Sari la conținut
Forum Roportal
trecator

Care este sensul vostru in viata?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sensul in viata, in general, este dinspre nastere inspre moarte. In particular, in cazul meu, este de a trai demn si de a realiza, pe cat imi sta in putinta, lucruri pe care eu le consider a fi bune si juste.

 

Cam asa e. :)

Dar sunt bune si parerile Naeemei si a lui Olivier :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, gluma deoparte...eu mi-am gasit un nou sens in viata de cand l-am nascut pe prichindelul meu. Full time mommy. smile.png El e viata mea, sufletul meu, inima mea. Numai cu el si alaturi de el viata mea are rost si sens. Orice altceva a devenit secundar de cand a venit el pe lume.

 

 

Editat de Naeema
  • Upvote 10

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, gluma deoparte...eu mi-am gasit un nou sens in viata de cand l-am nascut pe prichindelul meu. Full time mommy. smile.png El e viata mea, sufletul meu, inima mea. Numai cu el si alaturi de el viata mea are rost si sens. Orice altceva a devenit secundar de cand a venit el pe lume. 

 

Asta pana pleaca la facultate, si dupa aia ?! :tease:

 

Sa nu spui ca, tricotatul va fi scopul tau primar ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am gandit inca la asa ceva ... dar stiu ca avem cate-un job de implinit in vietile noastre pe planeta asta pe care chiar daca nu credem ca-l indeplinim, tot il satisfacem.   M-am convins de cateva treburi pe parcursul vietii dar n-am curaj sa le dezbat ca ar suna prea afara din aceasta lume.

Ceva ne da o forta cand nici nu ne gandim sa trecem de momentele grele, etc.,   

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta cam asa este. Insa acela este scopul suprem si nu cel pe care ni l-am stabilit noi ca fiind cel personal.

Cu toate ca, as miza pe faptul ca cel personal face parte din cel suprem care ne este stabilit "de destin" sa zic asa. De aceea de cele mai multe ori, multa lume ajunge sa faca ceva ce nu si-au propus initial ca scop final.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acu' scopul meu e sa ma plang si, implicit, sa enervez pe altii cu atitudinea mea negativista :)). Nu a fost asta intotdeauna, nici macar nu vreau sa fie asta, pur si simplu se intampla.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi, scopu' meu in viata e ...sa stau degeaba!

Maine, mai vedem.

 

:roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Consider că ideea principală a vieţii este să te bucuri la maxim de ea, să trăieşti aşa cum crezi că e mai bine pentru tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×