Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Este fata sau baiat ? Adunate din popor...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

da, pe cap, să nu existe confuzie :)

 

aşa băieţel cu freză gata făcută nu am mai văzut p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Pe mine ma omoara aciditatea de vreo luna incoace. Sufar groaznic. O sa iasa werewolf. :rot:

 

 

 

E o tehnica.

Sa nu te intinzi niciodata la orizontala dupa ce mananci.

Maxim la 45 de grade.

 

Mai functiona pe vremea mea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aşa băieţel cu freză gata făcută nu am mai văzut până a născut cumnata-mea

 

:rot:

 

E o tehnica. Sa nu te intinzi niciodata la orizontala dupa ce mananci.

Da, ai dreptate. Dupa masa nu se sta la orizontala.

 

On topic - am vorbit ieri cu o prietena care are doi copii, si mi-a spus ca ea cu ultimul a aflat sexul deja la 16 saptamani. M-a sfatuit ca inainte sa merg la ecograf, ca sa maresc sansele tehnicienei de a vedea sexul bebelusului, sa beau o cola sau o cafea ca sa fie bebele activ in burtica si sa sa se miste in loc sa doarma ca in papusoi intr-o pozitie din care nu s-ar putea vedea sexul.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suuuuubscriu! :crazy:

plus ca a ,,batut " la mine ca la paie , ii spuneam fotbalistul .Toata ziua dormea ( in burtica ) iar seara,cand vroiam si eu sa adorm incepea distractia .Pumni ,picioare , capete si pentru ca eram slaba se vedea clar cu ochiul liber pe unde ma inghesuia :lol: Tati nu avea preferinte dar eu imi doream baiat , apropo de ce discutati voi mai sus :o:

Dar atunci cand a venit pe lume m-am indragostit instant de ea , adica nu am fost dezamagita nici macar o secunda ca a fost fetita .( am mai vazut cazuri )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa zic ca simt ceva cu privire la nume. Au fost alese din diverse considerente, dintre care absolut nici unul nu a avut legatura cu sentimentele.

 

nu la asta ma refeream.

si noi am ales numele pt ca ne placeau pur si simplu, fara vreun sentiment.

atasamentul fata de unul dintre ele, a fost mai evident pe parcursul sarcinii.

am mai auzit ceva similar si la alte gravidutze, de aia ti-am zis, dar nu-i musai sa fi la fel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare pentru cele care au fost gravide. Am implinit 5 luni de sarcina si nu reusesc sa-mi dau seama daca bebitzul se misca daca da suturi sau face box in burtica. Am citit si rascitit pe internet si unele zic ca e prea devreme, altele zic ca ar trebui deja sa simt si dau descrieri despre ce anume ar trebui sa simt. Habar nu am. E posibil sa fie prea devreme sau sa nu-mi dau eu seama.

Ce ziceti ? I'm freaking out.

Ultimul ecograf a fost cam acum 2 saptamani. Totul e ok, dar nu stiu ce grad de activitate ar trebui sa aiba un fetus la 5 luni. Al meu ori doarme ca un bustean ori nu reusesc eu sa disting miscarile lui de alte chestii ce le simt in jurul burtii.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cam asta-i perioada in care incepe sa miste. Nu se agita foarte mult din prima.. sa mai prinda si el puteri. Nu stiu cum e cu lichidul, daca depinde si de cantitatea de lichid modul in care-l simti :think:

Majoritatea viitoarelor mamici care sunt la prima sarcina simt primele miscari ale bebelusului din burtica intre saptamanile 18-20 de sarcina (calculandu-se de la data ultimei menstruatii).

 

Miscarile fetale se simt in partea de jos a abdomenului si pot fi asemanate cu bataile aripilor unui fluturas sau cu rostogolirea unui soricel, in functie de cum le percepe fiecare mamica.

 

Pentru a sti exact cand misca micutul tau, roaga-ti doctorul care iti minitorizeaza sarcina sa iti spuna in timpul unei ecografii cand misca copilul. Insa de obicei, atunci ca o gravida simte ceva ciudat in abdomen, este miscarea bebelusului.

Editat de Amarena
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de obicei, atunci ca o gravida simte ceva ciudat in abdomen, este miscarea bebelusului.

Mersi Ama. :) Ciudatenii simt eu, numai ca nu stiu ce sunt. Uneori cand stau in pat pe o parte simt ca se intinde putin pielea pe o portiune mica, ca si cum ar fi impinsa foarte usor din interior. E foarte subtila senzatia, nu pronuntata dar de multe ori am surprins-o. Alteori simt ca pocneste ceva in diferite locuri in burta, ca si cum ar pocni niste bule de aer.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×