Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Este fata sau baiat ? Adunate din popor...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sa fie sanatos !

probabil ca e ca toti barbatii lenes! :o:

si numele, numele?

Editat de Indigo 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa fie sanatos ! probabil ca e ca toti barbatii lenes!

Mersi. Asta a fost tare de tot, sa stii. Mare dreptate ai. :rot:

 

si numele, numele?

Rafid (accent la pronuntie pe prima silaba -Ra- nu pe ultima cum ar fi tendinta in romaneste)

 

bineinteles ca acu o sa zic ca mi-e deja mila de viitoarea nora-ta

Multam Ama.

Nu nu, eu o sa ma straduiesc sa fiu o soacra cool si buna, asta presupunand ca o sa fie hetero, bineinteles. :rot:

Chiar asa scorpiutza nu sunt.

Stai nu rade, ca-ti vin si tie nurori intr-o buna zi. :lol:

 

Mersi Blue. ;)

 

Si mai e o chestie. Nu am foametea aia in mine, unde as manca si tot as manca, precum o au unele gravide. Mananc normal ca si inainte si nici macar pofte nu am. Stiu doar de ce nu am chef sa mananc, dar daca ma intreaba cineva ce vreau sau ce poftesc, habar nu am. E normal ? O sa vina mai tarziu foamea de lup si poftele sau nu e musai ?

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu doar de ce nu am chef sa mananc, dar daca ma intreaba cineva ce vreau sau ce poftesc, habar nu am. E normal ? O sa vina mai tarziu foamea de lup si poftele sau nu e musai ?

Apoi nu stiu daca e normal sau nu, dar asa am fost si eu cand am fost insarcinata cu baiatul. Nu am avut nici foame de lup, nici pofte, decat una singura in toate lunile : am poftit langose cu branza, musai DIN GARA cumparate, in conditiile in care in mod obisnuit n-as manca de acolo, nici sa ma tai.:rot: Am muscat de 2-3 ori din ea, apoi m-a luat greata ca mi-am amintit ca tipa care m-a servit nu avea unghiile tocmai aranjate si am aruncat langosa si am si dat la rate..:lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mai e o chestie. Nu am foametea aia in mine, unde as manca si tot as manca, precum o au unele gravide.

 

Nici eu n-am avut nici un fel de pofte si nici foame, am mancat chiar mai putin decat in mod normal. Si tot m-am ingrasat. :crazy:

E normal, cred ca unele pun foamea pe seama sarcinii doar ca sa poata sa bage mai mult fara sa-si faca prea multe procese de constiinta.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu alta intrebare pentru actuale mamici. :)

 

Cand ati fost insarcinate, cat de activi au fost bebelusii in burtica si ce semnifica gradul de activitate, fie el mai scazut sau mai ridicat ?

 

Intreb asta pentru in cazul meu, acum la 24 de saptamani, bambiliciul meu mic face arte martiale + fotbal + kickboxing in burta. Pur si simplu vad ca se misca burta cand imi trage cate un picior sau ceva. :rot:

Cateodata e activ ore in sir non-stop.

E semn bun sau nu ?

Niste prietene mi-au spus ca o sa am un copil foarte activ dupa nastere si o sa am de lucru cu el, ca o sa fie Energizer Bunny. E adevarat sau nu neaparat ?

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare pentru cele care au fost gravide. Am implinit 5 luni de sarcina si nu reusesc sa-mi dau seama daca bebitzul se misca daca da suturi sau face box in burtica.

 

nu te astepta chiar la suturi, la inceput nu se simte asa puternic.

asa mai ca un soricel te mangaie putin. :roll:

 

poate are activitate nocturna si nu-ti dai seama ca se misca cind dormi.

la inceput se misca 1-2 ori pe zi, apoi mai des ziua si atunci ar trebui sa simti.

 

Alteori simt ca pocneste ceva in diferite locuri in burta, ca si cum ar pocni niste bule de aer.

 

aia e, se misca. :flowers:

 

 

Niste prietene mi-au spus ca o sa am un copil foarte activ dupa nastere si o sa am de lucru cu el, ca o sa fie Energizer Bunny. E adevarat sau nu neaparat ?

 

si al meu a fost asa, dar a fost un bebe de vis.

vesnic bine dispus, s-a acomodat usor la program, urla doar cind ii era foame.

in rest activ, da, iar acum danseaza de rupe, e o fire sportiva. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×