Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Pot fi manipulate masele prin diverse metode: dispozitive psihotronice, persoane cu capacitati paranormale, etc, pentru a putea fi controlate si dirijate in directii dorite de anumite cercuri de influenta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... Stiu ca de cativa ani buni, Serviciile Secrete americane, F.B.I si Pentagonul (dar si alte structuri) au devenit interesate in "achizitionarea" unor astfel de persoane cu capacitati extrasenzoriale cat si cu vaste cunostintze din domeniul parapsihologiei... Dar la razboi psihotronic, cel putin dupa parerea mea, inca nu s-a ajuns.

... Dar pot fi manipulate masele prin intermediul unor tactici deja clasice in psihologie, cum ar fi: persuasiunea si N.L.P.-ul (sau arta programarii neuro-lingvistice). Deci astea sunt tactici si strategii psihologice, pe care le putem intalni aproape pretutindeni in politica, mass-media si advertising. Razboiul psihotronic e, totusi, ceva mult mai periculos...;)

Editat de e-X-plorer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... Stiu ca de cativa ani buni, Serviciile Secrete americane, F.B.I si Pentagonul (dar si alte structuri) au devenit interesate in "achizitionarea" unor astfel de persoane cu capacitati extrasenzoriale cat si cu vaste cunostintze din domeniul parapsihologiei... Dar la razboi psihotronic, cel putin dupa parerea mea, inca nu s-a ajuns.

poti afirma ca nu suntem manipulati din umbra ?

poti fi sigur ca actiunile tale sunt dictate de propriul tau arbitru, sau sunt rezultatul unei presiuni mass-media sau al unor mesaje subliminale strecurate perfid printre r

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×