Sari la conținut
Forum Roportal
Fiero

Cantitate versus mod de manifestare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu conteaza cantitatea de iubire care-ti este oferita, ci modul in care aceasta ti se ofera. Degeaba te iubeste cineva din tot sufletul sau daca modul in care acesta isi manifesta dragostea nu corespunde cu ceea ce-ti doresti tu, nu ti se potriveste. Pentru ca doi oameni sa aiba o relatie implinita trebuie ca ceea ce fiecare ofera sa corespunda cu ceea ce celalalt isi doreste sa primeasca.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa este. Totul e un schimb, si nu vad nimic rau in asta. Cine vrea sa ofere, sa ofere fara sa astepte ceva in schimb. Oamenii au o mare afinitate pentru povesti, si ridicarea lucrurilor banale la rang de te miri ce prostie care unge pe corason. De ce nu vor sa priveasca realitatea in ochi, nu stiu. Se prostesc singuri cu niste iluzii care mereu ii ranesc. Vietii putin ii pasa de maximele frumoase sau intelepte, cum bine spune cineva.

 

Daca ai ceva de oferit, ofera fara asteptari, fara iluzii, ca doar traiesti in prezent omule, nu in viitor. Incredere in clipa, asta ii trebuie omului. Desi oamenii par atat de diferiti, suntem mult mai asemanatori. Diferentele sunt doar la suprafata.

 

eu nu am intalnit niciodata un om care sa imi corespunda 100 % :roll:

 

Nici nu trebuie. Tu poti iubi un om doar daca e o copie a ta ?

Editat de Renaissance'91
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare vrea sa primeasca ce isi doreste, deci corect, e important modul in care se manifesta dragostea.

Dragoste in care sa dai si sa nu ceri nimic nu exista.

Ca oamenii au nevoi sexuale, locative, financiare, sociale sau de alta natura asa ca accepta moduri de manifestare a dragostei care difera de ce si-ar fi dorit, e alta treaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×