Sari la conținut
Forum Roportal
tjedy2000

Clonarea si manipularea materialului genetic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

NU!

omul poate crea trupul - sufletul tot de la Dumnezeu vine!

 

Eu cred ca omul nu poate crea nimic... nici macar o piatra... dar o fiinta vie! Atentie! Noi nu putem altceva decat sa mimam creatia: sa transformam "materia prima" creata de Dumnezeu! Dar nu-i asa ca-i minunat? Dumnezeu ne-a facut in asa fel incat noi putem fi shi noi, in lumea noastra, mici "creatori"! nu cred ca exista om pe lumea asta care macar sa nu-shi doreasca sa "creeze" ceva...

Deci omul nu poate crea trupul... mie mi se pare cel putin un sacrilegiu sa ne exprimam asa..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, Dumnezeu nu e material - e doar un spectru al unei fiinte disparute de milenii.

 

Foarte interesant ce spui! Dar daca as spune ca Dumnezeu, nu numai ca ESTE material, ci este ABSOLUT tot ce ne inconjoara! Este shi materie shi spirit, TOTUL! Probabil ca ai sa intrebi... este shi bine shi rau?

NU! Pentru ca raul nu poate face altceva decat sa distruga, sa inshele, sa "creeze" iluzii! Deci Dumnezeu este numai BINE!

 

Dar de ce ai zis "diparute de milenii"? Asta n-am inteles-o...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Foarte interesant ce spui! Dar daca as spune ca Dumnezeu, nu numai ca ESTE material, ci este ABSOLUT tot ce ne inconjoara! Este shi materie shi spirit, TOTUL! Probabil ca ai sa intrebi... este shi bine shi rau?

NU! Pentru ca raul nu poate face altceva decat sa distruga, sa inshele, sa "creeze" iluzii! Deci Dumnezeu este numai BINE!

E doar o iluzie.

Dar de ce ai zis "diparute de milenii"? Asta n-am inteles-o...

Am mai spus-o la o alta discutie: existenta lui e un mit se bazeaza pe o poveste reala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oricum, noi, oamenii, am ajuns la nivelul la care ne cam jucam de-a Dumnezeu.

 

Shi daca ne jucam de-a Dumnezeu, ce? Totul e sa nu facem rau... ce, principiul de a construi este rau??

sau de a vindeca??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Shi daca ne jucam de-a Dumnezeu, ce? Totul e sa nu facem rau... ce, principiul de a construi este rau??

sau de a vindeca??

principiul e bun. practica e defectuoasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×