Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

3ani au trecut repede, cu certuri mici, cu impacari, cu concedii cu amintiri frumoase. in ultima vreme(eu stresata cu munca, nu incerc sa imi gasesc scuze) au intervenit certuri mai avansate. am spus ceva ce nu trebuia spus... atunci pleaca, daca nici sa discutam nu se mai poate(fiindca aveam impresia ca nu mai doreste nici sa ma ascuklte, sa discutam)

si a plecat.

 

incercand sa il uit, am deschis un cont ici colo, de plictiseala, de nevoia de a discuta cu cineva, dar tot la fel de repede le-am inchis, asta nu ma caracterizeaza, am spus. intre timp el a aflat.

si acum.... gata, nu se mai poate ierta faptul ca el plecase(intr-o garsoniera) si eu in lok sa sun sa intreb ce face eu stateam pe conturi. acum... dupa cateva zile el a reusit sa... simta ZERO asa cum o spune el. nu mai simte nimik pt mine. am incercat sa ii scriu mail, sms, sa il astept la munca, nici nu s-a uitat la mine. e asa de grav faptul ca l-am scos afara, cum spune el, incat se pot sterge din inima si dinn creier cei 3 ani jumate ??? nu inteleg, voi intelegeti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

au intervenit certuri mai avansate. am spus ceva ce nu trebuia spus... jumate ??? nu inteleg, voi intelegeti?

 

Cel mai bine s-ar putea înţelege dacă prima literă din fiecare cuvânt de la începutul fiecărei fraze, ar fi scrisă cu majusculă.

 

De ce v-aţi certat, şi ce ai spus ce nu trebuia spus ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine s-ar putea înţelege dacă prima literă din fiecare cuvânt de la începutul fiecărei fraze, ar fi scris cu majusculă.

 

De ce v-aţi certat, şi ce ai spus ce nu trebuia spus ?

 

E greu sa fii atent la detalii marunte, cand sufletul iti plange... in fine.

ce am spus? sa plece, doar am scris mai sus....

- Daca crezi ca nu mai suntem in stare sa discutam teme ce ne prevede pe amandoi... atunci mai pleaca.(e prea complex si prea lunga povestea ca sa pun detalii aici. Bineinteles ca nu m-am trezit intr-o dimineata si am inceput asa discutia, sunt discutii care le are fiecare relatie, sunt mici neplaceri, sunt nelamuriri, ignorari, din partea lui, si cate si mai cate) dar toate-s trecatoare. aici insa ...am gresit, ca i-am spus sa plece.

 

intrebarea mea... poate cineva sa stearga tot ce a fost in cateva zile? pui capat asa... unei relatii?

Editat de Tacerea_mea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intrebarea mea... poate cineva sa stearga tot ce a fost in cateva zile? pui capat asa... unei relatii?

Depinde de firea omului. Eu de exemplu pot.

 

De ce sa lalai si sa "tragi de par" ceva ce nu merge? Faci tot posibilul sa mearga. La un moment dat, te convingi ca nu merge. Si gata. Game over. De ce sa suferi dupa ? Sa suferi ca n-o sa mai suferi? :roll:

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e prea complex si prea lunga povestea ca sa pun detalii aici.

 

intrebarea mea... poate cineva sa stearga tot ce a fost in cateva zile? pui capat asa... unei relatii?

Detaliile însumate, dau un cadru general prin care se poate înţelege o situaţie. Chiar din cauza neglijării detaliilor, nu putem pricepe anumite lucruri.

 

Pentru întrebarea: "poate cineva sa stearga tot ce a fost in cateva zile ?", răspunsul meu este: "da, poate !" ! Dacă un om e cu un alt om, doar din dorinţa de a fi cu cineva fără a se potrivi în gândire, acelui om îi este foarte uşor să plece. Pentru a avea un răspuns la întrebarea: "de ce a plecat ?", trebuie să-ţi răspunzi întâi la întrebarea: "de ce v-aţi plăcut, atunci când v-aţi cunoscut ?".

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg, voi intelegeti?

dios mio, nu mai vrea sa aiba intiparit in creieri si in inima cei trei ani jumate ku tine si nu mai vrea sa va impacati! doar pentru ka l-ai dat afara din casa... si iti dai seama, era doar prima oara cand l-ai dat afara, daca era macar a doua oara, mai intelegeam.

 

De fapt tu esti atat de cramponata de anii astia si vrei ca el sa nu ii uite pentru ca sa nu simti ca au fost degeaba, fara sens, finalitate. Ai nevoie ca el sa aiba nevoie de tine si sa te regrete. Orgoliu.

 

poate cineva sa stearga tot ce a fost in cateva zile

 

da.

 

Pentru a avea un răspuns la

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..bravo lui :roll:

 

cred ca si el e alergic la nepasare iar tu intoxicata de orgoliu .

 

...si inca cum se poate..

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"no use crying over spilled milk"

 

daca a plecat este alegerea lui, nu greseala ta. iti poti cere iertare pt cuvintele rostite, dar nu-l aduci inapoi pt ca probabil era deja mai mult de jumatate iesit din relatie. Cuvintele tale n-au facut ceva ireparabil, ci au 'consfintit' o stare de fapt. Ca nu merge relatia si aveti drumuri care se separa.

 

Nu ai cum sa tii pe cineva langa tine nici prin cuvinte, nici prin gesturi disperate. Ramane sau nu, este libera lui alegere. Nu ai o contributie atat de mare pe cat te invinovatesti. La manie multe zice omul. Daca le iei ad literam, pai e clar ca intre voi certurile cauzeaza rupturi si nu "acomodari".

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai exista posibilitatea ca lui sa-i fi "murit" sentimentele in timp, iar acum...doar a gasit un pretext mai bun: tu l-ai dat afara, el a plecat; momentul perfect sa puna capat.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai exista posibilitatea ca lui sa-i fi "murit" sentimentele in timp, iar acum...doar a gasit un pretext mai bun: tu l-ai dat afara, el a plecat; momentul perfect sa puna capat.

 

Asta cred si eu. Mai rar sa fie provocata o despartire definitiva de catvea cuvinte.

Dar nu inseamna ca nu ii va trece; poate criza e una temporara si se va rezolva. Se mai intampla.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×