Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

oricum si orice ar face el ,parintii mei vor ca eu sa ma impac cu el.deci orice le-as spune in privinta asta ei nu imi dau dreptate mie.maicamea plange ca am facut-o de ras ca rade toata lumea de mine ca m-am despartit de sotul meu si trebuie sa fiu sususa si sa demonstrez tuturor ca sunt o femeie adevarata si il iert si ma impac cu el si asta ca sa inchid gura lumii.

:doh:

O femeie adevarata esti daca le dai flit parintilor si daca nu te mai impaci cu idiotul ala. Si iti cresti singura (sau cu altul) copilul . Cum au putut atatea altele inaintea ta, poate intr-o pozitie financiara mai grea decat a ta, poti si tu. Dar ca sa reusesti, conditia esentiala este SA VREI!

 

Sa planga mama ta pana isi da duhul, daca pana la varsta asta nu a inteles ce trebuie sa faca o MAMA!

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

faptul ca a fatat nascut un copil se vede ca nu i-a dat si calitati de mama. Oameni indobitociti de o societate arhaica.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

maicamea plange ca am facut-o de ras ca rade toata lumea de mine ca m-am despartit de sotul meu si trebuie sa fiu sususa si sa demonstrez tuturor ca sunt o femeie adevarata si il iert si ma impac cu el si asta ca sa inchid gura lumii.

 

nu e vorba de gura lumii si de lume, ci de imaginea EI.

pe ea o faci de ris in fata lumii.

nu o intereseaza de tine si ce viata vei duce, o intereseaza ca ea sa fie imaculata si cu fruntea sus in lume.

 

 

De ce tii neaparat sa ai aprobarea lor in tot ceea ce faci?!

 

Nu e vorba de aprobare, e vorba de santaj.

Daca ramine singura nu mai are locatia magazinului si nu are cine sa-i stea cu copilul.

Mai ales la inceput ii folosea sustinerea si ajutorul lor, sunt convinsa ca daca il avea , pina acuma pleca deja.

In aceste conditrii ii e teama ca nu se va descurca singura .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu e vorba de gura lumii si de lume, ci de imaginea EI.

pe ea o faci de ris in fata lumii.

nu o intereseaza de tine si ce viata vei duce, o intereseaza ca ea sa fie imaculata si cu fruntea sus in lume.

 

 

 

Nu e vorba de aprobare, e vorba de santaj.

Daca ramine singura nu mai are locatia magazinului si nu are cine sa-i stea cu copilul.

Mai ales la inceput ii folosea sustinerea si ajutorul lor, sunt convinsa ca daca il avea , pina acuma pleca deja.

In aceste conditrii ii e teama ca nu se va descurca singura .

 

perfect adevarat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Otilica, te mai joci mult cu noi?

Sa stii ca nu te ajuta concret cu nimic asta.

Faptul ca tu aduci contraargumente, aparent foarte plauzibile, oricarei solutii propuse de cei ( "salvatorii de ocazie") care participa intens la jocul initiat de tine, nu te face sa repari nimic in viata ta.

Ei se vor plictisi de joc, vor renunta ( sau te vor agresa rau de tot, drept raspuns la plictisul creat), iar tu tot in realitatea de cosmar ramai.

Pur si simplu tu nu vrei sa preiei responsabilitatea propriei vieti. Iti place sa te joci de-a copilul mic si plangacios legat de fusta mamei.

Asta pentru ca nu ai deloc incredere in tine si refuzi sa gandesti la ceva solutii practice.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

otilia ,nu mai cauta sa impaci pe toata lumea, oricum vei fi de vina in ochii lor.

cauta solutii de mers inainte de una singura, pt ca singura va trebui sa razbesti.

in rest, tine prietenii aproape, solicita-i sa te ajute , mai ales la inceput, cu cautarea unei locatii pt magazin, stat cu copilul citeva ore/zi etc.

 

daca parintii tai vor vedea ca te descurci si fara ei si-ti iei catrafusele si pleci, o sa o lase mai moale, pt ca nu mai au cu ce sa te santajeze.

in plus, de gura lumii, nu vor vrea sa se spuna ca ei te-au dat afara din casa si nu mai vor sa vada nepoata.

eventual daca fac pe nebunii, ii poti tu santaja cu asta, pt ei conteaza imaginea.

Editat de YasmiSL
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×