Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Ma rog, eu la 23 de ani n-aveam mai multe dar nici nu imi inchipuiam ca o sa fiu cea mai smechera din parcare vreodata, ca atare nici nu sunt si nici nu-mi pasa. Pai dormeam intr-o camera de camin si acolo mi-am petrecut si Craciunul iar Anul Nou la serviciu. Si eram fericita ca ma saturasem de copii la indigo.

 

Dar tu vrei sa traiesti intr-un basm, eu iti doresc sa te trezesti si sa incepi sa iti pese, nu de bani de femei si cluburi, ci de tine. Daca gandesti atat de materialist, atunci de materialism o sa te impiedici. Dar daca urmaresti sa faci ce e bine si frumos, o sa iti placa sa traiesti in orice clipa, chiar daca nu te afli la Ibiza inotand in sampanie biggrin2.gif

 

Tu dai realitatea care te poate face fericit (daca te straduiesti doar) pe o visare goala care va fi cosmarul vietii tale.

Nu vises, am trait o viata destul de buna, si nu aveam decat un job.Chiar si viata care am avuto mi-ar placea sa o mai am.Ce vis, daca eu ma simteam bine atunci.

Nu vises, am trait o viata destul de buna, si nu aveam decat un job.Chiar si viata care am avuto mi-ar placea sa o mai am.Ce vis, daca eu ma simteam bine atunci.

Dar bani stiam sa fac, macar sa fac bani, ca cu bani le fac pe toate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vises, am trait o viata destul de buna, si nu aveam decat un job.Chiar si viata care am avuto mi-ar placea sa o mai am.Ce vis, daca eu ma simteam bine atunci.

Dar bani stiam sa fac, macar sa fac bani, ca cu bani le fac pe toate.

 

Easy come easy go. Asta este modelul tau in viata si da, se aseamana cu un miraj, vis, iluzie, reverie, zi-i cum vrei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Easy come easy go. Asta este modelul tau in viata si da, se aseamana cu un miraj, vis, iluzie, reverie, zi-i cum vrei.

Bani se fac usor, cu alti bani.Ex: cumpar ceva ieftin en-gross de afara aduc in Romania.

Fac un restaurant, exact pe placul clientilor, ma straduiesc sa fie cel mai bun.Calitatea e cheia succesului.

Mi-am demonstrat singur ca pot, am facut ceva combinatii cat am avut bani si mi-a iesit.

Cu bani mai multi, pot face si mai multi.

Pot avea viata aia, nu sunt singurul, e plin Bucurestiul de ''baieti isteti''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, si atunci cum se face ca ai nevoie de pomana sa te intorci in tara? Daca esti asa de istet. Dar tu viseaza mai departe ce grozav esti prin alte locuri si timpuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, si atunci cum se face ca ai nevoie de pomana sa te intorci in tara? Daca esti asa de istet. Dar tu viseaza mai departe ce grozav esti prin alte locuri si timpuri.

Acuma nu mai sunt, dar am fost, istet.Time out

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Am citit tot topicul si nu rezulta care e de fapt problema ta de sanatate (ce-i drept, filmuletele de pe you tube nu se deschid)??? te cataloghezi ca fiind bolnav de schizofrenie paranoica, repeti mereu ca intri in starea paranoica insa nu rezulta deloc asta din ceea e ai postat; poti te rog sa dai un exemplu, doua, a manifestarilor ce te conduc la a consifdera ca esti paranoic?

Eu constat doar un om foarte tanar, extrem de tanar!!! care nu se poate adapta conditiilor de viata impuse de socitatea umana actuala care, vrem nu vrem, asta e, atata poate oferi, pana si in privinta asistentei sociale.

Revolta din tine, nu insemna de fapt paranoia, inadaptarea nici atat.

Unul din videoclipurile care nu se deschid, se pare ca evidentia faptul ca tu "ai vorbi cu anumite voci pe are le auzi in capul tau"??

Afirmai undeva ca imaginea din avatar esti chiar tu, daca am retinut eu corect, asa e?

 

Te iubesti foarte mult pe tine insuti si totusi te urasti, nu cumva inca nu stii cine esti tu cel pe care il iubesti, si tu cel pe care il urasti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vrajeli, daca nu e rost de pomana sau de bani esti 0?

Am scris, acuma nu mai sunt, dar am fost.Deci NU MAI SUNT.Cand am ajuns in Anglia am mai fost un pic inteligent.Am intrat in cladirea NESTLE si am dormit cateva nopti, am intrat intr-o casa care tocmai a fost vanduta, si proprietarii, nu se mutase inca.Am stat si acolo o saptamana si ceva.Acum sunt zero nu nu mai am vreun plan.Dar doar nu crezi ca am venit din Romania pana aici pe 0.

