Sari la conținut
Forum Roportal
LikeThisPoppy

Roata blocata/intepenita

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ufff, m-am saturat! Daca nu e bateria e roata!!!

N-am scos masina de cateva zile din parcare, a mai si plouat si acum, cand sa plec cu ea, descopar ca e blocata roata din spate dreapta (din cate am citit pe forumuri, se pare ca toata lumea are probleme tocmai cu asta din spate, dreapta). Am arat parcarea cu ea, ba cu fata, ba cu spatele, dar...nimic. Precizez ca nu am avut frana de mana trasa. Nu o mai trag de cand am avut prima data aceasta problema. De cele mai multe ori se deblocheaza singura, dar prima data cand am patit asa, a trebuit scoasa roata si lovit usor cu un ciocan, tamburul. Apoi a mers.

 

Oare care ar fi problema? As vea ca de indata ce reusesc s-o deblochez sa merg la un service sa rezolv problema, cu atat mai mult cu cat nu plec mereu cu ea si daca o tin pe bara cateva zile, mai si ploua... o s-o patesc mereu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pot fi multe motive.

culisele de la etrier, rulmenti, pistonas, ferodou, saboti..

 

Eu zic sa incerci sa ajungi la tambur si sa verifici sa nu fie ferfelita..Ceva se blocheaza acolo in sistemul mecanic..la service cu ea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pot fi multe motive.

culisele de la etrier, rulmenti, pistonas, ferodou, saboti..

 

Eu zic sa incerci sa ajungi la tambur si sa verifici sa nu fie ferfelita..Ceva se blocheaza acolo in sistemul mecanic..la service cu ea!

Franele pe tambur+saboti, n-au de-a face cu etrierele.

 

Oare care ar fi problema?

iti trebuie un mecanic bun. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Franele pe tambur+saboti, n-au de-a face cu etrierele.

 

 

iti trebuie un mecanic bun. :D

pai depinde de tipul masinii. corect ce ai spus tu.Am omis faptul ca zicea deja de tambur.

Dar daca ai sistemul etrier+disc+placuta..mai degraba e blogat etrierul...nu placuta, nu discul.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×