Sari la conținut
Forum Roportal
trecator

Care este sensul vostru in viata?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu vorbesc din experienta. Tu din ce vorbesti ?

Pai eu am avut mereu hobby-urile mele, ca m-am simtit sau nu o persoana fericita.

Si o sa le am pana ce mor.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, bine. ideea ca ai hobbyuri ramane, dar chefu' sa le mai practici se duce. :crazy:

dar oare cum adica inutilitatea vietii nu este "motivul pentru care nu ai niciun sens"? :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar oare cum adica inutilitatea vietii nu este "motivul pentru care nu ai niciun sens"? :think:

Pai toata lumea poate ajunge usor la concluzia ca e viata inutila. Daca asta ar fi motivul pentru care nu ai mai avea niciun sens, atunci toti ar trebui sa isi piarda sensul. Dar oamenii merg in continuare chiar daca stiu ca viata e inutila. Cei care au probleme, le au din alte parti, nu de aici. Si apoi dau vina pe principii filozofice pentru problemele lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In viata asta mizerabila n-ai cum sa mori in deminitate, nu exista nimic demn atunci cand mori, trebuie doar sa incerci sa traiesti cu demnitate :(...

 

Putin cam aiurea...

E plina istoria de fapte eroice ( nu ma refer la omorori in scopuri de cucerire, ci la cei care mor salvandu-si semenii, sau principiile care i-au calauzit) .Eroii mor cu demnitate.

Nichita Stanescu a scris o poezie: " Copacii mor in picioare".Citeste-o!

Editat de InPing
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da bine. toate realizarile, toate luptele unui om au o insemnatate (mai ales dupa ce a murit). care e aia?

Nu au niciuna. Totul e un film deja filmat. Ca ai facut ceva sau ca nu ai facut nimic nu e meritul/vina ta. Asa a scris "Dumnezeu" povestea.

Editat de Abc2009ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×