Sari la conținut
Forum Roportal
Spyder

Binele si raul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ai atins foarte bine problema si ma bucur ca m-ai inteles. Aceasta este adevarata idee de pe acest topic.

Totusi de ce acea persoana face acest lucru? Eu sincer daca imi face cineva un bine, incerc si nu ma las pana nu ii intorc si eu binele respectiv si niciodata nu zic ca a fost suficient si incerc sa fac si mai bine.

Dar cand cineva te roaga sa il ajuti, o faci apoi iti intoarce spatele sau te judeca gresit....aici e toata chestia! Cum au alti oameni puterea de a raspunde binelui cu rau? Nu au mustrari de constiinta stiind ca cineva a ajutat si el/ea nu a raspuns cu nimic?

Repet: nu doresc recompensa pentru ce am facut...doar sa inteleg de ce unii oameni se comporta atat de gresit! ;)

Din cauza pacatului,din cauza ca Duhul lui Dumnezeu nu locuieste in ei!

GAL 5: 22 Roada Duhului, dimpotriva, este: dragostea, bucuria, pacea, indelunga rabdare, bunatatea, facerea de bine, credinciosia,

GAL 5: 23 blindeta, infrinarea poftelor. Impotriva acestor lucruri nu este lege.

GAL 5: 24 Cei ce sint ai lui Hristos Isus, si-au rastignit firea paminteasca impreuna cu patimile si poftele ei.

GAL 5: 25 Daca traim Duhul, sa si umblam prin Duhul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cauza pacatului,din cauza ca Duhul lui Dumnezeu nu locuieste in ei!

Asta e contributia ta personala la subiect? :) Papagalule. :huglove:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bai nene, asta-i atac la personal. :P

 

Cam asa e. Da cine mai sta sa numere :huglove:

Eu am o ipoteza. S-ar putea sa ma insel.

Cred ca cioanas e un bot. Un program care raspunde automat cu citate din biblie. Nici macar nu cred ca e o persoana reala. Plus ca reactioneaza automat la toate atacurile impotriva neoprotestantilor

Trebuie sa recunosc ca are in spate un algoritm destept.

IA rulz :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cam asa e. Da cine mai sta sa numere :huglove:

Eu am o ipoteza. S-ar putea sa ma insel.

Cred ca cioanas e un bot. Un program care raspunde automat cu citate din biblie. Nici macar nu cred ca e o persoana reala. Plus ca reactioneaza automat la toate atacurile impotriva neoprotestantilor

Trebuie sa recunosc ca are in spate un algoritm destept.

IA rulz :)

Si eu am zis la fel. Ca este un fel de robot care raspunde automat numai ce are incriptat pe cip...si cam atat. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Na, gata, ho! :P

Saru'mana, gata, am inteles. :)

Doamne fere! :P :P

Apropo de topic, asa a fost de cand lumea si pamantul: Binele fara Rau nu a existat niciodata. Era prea anost sa fie numa bine (vorba mea :huglove: ) sau numa rau. Altfel, nu ii mai permitea Dumnezeu lui Lucifer sa se revolte si sa-l infrunte totodata atata timp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt :huglove: dar aici la religie daca esti din "afara" si spui ceva sar toti pe tine si te si ataca cu tot felul de pasaje din biblie :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt :huglove: dar aici la religie daca esti din "afara" si spui ceva sar toti pe tine si te si ataca cu tot felul de pasaje din biblie :P

te "ingroapa" direct, nu ca te ataca. :) :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bai nene, asta-i atac la personal. :huglove:

Ai dreptate, si imi cer pe aceasta cale scuze fata de papagali.

 

Pe de alta parte, s-a cam deviat de la subiect. Ar fi bine sa revenim la el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×