Am scris, acuma nu mai sunt, dar am fost.Deci NU MAI SUNT.Cand am ajuns in Anglia am mai fost un pic inteligent.Am intrat in cladirea NESTLE si am dormit cateva nopti, am intrat intr-o casa care tocmai a fost vanduta, si proprietarii, nu se mutase inca.Am stat si acolo o saptamana si ceva.Acum sunt zero nu nu mai am vreun plan.Dar doar nu crezi ca am venit din Romania pana aici pe 0.

Si nu mai imi spune ca sunt zero, ca nu imi place.

Am citit tot topicul si nu rezulta care e de fapt problema ta de sanatate (ce-i drept, filmuletele de pe you tube nu se deschid)??? te cataloghezi ca fiind bolnav de schizofrenie paranoica, repeti mereu ca intri in starea paranoica insa nu rezulta deloc asta din ceea e ai postat; poti te rog sa dai un exemplu, doua, a manifestarilor ce te conduc la a consifdera ca esti paranoic?

Eu constat doar un om foarte tanar, extrem de tanar!!! care nu se poate adapta conditiilor de viata impuse de socitatea umana actuala care, vrem nu vrem, asta e, atata poate oferi, pana si in privinta asistentei sociale.

Revolta din tine, nu insemna de fapt paranoia, inadaptarea nici atat.

Unul din videoclipurile care nu se deschid, se pare ca evidentia faptul ca tu "ai vorbi cu anumite voci pe are le auzi in capul tau"??

Afirmai undeva ca imaginea din avatar esti chiar tu, daca am retinut eu corect, asa e?

 

Te iubesti foarte mult pe tine insuti si totusi te urasti, nu cumva inca nu stii cine esti tu cel pe care il iubesti, si tu cel pe care il urasti?

Filmulete-le de pe youtube, nu sunt cu mine. Sunt cu alt membru de pe forum.Si tot el, e cel care aude voci.

Nu sunt eu Tom Cruise.

Cat despre starea mea, nu pot sa iti spun prea multe.Asta a fost prima data cand am intrat in acea stare.

Si da, m-am iubit destul acum vreo doi ani, dar acum ma urasc, pentru ca nu am facut nimic, sa rezolv situatia in care sunt.

Cred ca am avut si o parte buna, care a disparut, impreuna cu partea rea.Am avut momente cand am plans, pentru ca imi erea dor de mine.

vrajeli, daca nu e rost de pomana sau de bani esti 0?

Si cum iti spuneam.Nu am fost zero, ca pe 0 nu puteam sa vin din Romania, in Anglia cu autostopul.Am avut un pic de inteligenta, si un pic de motivatie.Am sperat ca o sa fac aici ceva.Dar acum nu mai sper.Aici oamenilor simt ca le lipseste un sentiment.Aici simt ca oameni nu se plac intre ei, si daca o sa raman aici nu o sa ma simt bine.Numai daca as avea un job bun, si mi-as permite sa ''umblu'' printre oameni mai buni, atunci poate m-as simti mai bine.Nu pot sa iti spun ce le lipseste, stii doar ca englezi au un accent specific.Le lipsesc niste sentimente, stima de sine, au.Dar nu simt iubire aici.Aici nu este un grup de oameni.Fiecare traieste separat.Nu il vezi pe gicu strigand la vasile.Biciclisti nici nu se baga in seama intr-e ei.In parc fiecare e cu grupul lui.

Imediat la intrare in Anglia la Dover, cum am intrat pe autostrada, gunoaie pe ambele parti ale autostrazi.Englezilor nu le pasa ce cred altii despre ei, pentru ca ei nu cred ca ii reprezinta pe ei gunoiul.Probabil da vina pe rege, io stiu.

vrajeli, daca nu e rost de pomana sau de bani esti 0?

Aici orice as face nu o sa ma simt nici un pic iubit.Astia pe aici au toti masini bune, mercedes, bmw.Nimeni nu ii ''vede mai bine''.Pot sa am cea mai scumpa masina aici, ca la nimeni nu le pasa.Lipseste acel sentiment.Aici munceste si are, atat.In Romania oricine are masina scumpa se crede valoros..Aici nimeni nu se crede valoros, daca ar face pe valorosul, nimeni nu il baga in seama.

