata sexuala devreme. Cum vine asta?

Te rog frumos nu citi chiar printre randuri si pune intrebari de dragul de a le pune. M-am masturbat da, de undeva de prin clasa a 4-a, asta nu este tot viata sexuala, ca nu este sex intre doua persoane, este evident, dar totusi in clasa a 4-a ce ai fi vrut sa fac, menage a trois ? Altii inca se mai jucau cu masinute la 10 ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu vad doar o singura problema de care te-ai putea lovi eventual si anume, atunci cand va veni timpul pentru o relatie serioasa (cu o femeie banui) si te vei gandi la casatorie, daca ii vei spune adevarul despre preferintele tale sexuale si cum va reactiona ea. Eventual sa dai peste o femeie care este si ea la fel de deschisa in a experimenta sexual sau daca nu e ea insasi deschisa sa faca, macar sa fie ingaduitoare si intelegatoare cu preferintele tale. Nu zic ca nu exista femei din astea, dar mai rar.

Zici ca te-ai dus pe un site crestin de matrimoniale ? Bafta sa gasesti acolo femeia care va integele si accepta ca tu te culci si cu barbati. :rot:

 

In rest, din ce ai descris tu mai sus, nu vad ce altceva ar putea fi categorisite ca fiind probleme. Se pare ca esti o persoana, inteligenta, ambitioasa, harnica, la locul ei, ok dpdv financiar, implinit profesional, sanatoasa, tanara si bisexuala. Unde e problema ? :o:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era vorba de masturbare,din clasa a 4-a.

 

Orwhaus,dar colege de munca nu ai?Nicio alta activitate,mers la sala etc?

Multumesc, pentru contributie:

(1) Colege de munca am, dar nu vreau sa incep o relatie cu o colega de munca. Nu as vrea ca ulterior sa schimb jobul, doar din cauza asta. Am eu un fix ca sa nu ma combin cu femeile d ela job.

(2) Merg si la sala si la piscina regulat. Am inceput sa merg de ceva timp pentru a da jos kilogramele.

Imi place sa merg la munte. Rar reusesc sa adun un grup de 4-5 oameni sa urc in Apuseni sau pe Rodna. Ma iau insa uneori in weekend si ma duc cu rucsacul in spate mai mult ca sa ma aerisesc de la orele zilnice de calculator, insa tot timpul singur. Cand i-am propus unei femei sa vina cu mine, a doua oara nu mi-a mai raspuns la telefon.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×