Sari la conținut
Forum Roportal
@5 IP

Prea nedrept pt. sufletu' meu sensibil...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pana zilele trecute io am suferit ca un caine, de nedreptatea ce mi s-a facut. Am fost acuzat pa nedrept si nici scuze n-am primit...nici altceva.

O sa-ncerc sa fiu scurt ,(de,... practica masculina...smile.gif), sa nu-mi abuzez rabdarea de a ceti, cum "cred a sti."

Zilele trecute o prietena a neveste-mi (foste...ca-i necesar sa zic), a venit in vizita si a ramas la noi (cam patru zile).Am incercat sa ma port cat mai jovial si cordial, dar ea (nevasta-mea), a zis ca am fost prea zelos.

Cica daca i-am spus musafirei sa mai ramana, ca pe mine nu ma deranjeaza deloc, am vorbit cu subinteles.S-a legat de formularea mea: "Nu ma deranjeaza...ba din contra, imi face placere..."

De-atunci a stat imbufnata si cand am incercat s-o iau in brate, mi-a zis s-o iau pe X, ca asta-mi doresc.Am zis ca-i trece repede, ca mai facuse faza asta, dar si azi mi-am facut singur cafeaua.

Mentionez ca iar mi-am facut curaj sa scriu, asa ca fiti indulgenti...(am citit de trei ori, sa nu inserez greselismile.gif).

A...da, uitam esentialu'...e drept sa stau sa sufar in taina, sau sa chem un preten, sa ma duc la crasma?Adica sa nu ma-ntelegeti gresit...nu la alta voi a merge, ci la distractie si s-o fac sa ma cheme ea la ea...nu sa-i mai satisfac io orgoliul.big_boss.gif

Sa devin maciomen, cand ma-ntorc la ziua...acasa...nu pe-o parte.yes.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aaa...pai...p'aci-mi faceam veacu' si din inertie...

Scuze...cum il mut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zilele trecute o prietena a neveste-mi (foste...ca-i necesar sa zic), a venit in vizita si a ramas la noi (cam patru zile).Am incercat sa ma port cat mai jovial si cordial, dar ea (nevasta-mea), a zis ca am fost prea zelos.

E vorba de fosta nevastă, fosta prietenă a actualei neveste, actuala prietenă a fostei neveste...sau despre ce fostă e vorba ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum pe mine ma depaseste faza pe care o expui, si anume de a sta cu fosta sotie in casa si a imparti tandreturi si gelozii cu ea. Dar probabil ai tu povestea ta :o: , iar eu fiind mai noua aici, n-o cunosc.

 

Parerea mea referitoare la dilema ta esta ca daca vrei sa pui gaz pe foc, pleaca la carciuma..O sa lasi impresia de nepasare. Tu vrei sa o "fierbi", dar s-ar putea sa dai tot tu in clocot, la intoarcere acasa. Acum depinde ce doresti. Daca doresti ca ea sa stie ca suferi in taina, ramai acasa si joaca-te cu lama pe incheietura mainii.(glumesc :P )Serios vorbind acum, daca vrei sa stie ca suferi pentru ca te-a "taxat" degeaba, daruieste-ti clipele firescului, fa ceea ce simti, nu ceea ce "ar trebui" sa faci ca sa obtii anumite reactii la ea. Ca stii si tu, deseori,nu se prea potriveste. :)

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Lupini:...

Despre fosta sotie...actuala din nou iubita e vorba.

@Mellissa Rebeca: ...

Deci sugerezi ca din doua rele... la carciuma-i mai bine...S-a marcat ! (am fost picol...ca ospatar ma depaseayes.gif).

 

 

@Amarena: ...

Si moderatorii pot sta aproape de moderatoare?...asa aproape...cat sa le admire?eusa_think.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Amarena: ...

Si moderatorii pot sta aproape de moderatoare?...asa aproape...cat sa le admire?eusa_think.gif

io...sincera sa fiu...nu stiu de ce ti-a mai dat a doua sansa.... :roll:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Despre fosta sotie...actuala din nou iubita e vorba.

Dacă fosta soţie a redevenit iubită, înseamnă că e fain ! Îi trece ei, la fel cum i-a trecut şi după ce aţi divorţat, că dacă nu-i trecea, nu deveneaţi din nou iubiţi. Uită-te la Silviu Prigoană: de câte ori a divorţat de aceeaşi soţie, şi s-a recăsătorit tot cu ea, iar acum ajunge să candideze la Primăria Capitalei. Fă şi tu ca el, şi cine ştie ce îţi rezervă viitorul ! :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io...sincera sa fiu...nu stiu de ce ti-a mai dat a doua sansa.... :roll:

 

Acu' sa-mi fie cu iertare, da' i-am vazut poza la topic si ...privirea aia, ochelarii, imaginatia cu secretara...ia pune si tu o poza...poate-mi trece...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×