Sari la conținut
Forum Roportal
Aniali

Operatie nas - fata umflata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt noua aici , am o intrebare pentru cei care se regasesc in situatia mea. am facut acum o saptamana operatie la nas deviatie de sept , si in acelasi timp si o infrumusetare a nasului ce a constat in micsorarea in partea de jos si sus l-a pilit un pic . operatia a fost inchisa , prin anestezie locala. Nu am avut vanatai la ochi deloc doar fata umflata . Astazi mi a dat jos bandajul,nasul este umflat(nu ma deranjeaza ,e normal) dar fata este foarte umflata ,mai umflata decat era atunci cand aveam bandajul pe fata. Nu pot sa zambesc , ma tine fata . Doctorul mi-a dat reteta cu vitamina c si vimovo(pastile). orice sfat este binevenit .cum pot sa revin la normal mai repede?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost in situatia ta, dar stiu ca aplicatia locala cu varza cruda (cu nervurile zdrobite in prealabil, astfel incat frunza de varza sa devina zemoasa), are un foarte bun efect antiinflamator, descongestionand urgent zona afectata.

Editat de Melissa Rebeca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt noua aici , am o intrebare pentru cei care se regasesc in situatia mea. am facut acum o saptamana operatie la nas deviatie de sept , si in acelasi timp si o infrumusetare a nasului ce a constat in micsorarea in partea de jos si sus l-a pilit un pic . operatia a fost inchisa , prin anestezie locala. Nu am avut vanatai la ochi deloc doar fata umflata . Astazi mi a dat jos bandajul,nasul este umflat(nu ma deranjeaza ,e normal) dar fata este foarte umflata ,mai umflata decat era atunci cand aveam bandajul pe fata. Nu pot sa zambesc , ma tine fata . Doctorul mi-a dat reteta cu vitamina c si vimovo(pastile). orice sfat este binevenit .cum pot sa revin la normal mai repede?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Si eu am trecut prin rinoseptoplastie, deschisa in cazul meu. Stai linistita, eu si dupa 2 saptamani inca eram umflata si vanata. Depinde de organismul fiecaruia. Mie doctorita mi-a dat sa folosesc diclofenac gel, atata tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×