Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

de 8 luni satu fara el sunt mult mai linistita insa de cate ori suna sa duca fetita la el ma tulbur,efectiv nu ma pot rupe sa nu imi mai pese de nimeni si de nimic

 

e normal sa fie asa. cand te coplesesc regretele, aminteste-ti mizeriile pe care ti le-a facut.....cu multa placere si indiferenta si.....move forward.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt multumita.nu il mai vreau inapoi.,nu as suporta nici simpla lui prezenta in casa,am ajuns sa il uarasc foarte tare dar nu vreau sa syfere copilul si sa ma invinovateasca pe mine

 

copilul va intelege atunci cind tu vei fi in stare sa te aduni.

o sa te invinovateasca pe tine ca te-ai sacrificat ptr cine nu merita si ai acceptat o viata mizerabila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am avut o discutie cu maicamea pe tema divortului si mi-a spus ca ar trebui sa mai astept ca poate el se imbolnaveste si nu o sa mai bea si atunci va trebui sa il primesc.nu imi vine sa cred cum poate gandi asa ceva.adica dupa ce s-a distrat cum a vrut si nu i-a pasat de mine deloc, cand se va imbolnavi eu va trebui sa il ingrijesc.va dati seama ce sfaturi primesc eu in fiecare zi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va dati seama ce sfaturi primesc eu in fiecare zi?

Chiar si sfaturile pot fi politicos refuzate. Poti spune "DA" sau "NU" oricarui lucru cat de mic. Cand taci si suporti dandu-ti fortat acceptul pentru ceea ce nu vrei de fapt, se aduna raul in tine - rau pe care ti-l faci tu insati. Tu esti responsabila pentru raul tau, tu ti-l amplifici. Curaj si spune lucrurilor pe nume! prin refuzul a ceea ce este incorect si acceptul doar a ceea ce este corect. Si vei deveni CINEVA.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar si sfaturile pot fi politicos refuzate. Poti spune "DA" sau "NU" oricarui lucru cat de mic. Cand taci si suporti dandu-ti fortat acceptul pentru ceea ce nu vrei de fapt, se aduna raul in tine - rau pe care ti-l faci tu insati. Tu esti responsabila pentru raul tau, tu ti-l amplifici. Curaj si spune lucrurilor pe nume! prin refuzul a ceea ce este incorect si acceptul doar a ceea ce este corect. Si vei deveni CINEVA.

normal ca i-am spus ca nu sunt de acord cu asa ceva,nu mi se pare corect dar ea sustine sus si tare ca el nu m-a batut si daca nu m-a batut nu am motiv de divort.ca doar nimeni pe lumea asta nu e perfect fericit,eu de ce sa nu il mai suport pt fetita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

normal ca i-am spus ca nu sunt de acord cu asa ceva,nu mi se pare corect dar ea sustine sus si tare ca el nu m-a batut si daca nu m-a batut nu am motiv de divort.ca doar nimeni pe lumea asta nu e perfect fericit,eu de ce sa nu il mai suport pt fetita.

Nu ai de ce sa il suporti pentru fetita. Fetita nu are ce sa faca cu el, cu exceptia cazului in care ar fi un bun parinte care sa-i acorde o grija si educatie speciale. Dar nu-i asa el, nu?.. Atunci e inutil tatal. "Pentru copil" nu face 2 bani daca parintele nu are ce oferi. Pentru copil este doar acela care chiar este pentru copil, si nu doar cu numele. Daca el nu face suficient pentru copil (nu doar 2 lei, ci educatia, ingrijirea si dragostea in sine), cu el sau fara el, tot aia e, nu ai nimic de pierdut sa-l cresti singura, ba poate doar de castigat si tu si copilul.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am avut o discutie cu maicamea pe tema divortului si mi-a spus ca ar trebui sa mai astept ca poate el se imbolnaveste si nu o sa mai bea si atunci va trebui sa il primesc.nu imi vine sa cred cum poate gandi asa ceva.adica dupa ce s-a distrat cum a vrut si nu i-a pasat de mine deloc, cand se va imbolnavi eu va trebui sa il ingrijesc.va dati seama ce sfaturi primesc eu in fiecare zi?

 

otilia, nu mai da vina pe mama ta, pe copil ca te judeca, tu n-ai curaj.

tu stii cel mai bine situatia, asuma-ti raspunderea deciziei tale, nu mai da socoteala nimanui.

Editat de YasmiSL
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

otilia, nu mai da vina pe mama ta, pe copil ca te judeca, tu n-ai curaj.

tu stii cel mai bine situatia, asuma-ti raspunderea deciziei tale, nu mai da socoteala nimanui.

am recitit postarile voastre si sunt din nou intr-o situatie groaznica,simt nevoia sa vorbesc cu cineva si nu am cu cine.inca nu am divortat,aseara am aflat ca sotul meu e in spital.am trimis fetita cu bunicul ei sa il vada,dar eu nu vreau sa merg,nu vreau sa il vad.acum parintii mei ma acuza ca din cauza mea el s-a distrus si ca nu am constiinta ca ma gandesc numai la mine.ma fac simt ultima femeie,cea mai rea de pe pamant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu ai de ce sa te simti vinovata! ai facut ceea ce trebuie rupandu-te de el...nu mai pune la inima tot ce spune lumea din jurul tau...esential e binele tau si al copilului...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu ai de ce sa te simti vinovata! ai facut ceea ce trebuie rupandu-te de el...nu mai pune la inima tot ce spune lumea din jurul tau...esential e binele tau si al copilului...

acum spune ca se va lasa de bautura ca are diabet.voi acuzata ca eu sunt cea rea si va trebui sa ma impac cu el

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×