Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ceva noutati? ce ai decis pana la urma?

nu am nici o noutate,sunt in aceeasi situatie,mi-e frica sa bag divortul,simt ca nu sunt pregatita psihic sa trec printr-un divort.in sufletul meu se da o batalie intre ceea ce imi doresc eu,adica sa divortez si frica de ceea ce va urma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu de ce mai stai cu el, nu ai nici un motiv...daca nu o vei face mai tarziu iti va parea rau iar timpul trece..

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am nici o noutate,sunt in aceeasi situatie,mi-e frica sa bag divortul,simt ca nu sunt pregatita psihic sa trec printr-un divort.in sufletul meu se da o batalie intre ceea ce imi doresc eu,adica sa divortez si frica de ceea ce va urma.

 

ce-ar fi sa ai putintel curaj si sa te eliberezi de gunoi?

 

e atat de simplu sa deschizi actiunea de divort, poti sa o scrii tu cu mana ta sau sa o faci pe calculator, sa spui totul simplu si la obiect. ai atatea drepturi.

 

de ce te complaci intr-un shit inutil? chiar crezi ca nu mai exista altceva pentru tine decat asa zisa casnicie?

 

sa stii ca singuratatea e infinit mai buna decat o relatie de pe urma careia nu ai decat de pierdut.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma gandesc si la fetita,nu as vrea sa sufere,sunt constienta ca oricum sufera,va rog cele care ati divortat si ati avut copii scrieti-mi cum ati facut sa fie mai usor pt copii.aseara m-a intrebat fetita ca oare tati ce face acum in noua lui casa.am crezut ca o sa cada cerul pe mine,mi-am dat seama ca sufera f mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma gandesc si la fetita,nu as vrea sa sufere,

Este scuza pentru slabiciunea ta. Si este universal folosita...indiferent de sex.

Ipocrizie. Lipsa de tarie, ascunsa sub masca de om responsabil.

Nu sta in puterea ta sa determini ce sentimente are copilul din cauza atitudinii altui om.

Ea oricum va suferi, cand mama sta cu un dobitoc.

Ecuatia suna cam asa : " Mama multumita = copil multumit"

Tu esti multumita? Sau, esti mai multumita daca se intoarce sotul ( la pachet cu toate suferintele ) ?!

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred sincer ca il iubeste.

 

Sa stii ca ai dreptate.

Barbatul care, citez : " a consumat alcool,petrecea nopti prin baruri unde platea muzica si dansatoarele,pe mine m-a neglijat,nu s-a implicat in cresterea si educatia fetitei noastre." prezinta toate calitatile necesare pentru a fi iubit cu adevarat.

Ca doar nu vrem sa rupem inima fetitei cand cocalarul nu ne mai f....

Imi revizuiesc opinia : Impaca-te cu el, de dragul fetitei. Daca nu este de acord, asteapta-l pe vecie, inlacrimata si plina de speranta.

El este 3/4 ta , care te va intregi.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este scuza pentru slabiciunea ta. Si este universal folosita...indiferent de sex.

Ipocrizie. Lipsa de tarie, ascunsa sub masca de om responsabil.

Nu sta in puterea ta sa determini ce sentimente are copilul din cauza atitudinii altui om.

Ea oricum va suferi, cand mama sta cu un dobitoc.

Ecuatia suna cam asa : " Mama multumita = copil multumit"

Tu esti multumita? Sau, esti mai multumita daca se intoarce sotul ( la pachet cu toate suferintele ) ?!

nu sunt multumita.nu il mai vreau inapoi.,nu as suporta nici simpla lui prezenta in casa,am ajuns sa il uarasc foarte tare dar nu vreau sa syfere copilul si sa ma invinovateasca pe mine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×