Sari la conținut
Forum Roportal
Diana Marinela

Prietenii intre persoane cu dizabilitati

Postări Recomandate

Salutare! La 27 ani pe langa multe altele ti-ai dori in primul rand PRIETENI. Sora mea, a fost diagnosticata cu nu stiu ce dizabilitate(sindrom de trunchi cerebral, spastica etc.), care nu se poate rezolva cu cateva mii de euro, sau o operatie in tari straine. Faptul ca se deplaseaza putin mai greu ( fara scaun cu rotile, sau carje, doar mai lent, poarta gheta ortopedica totusi) si la fel vorbeste mai lent, societatea o priveste mai ciudat sau o ignora - cei care sunt in cauza, stiu despre ce vorbesc.

 

Daca stiti ceva forum-uri specializate pt tinerii cu aceleasi probleme, sau care ar avea RABDARE in primul rand, si care nu ar judeca-o ar fi super!

 

p.s. Orasul nostru e foarte mic si nu exista niciun fel de organizatie pentru astfel de tineri :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Este peste puterea mea de intelegere.

 

 

La fel e si pt. mine. Oamenii cu dizabilitati n-ar trebui priviti crucis, ci integrati pur si simplu in societate, firesc.

Editat de Pasarea_fleosnics
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La fel e si pt. mine. Oamenii cu dizabilitati n-ar trebui priviti crucis, ci integrati pur si simplu in societate, firesc.

Nici macar n-ar trebui integrati in societate. Ei ar trebui intr-un mod firesc, sa faca parte din ea.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici macar n-ar trebui integrati in societate. Ei ar trebui intr-un mod firesc, sa faca parte din ea.

:good: Da, foarte frumos spus! :flowers:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici macar n-ar trebui integrati in societate. Ei ar trebui intr-un mod firesc, sa faca parte din ea.

 

De acord ca oamenii de multe ori se incapataneaza sa vada diferentele dintre ei.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De acord ca oamenii de multe ori se incapataneaza sa vada diferentele dintre ei.

Ca le vad n-ar fi o problema, oamenii chiar sunt diferiti, dar eu cred ca ar trebui sa accepte faptul ca a fi diferit nu inseamna a fi neaparat mai rau, mai prost, mai lipsit de importanta.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×