Sari la conținut
Forum Roportal
maf

Regele si revendicarile lui

Revendicari  

11 membri au votat

  1. 1. Sunteti de acord cu revendicarile facute de "Regele" Mihai?

    • Da
      2
    • Nu
      8
    • Imi este indiferent
      1


Postări Recomandate

Eu personal m-am cam saturat de atatea revendicari din partea "casei regale", voi ce parere aveti?? nu e un pic cam exagerat regele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

regele cred ca a avut el momentul lui candva dar acum ce vrea de la noi..taranii mor de foame ca dau impozite mai mult decat scot de pe pamant...nu li sa retrocedat toate pamanturile si vine regele ca vrea nu stiu cate mii de hectare de padure ...sa fim seriosi..din cate i-am mai vazut pe la tv nu sunt muritori de foame ce vor de la noi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ofof, penibil. unii nu stiu unde sa se opreasca. asa e cu "dragostea asta de tara".... :)

n-am nimic impotriva regelui, dar revendicarile astea sunt prea mult.... :huglove: o fi fost al lui pamantul acela, dar erau alte vremuri, de mult trecute.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa fim seriosi...ca doar nu si-a adus tata-sau pamantul din tara lui de bastina...Pamantul este al coroanei,dar ,cred ca,cu buna stiinta vrea sa arate cat e de grozav;sau ...sarac.....de ce nu cere sa i se dea in alta parte? Nu,vrea ACOLO, pentru ca e cu valoare.Si ce bine o sa plateasca romanasul nopstru cand o vrea la munte...

Amintiti-va cat era de smerit cand a fost primit in tara,cred ca de Iliescu.Incep sa cred ca intr-adevar;daca dai omului un deget,iti ia toata mana.

Astept ziua cand va trebui sa platim ...taxa pentru intretinerea...coroanei,ca deh daca tot primeste inapoi ce vrea, trebuie sa fie si intretinute.Si de ce nu ,cu bani publici? :huglove:

Oare chiar suntem" dusi cu pluta "?Imediat o sa ajungem sa platim chirie pe pamantul pe care stam ca o sa fie revendicat de cineva...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic ca are drepte ce a fost al lui sa i se dea si sa terminam

Cred ca e destul de discutabil cum a dobandit casa regala atatea averi........mai tineti minte acele vremuri cand se jelea ca nu il lasa Iliescu in tara?? ce dor ii era de tara........de fapt ii era dor de averi.

Eu personal nu am auzit de nici un act de caritate din partea lui, nu ca ar fi obligatoriu, dar ,acar pt imagine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

B.S.... vorba lui sfc: ca doar nu i-a adus tata-sau din tara lui pamant cu roaba si l-a pus in Ro...

Inca odata, se gaseste CEVA care trebuie sa se adauge la suferinta romanului de rand, ca de unde credeti ca-l va rascumpara ? tot din buget, chiar daca ii auziti pe politicieni batandu-se cu pumnul in piept "le vom rascumpara"...din acele taxe care sufoca pe acei nenorociti care nu-si pot plati incalzirea (pe care nu prea o au), care stau la cozi(!!!) sa-si plateasca impozitul statului s.a.m.d.

O mare porcarie ! Aurul care l-a scos din tara cand a fugit, al cui a fost ? A lui ma-sa ? Tot din minele pamantului romanesc le are ! Saracutul ! Ce bine ca inca traieste in trecut ! Numai asa poate sa ciupeasca "dragul lui popor" pe care l-a iubit atat de mult !

Era potrivit sa-l trimitem sa-si ia averea de la rusi, cu tot cu tezaurul furat de ei...

Cum am mai zis inainte... suntem si am fost prea ospitalieri cu tot felul de neamuri de traista care ne-au vizitat doar cu un singur scop: sa ne FURE ! Acum intoarcem buzunarele pe dos si ne intrebam: cum de o tara atat de bogata a ajuns sa importe TOTUL, de ce nu mai ne-a ramas nimic ?

Si viteazul Mihai I, nu a fugit din Ro doar cu doua valize si nu a folosit celebra "dau un regat pentru un cal !", ci si-a luat multe "merinde de drum" cu el, nu-l plangeti... :) :huglove: :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si viteazul Mihai I, nu a fugit din Ro doar cu doua valize si nu a folosit celebra "dau un regat pentru un cal !", ci si-a luat multe "merinde de drum" cu el, nu-l plangeti... :doh: :flowers: :x

 

Subscriu;bunicul meu a fost jandarm pe vremea cand a plecat regele din tara:A PLECAT CU UN TREN(O GARNITURA)si nu prea cred ca ducea aer proaspat din padurile ce le vrea retrocedate :doh:

Ma tot gandesc daca raposatul sau tata s-ar trezi,oare l-ar trage de urechi pentru ceea ce face? :doh:

Pai hai sa dam inapoi toate mosiile si sa ne ducem toti sa devenim slugi,poate ca asa au fost multi dintre stramosii nostri.... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu personal m-am cam saturat de atatea revendicari din partea "casei regale", voi ce parere aveti?? nu e un pic cam exagerat regele?

:yahoo:

pai sincer...si eu, insa daca stam stram sa judecam drept...e dreptul lui!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai vrea de la noi a avut momentele sale de glorie acu ce treaba mai are

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×