Aici Regatul face, oameni sunt doar slujitori.Sa vezi cum fac lucruri, uni pentru alti, si se mint ca le pasa unul de altul, dar de fapt nu e asa.Aici regatul este iubit, barbatii sunt doar slujitori regatului.Asta are influenta si la femei.Aici toti au frica in suflet, si femeile stau asa cu ei, pentru personalitate.S-au obisnuit asa, de, tot regatul se ocupa cu apararea nu ei.

Sa ii vezi cum trec prin mislocul soselei, si face semn cu mana, si gata ala cu masina opreste.

Cand trec pe trecerea de pietoni, ii multumeste lu ala cu masina ca a oprit.

Sau daca trec pietonii pe rosu, aia cu masina opresc.Daca ar face asa in Romania si-ar lua bataie.

Am spus asta simt aici, si nu imi place.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici orice as face nu o sa ma simt nici un pic iubit.Astia pe aici au toti masini bune, mercedes, bmw.Nimeni nu ii ''vede mai bine''.Pot sa am cea mai scumpa masina aici, ca la nimeni nu le pasa.Lipseste acel sentiment.Aici munceste si are, atat.In Romania oricine are masina scumpa se crede valoros..Aici nimeni nu se crede valoros, daca ar face pe valorosul, nimeni nu il baga in seama.

 

Adica tu tanjesti dupa recunoastere universala, nu conteaza ca e de fatada. Eu asa ceva nu pot intelege, este ceva profund destructiv. Senzatiile tari cer senzatii si mai tari, asa ca nu e de mirare ca ajungi sa se rupe coarda fragila pe care faci echilibristica. Asa cum zicea cineva la tv, viata nu mai are valoare decat daca are un ritm infernal, iar senzatiile care ne bombardeaza sunt atat de puternice incat daca ar incetini ar crea o lipsa perceputa aproape ca o durere, iar ca sa o potolesti ai nevoie de stimuli exteriori si mai puternici, iar din acest carusel nu prea iesi intreg la cap. Copiii nu mai au rabdare sa citeasca o carte, sa invete, sa comunice ne-agresiv, sa mediteze sau sa stea pur si simplu linistiti. Toti vor mai mult de la mediul inconjurator si neglijeaza ceea ce inseamna viata sufleteasca independenta de tumultul din afara. Sunt dependenti de senzatii tari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu in Romania nu am avut masina scumpa, eu aveam stima de sine, si valoare, cand ma gandeam cine sunt, si ce pot face ca fiinta.Eu sunt singura finta(oameni de fapt) care imi pot crea, un spatiu inchis, cu care ma pot deplasa destul de repede oriunde pe pamant.Ferit de ploaie, ninsoare, vant, avand controlul temperaturii.

Ma pot deplasa prin aer la fel intr-un mediu protejat, pot bea sampanie, la cateva mii de metri in aer.

Imi puteam imagina asta, si atunci eream oarecum, uimit de mine, m-a intrebam, ce am facut sa merit atat de multe.Ma bucuram ca sunt special.

Pe mine asta ma facea sa ma simt minunat, eu sunt singura fiinta care poate asa ceva, si tot ce e pe pamant sunt special facute pentru mine.Deci am destule motive sa ma simt valoros, sau cel putin aveam.

Nu ma laudam, ca alti.Vreau doar sa spun ca lipseste ceva.Acel ceva.


 

Adica tu tanjesti dupa recunoastere universala, nu conteaza ca e de fatada. Eu asa ceva nu pot intelege, este ceva profund destructiv. Senzatiile tari cer senzatii si mai tari, asa ca nu e de mirare ca ajungi sa se rupe coarda fragila pe care faci echilibristica. Asa cum zicea cineva la tv, viata nu mai are valoare decat daca are un ritm infernal, iar senzatiile care ne bombardeaza sunt atat de puternice incat daca ar incetini ar crea o lipsa perceputa aproape ca o durere, iar ca sa o potolesti ai nevoie de stimuli exteriori si mai puternici, iar din acest carusel nu prea iesi intreg la cap. Copiii nu mai au rabdare sa citeasca o carte, sa invete, sa comunice ne-agresiv, sa mediteze sau sa stea pur si simplu linistiti. Toti vor mai mult de la mediul inconjurator si neglijeaza ceea ce inseamna viata sufleteasca independenta de tumultul din afara. Sunt dependenti de senzatii tari.

In Romania cand eream bine si ma simteam valoros, oameni simteau si ei si ma tratau ca pe un om valoros.Chiar si oameni rai ma tratau cu respect, pentru ca ei ii credeam valorosi pe ei, la fel ca pe mine.Ei se straduiau sa para buni in fata mea, ca eu sa ii apreciez.Si le placea mult.

Editat de AlexCoiotul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×