Sari la conținut
Forum Roportal
Emi

Cancer osos

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O primavara linistita si insorita tuturor!

 

Va rog ma poate ajuta cineva cu detalii legate de cancerul osos: simptome, metode de diagnosticare (altele decat analizele de sange sau radiografii care sunt in limite normale), cauze posibile ale bolii.

Va multumesc.

Emi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga EMI,

cancerul este o boala care are simptome in fazele mai avansate. In majoritatea cazurilor, cancerul se depisteaza din intamplare in fazele incipiente. Daca ai cea mai mica suspiciune cere medicului sa-ti recomande o SCINTIGRAFIE OSOASA. Gandeste-te totusi ca nu merita sa te iradieze doar daca crezi ca ai cancer osos.De obicei durerile se manifesta la nivelul incheieturilor care devin cu timpul imobile. Dar cauza acestor dureri poate fi si un reumatism. Cel mai bine fa-ti analize complete de sange (nu uita de factorul reumatic). Daca mai ai in familie cazuri de bolnavi de cancer (osos si nu numai) spune-i medicului si roaga-l sa te ajute cu sfaturi. Sper ca vei lua o decizie inteleapta si nu vei ezita sa mergi la medic! SUCCES SI SANATATE!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut Emi

 

Eu am fost diagnosticat cu cancer osos in caz de vezi topicu meu si vrei sa afli mai multe despre aceasta boala contacteazama la adresa kapas.84@gmail.com poate te pot ajuta cu cateva sfaturi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! As vrea sa pun o intrebare tuturor cunoscatorilor, deoarece o foarte buna prietena a mea, este suspecta de Cancer osos, si as vrea daca se poate sa imi dati anumite simptome sau sfaturi in privinta bolii... In urma cu aproximativ doua luni se plangea de dureri ingrozitoare de maini si de picioare, iar acum o saptamana a lesinat, iar cand s-a dus la doctor ii s-a spus ca este suspecta de cancer osos...! Ii s-a dat tratament ceva calciu si am impresia fier si d3, nici nu situ exact... dar orice sfat sau indrumare, ar prinde foarte bine! Va multumesc pentru timpul acordat, va doresc o zii buna in continuare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua! As vrea sa pun o intrebare tuturor cunoscatorilor, deoarece o foarte buna prietena a mea, este suspecta de Cancer osos, si as vrea daca se poate sa imi dati anumite simptome sau sfaturi in privinta bolii... In urma cu aproximativ doua luni se plangea de dureri ingrozitoare de maini si de picioare, iar acum o saptamana a lesinat, iar cand s-a dus la doctor ii s-a spus ca este suspecta de cancer osos...! Ii s-a dat tratament ceva calciu si am impresia fier si d3, nici nu situ exact... dar orice sfat sau indrumare, ar prinde foarte bine! Va multumesc pentru timpul acordat, va doresc o zii buna in continuare!

 

 

 

Din analize de laborator reiese boala.

 

Sa speram cu este si metastazat cancerul si sa ne rugam sa aiba mila Dumnezeul de sarmana femeie.

 

Sucuri de legume si fructe proaspete de la tara daca se poate adica organic sau naturale nu cu chimicale.

 

Niste exercitii n-ar strica sa-i intareasca putin oasele, mersul pe jos ar fi un inceput dar trebuie luat aprobarea unui doctor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tratament cu vit B17...si eliminarea carnii

fructe si legume.....mai ales simburi de caisa.....o vor ajuta......

.....(atentie la medicamente cu chimicale-nu trebuiesc recomandate.....)

boala este o deficienta de vitamine din corp.....se poate recupera.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua! As vrea sa pun o intrebare tuturor cunoscatorilor, deoarece o foarte buna prietena a mea, este suspecta de Cancer osos, si as vrea daca se poate sa imi dati anumite simptome sau sfaturi in privinta bolii... In urma cu aproximativ doua luni se plangea de dureri ingrozitoare de maini si de picioare, iar acum o saptamana a lesinat, iar cand s-a dus la doctor ii s-a spus ca este suspecta de cancer osos...! Ii s-a dat tratament ceva calciu si am impresia fier si d3, nici nu situ exact... dar orice sfat sau indrumare, ar prinde foarte bine! Va multumesc pentru timpul acordat, va doresc o zii buna in continuare!

buna, ma numesc andreea si sotul meu este diagnosticat cu cancer osos. cel mai bun lucru in cazul acestei boli este o cura cu cartilaj de rechin care e drept un pic cam scump dar face minuni. il gasiti la farmacie si face cam 750000 cutia de 100 de comprimate si se ia de trei ori cate una pe zi.

sanatate multa sa aveti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua! As vrea sa pun o intrebare tuturor cunoscatorilor, deoarece o foarte buna prietena a mea, este suspecta de Cancer osos, si as vrea daca se poate sa imi dati anumite simptome sau sfaturi in privinta bolii... In urma cu aproximativ doua luni se plangea de dureri ingrozitoare de maini si de picioare, iar acum o saptamana a lesinat, iar cand s-a dus la doctor ii s-a spus ca este suspecta de cancer osos...! Ii s-a dat tratament ceva calciu si am impresia fier si d3, nici nu situ exact... dar orice sfat sau indrumare, ar prinde foarte bine! Va multumesc pentru timpul acordat, va doresc o zii buna in continuare!

 

Salut,sint psiholog si am intilnit multi pacienti diagnosticati cu diferite tipuri de cancer.......din experienta pot sa-ti spun ca cele mai bune rezultate le-am obtinut cu produsele biologice de le Tianshi si mai nou,cu cele de la Green Valey.Corporatia Tianshi a elaborat un sortiment larg de suplimente biologic active ce contin calciu ionic, calciu pe care organismul il absoarbe in proportie de peste 95%.Se pare ca la ora actuala sint nr. 1 in lume.Dar sa nu uitam nici de atitudinea mentala.............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:yes: BUNA SEARA! MA NUMESC MIRELA MITA, SUNT PROFESOR DE RELIGIE LA SCOALA 200 DIN BUCURESTI. IN CLASA A 2 A AM UN BAIETEL BOLNAV DE CANCER OSOS CU METASTAZA! MEDICII SUNT SCEPTICI, NU-I MAI DAU MULT DE TRAIT!...EU VREAU SA IL AJUT DAR NU STIU CUM ...AM SCRIS MAI PESTE TOT....BANI NU AM PUTUT STRANGE, ANDREI NU STIE CE SOARTA IL ASTEAPTA...VA ROG AJUTATI-MA! NU STIU CUM EXACT DAR STIU CA NU PUTEM RAMANE INDIFERENTI CAND UN COPIL SUFERA SI E PE MOARTE....EU LE SPUN MEREU " COPII NU AU VOIE SA MOARA!!!!!!"...VA ROG....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna seara...am si yo o prietena apropiata care este suspecta de cancer osos si as vrea sa aflu cat mai multe despre aceasta maladie....cine ma poate ajuta il rog sau o rog frumos sa imi dea add la id Cretzu_alyn va multumesc frumos :stars: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×