Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

e un motiv simpatic sa devii paranoic. (unora le place starea...) :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa afirm sau sa infirm - desi am lucrat in domeniu - dar umbal vorba ca ar fi... dar nu la nivelul asta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiu k sunt oameni kre t pot ucide cu puterea mintii cum ai spus tu :tease: dar nu mai stiu exact cum se numesc..e adevarat..dar nu cred k lucreaza pt kgb..sau cva d genu... dar de existat exista :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar totus ar fi posibil. :tease:

E posibil :cheer: ...ni se implanteaza un cip in partea dreapta a creierului si apoi ne sunt urmarite si controlate toate activitatile.....e bine asa? :cheer:

 

Daca ar fi existat o astfel de metoda fi sigur ca s-ar fi aflat imediat :good: ....cati barbati nu si-ar dori sa implanteze cipuri femeilor :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am auzit de faza asta undeva(nu mai tin minte unde),cu agentii KGB care controlau mintile oamenilor cu niste aparate pe baza de microunde si care ocideau cu puterea mintii.Poate stiti voi ceva.

Puterea mintii poate ucide cel mai bine pe posesorul creierului care gazduieste respectiva minte. Desigur, mintea poate fi manipulata. Experimental s-a dovedit clar ca creierul poate fi controlat din exterior prin propagarea anumitor frecvente, dar nu toti indivizii sunt la fel de sensibili la starea de nervozitate indusa din exterior. Se zvoneste ca dispozitive de emisie au fost folosite pentru favorizarea declansarii evenimentelor din decembrie '89. Unii se controleaza bine, mai ales persoanele solitare (care nu se afla in acel moment intr-un grup) sau cei care reusesc sa constientizeze fenomenul. Se stie ca psihologia maselor este total aparte si contrar asteptarilor nu prea are legatura cu psihologia individului izolat. De exemplu o persoana cum ar fi un medic la cravata cu comportament decent si bune maniere, intra intr-un grup unde poate fi vazut urlind, injurind, sarind, etc. Grupul actioneaza altfel decit persoana, grupul fiind in special vizat de acest tip de control ( vezi proiectul MK ULTRA), astfel incit miscarile de mase sa poata fi manipulate intocmai ca o turma de oi. In concluzie, inutil in cazul unei persoane sa ucizi cu forta mintii, dar foarte util in a crea disfunctii de gindire ( agresivitate, confuzie, nervozitate, etc.) in grupuri ostile. Mai poate fi util in cazul influentarii deciziilor politice a unor conducatori dar n-am citit despre asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am auzit de faza asta undeva(nu mai tin minte unde),cu agentii KGB care controlau mintile oamenilor cu niste aparate pe baza de microunde si care ocideau cu puterea mintii.Poate stiti voi ceva.

primele institutii de parapsihologie au aparut,asa cum era de asteptat in sua si urss,cu toate ca si germania a facut ceva experiente in domeniu.

odata cu terminarea 2 nd war si inceperea razboiului rece , lupta dintre aceste 2 mari superputeri s/a dus si la nivelul papapsihologic.

astfel serviciile secrete au inceput sa dezvolte unitati speciale de inregimentand astfel de oameni cu capacitati extrasenzorilale,ajungand cu succes la rezultate remarcabile din acest punct de vedere.

sigur nici securitatea lui ceausescu, nu s/a lasat mai prejos, infiintand in 82, o astfel de sectie, care era mai mult decat ultrasecreta, insa nici un general nu stia cu ce se ocupa exact sectia respectiva, ea fiind in subordinea directa a c.c.al partidului.

intamplator sau nu,l/am cunoscut pe corut, care in cartile sale face asemenea referire la acesti "superagenti"

acum insa nu trebuie sa iei de bune toate "floricelele" din carte ,ci sa cuprinzi esentialul.

dupa revolutie, sectia a fost desfiintata, o parte din ei au iesit la pensie,o parte au murit...iar cilalti sa/u imprastiat prin alte subunitati...asteptand in liniste pensionarea!

...doar simplu fapt legat de faptul ca, gandul este o emisie de energie...si ar trebuii sa/ti dea fiori!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe mine era sa ma omoare una cu puterea mintii.....ma deocheat cand eram mic ;)

 

:P stiu, pe mine chiar m-a omorat ! Doamne ce minte avea ! brr!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×