Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu fi copil ! Mai da-i in kilu' meu pe parintii tai, sa-l ia p-ala sa-l infieze sa bea impreuna si sa te lase-n pace pe tine. Tu pune mana pe munca, stai undeva singura si vezi-ti de viata, nu vezi ca nimeni nu da doi lei pe ce simti si ce vrei tu la tine in neam ? Ca ce chestie sa-l suporti pentru ca nu te-a batut ? Crezi ca fetita ta ar fi prima care creste fara unul dintre parintii naturali ? Lasa-l, da-l dracu de terminat si pe el si p-ai tai, sa se ia de mana, n-au decat, sa se santajeze emotional intre ei si sa te-njure pe tine pana le-or cadea dintii. Dispari din viata lor si da-i afara din viata ta pe parazitii astia.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parintii mei ma acuza ca din cauza mea el s-a distrus si ca nu am constiinta ca ma gandesc numai la mine.ma fac simt ultima femeie,cea mai rea de pe pamant.

Este incredibil cum unora le place rolul de victima. Iti place sa suferi, nu te mai lamenta degeaba. Pana acum trebuia sa fii divortata si cu o poveste frumoasa de iubire la activ. Dar tu esti o femeie foarte slaba, te lasi manipulata si sunt convinsa ca daca pana acum n-ai divortat, nu ai sa o faci nici de acum inainte. Mai ales ca s-a si imbolnavit idiotul. Sunt de acord cu tot ce a spus SR mai sus, desi e clar ca n-o sa poti avea o astfel de atitudine. Singurul lucru care ti-a ramas de facut, este sa te rogi sa crape cretinul cat mai repede, ca sa scapi si tu de el. Desi, iti dai seama ce te vor acuza parintii si dupa ce vei ramane vaduva. :focus:

 

Asa patesc cei care permit altora sa decida pentru ei.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da,sunt slaba,recunosc insa e f greu sa lupti singura contra tuturor.e ingrozitor sa vezi cum te acuza chiar si cei mai apropiati tie care ar trebui sa te sustina.sa iti spuna ca o sa ajungi vai de capul tau si vei muri de foame.daca ati auzi aceste vorbe in fiecare zi oare cum v-ati simti?

Editat de Aseneth
scos citarea postarii anterioare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da,sunt slaba,recunosc insa e f greu sa lupti singura contra tuturor.e ingrozitor sa vezi cum te acuza chiar si cei mai apropiati tie care ar trebui sa te sustina.sa iti spuna ca o sa ajungi vai de capul tau si vei muri de foame.daca ati auzi aceste vorbe in fiecare zi oare cum v-ati simti?

Cine te pune sa le asculti? De ce le permiti sa iti vorbeasca pe acest subiect neintrebati?

Evita oamenii care iti induc stari negative, chiar si prin simpla lor prezenta.

 

Schimba-ti atitudinea fata de toti cei care te otravesc cu sugestiile si previziunile lor. Gandirea lor nu o poti schimba, dar poti in schimb sa nu le mai permiti sa te intoxice pe tine.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie divortul nu imi apare simplu. Deloc. El vine ca o recunoastere a unui esec si cu o bombardare pe multe planuri.

Presiunea ce vine din partea familiei, prietenilor este uriasa.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie divortul nu imi apare simplu. Deloc. El vine ca o recunoastere a unui esec si cu o bombardare pe multe planuri.

Presiunea ce vine din partea familiei, prietenilor este uriasa.

E mare lucru sa recunosti esecul, sa ti-l asumi si sa ai curajul sa rupi nefericirea, mergand singur/a mai departe. Presiunea din partea familiei pot sa o inteleg, pentru ca in general pentru ei conteaza ce spune lumea, nu cat sufera cel implicat intr-o casnicie nereusita. Dar nu pot sa-i inteleg pe prietenii care nu sunt alaturi de cel in cauza. Acestia nu-s prieteni, care nu se bucura ca acel cineva a plecat dintr-o relatie unde nu era nici implinit, nici fericit, o relatie care nu-i aducea nici macar bucurie. Se spune ca prietenii iti iarta orice, numai fericirea nu. Probabil continuarea ar fi ca ei nu pot ierta nici intentia (materializata sau nu) de-a rupe lanturile suferintei. :D

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie divortul nu imi apare simplu. Deloc. El vine ca o recunoastere a unui esec si cu o bombardare pe multe planuri.

Presiunea ce vine din partea familiei, prietenilor este uriasa.

ai foarte mare dreptate.putinele prietene pe acre le am ma sustin insa nu sunt tot timpul cu elel asa cum sunt cu aprintii mei care ma acuza tot timpul si ma fac sa ma simt vinovata pt tot

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da' chiar atat de slaba si usor de manipulat esti, ca ai nevoie sa stea cineva dupa coada ta 24 de ore din 24?! Nu esti constienta ca parintii tai gresesc?! Ii vezi ca pe niste dumnezei sau ce? Esti majora incepand cu 18 ani si stapana pe deciziile tale si pe viata ta.. sau ar trebui sa fii. Plus ca ai un suflet de copil pentru care esti responsabila, copilul tau iti va reprosa mai tarziu slabiciunea de-acum. Parintii tai gresesc iar tu te uiti ca bleaga in gura lor si joci dupa cum iti canta lumea din jur, dar nu lumea din jur iti traieste viata de rahat pe care ai avut-o cu barbatu-tau.

Tu nu stii ce ai trait si cine a fost vinovat in relatia ta? De ce ii lasi pe altii sa iti bage in cap minciuni? Nu-ti mai plange de mila si nu te mai victimiza atat, ca parca esti un copil plangacios. Asuma-ti responsabilitatea pt viata ta si a copilului. Esti femeie matura, ai tai sa mai taca dracu' din gura. Asa sa le zici din partea mea. Si eu am fost sub papuc, dar a venit o vreme cand n-am mai vrut sa fiu. Asa e normal sa fie.

Editat de Amarena
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×