Sari la conținut
Forum Roportal
stiri

Stiri: Romanii sunt fruntasii Europei la consumul de alcool

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Romanii sunt campioni europeni la consumul de alcool, depasind cu 3 litri media europeana. O arata datele ultimului studiu al Organizatiei Mondiale a Sanatatii. Romanii sunt campionii Europei la consumul de alcool Imaginea 1/1 Astfel, in Romania,...

 

Articolul complet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Romanii sunt campioni europeni la consumul de alcool, depasind cu 3 litri media europeana. O arata datele ultimului studiu al Organizatiei Mondiale a Sanatatii. Romanii sunt campionii Europei la consumul de alcool Imaginea 1/1 Astfel, in Romania,...

 

Articolul complet

 

3 litrii pe luna sau pe saptamana?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Articolul spune ca media anuala este de 15 litri pe cap de locuitor. Aia 3 litri sunt in plus fata de media europeana care este de 12 litri anual pe cap de locuitor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Articolul spune ca media anuala este de 15 litri pe cap de locuitor. Aia 3 litri sunt in plus fata de media europeana care este de 12 litri anual pe cap de locuitor.

 

 

Un betiv veritabil, termina cota anuala de 12 litri in 12 zile, iar pan-la sfarsitul lunii, mai bea cota mea dar si a ta!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am cota la alcool. Pana recent n-am baut toata viata, iar de catva timp incoace am gustat ceva vin si bere de cateva ori. Atat. Curiozitate despre ceva ce nu am incercat niciodata. Nu beau social, nu beau regular. Nu am de gand sa ma apuc de baut alcool, social sau cu regularitate.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de catva timp incoace am gustat ceva vin si bere de cateva ori.

 

De sarbatori si cand vine cineva la masa, mereu bem ceva alcool daca e racoare. Azi noapte a fost chiar foarte frig si am avut vizitori nocturni 4 adulti si nici eu nu stiu cate sticle s-au golit, 2 de sampanie deodata, ne era sete si parca se evapora din pahare lichidul. S-a si mancat bine, nimeni n-a patit nimic. Pe la 4 sau 5 dimineata m-am culcat ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu are cum sa fie adevarat. Doar cei care locuiesc in Anglia va vor zice ca nu are cum, acolo zac beti si femei si barbati deopotriva. Dar deh, de ce sa nu ne faca aceste statistici scursura scursurilor?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu are cum sa fie adevarat.

 

M-am gandit si eu la asta ca anual 12-13 litri de vine nu e nimic, taranul roman bea un butoi de 1000 de litri de vin peste iarna si inca cateva vadre de tuica si tot ce mai pica in mana ... dar nu ma pun cu statisticile la discutie. Precis au gresit undeva!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti de groaza :lol:

Astea sunt mituri, pentru asta trebuie sa fii instarit, sa ai vie sa ai livezi sa ti le faci singur, dar nici atunci nu produci o asemenea cantitate. Iar ca sa cumperi inseamna enorm de multi bani.

Mai sunt si din astia, nu zic ba, dar sunt exceptiile.

Sunt multi care beau peste masura, dar nu cred ca mai mult decat in alte tari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×